PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić, gdy nierzetelny wykonawca straszy bandziorami?



szila
22-09-2004, 19:12
Sknocił cały fundament, rzeczoznawca uznał, że trzeba wyburzyć ściany z bloczków bo są na zaprawie 4 cm wys z wapna i cementu lub położyć wieniec co podniesie budynek jeszcze o 30 cm, jest to niezgodne z projektem i potrzebna jest na to zgoda.
Fundament jest posadowiony za płytko- trzeba podnieść działkę o 40 cm.
Słupy nośne zrobił z zaprawy cementowej - do wyburzenia oczywiście.
Izolacjia przeciwilgociowa jest nieszczelna są dziury, nie wyrapowali ścian.
na etapie fund. bez zasypywania go rozstałam się z ekipą, która rząda kasy za robotę uważają ża wykonali ją SUPER!!!!
Ja muszę teraz ponieść dość duże koszty naprawy tego co sknocili i dodatkowe podniesienia terenu działki.
WYKONAWCA Krzysztof.K z okolic w-wa straszy mnie bandziorami, którzy wydzwaniają do mnie i straszą, używają nazwisk powszechnie znanych np. z Gazet

Co radzicie?

M@riusz_Radom
22-09-2004, 19:24
Na drugi raz powiedz, ze rozmawiałeś z dwoma osobami na których się powołują i oni bardzo chętnie poznają osoby któe ich tak "polecają" zapytaj czy chcą sie umówić na spotkanie..

Z doświadczenia wiem [ jak dziwnie brzmi :) ] że osoby które powołują się na znanych w okolicy bandziorów nie mają z nimi nic wspólnego bo "bandziory" złożyliby Ci już dawno wizytę i grzecznie, powtarzam GRZECZNIE poprosili o uregulowanie należności ..

Wbrew pozorom te bandziory to mają dość sporo pod sufitem i wiedzą, że efekt psychologiczny może zdziałać o niebo więcej niż zwykłę mordobicie ;)

Mariusz - nie bandzior :)

jamles
22-09-2004, 19:24
może zgłosić na policję ?

mieczotronix
22-09-2004, 19:41
notować dokładny czas każdego połączenia z pogróżkami
kupić dyktafon i nagrywać, np. przez drugi aparat
zgłosić na policję
powiedzieć wykonawcy, że jak cokolwiek zginie albo cokolwiek złego się stanie na budowie, to na policji od razu podasz jego dane, bo nie chce ci się wnikać czy to on, czy jego koledzy

nie wiem, czy dla zwykłych linii TPSA taka usługa jest już dostępna, ale z tego co piszą jest na ISDN więc może i na zwykłej:
chodzi o identyfikacja połączeń złośliwych – (MCID) usługa umożliwia zarejestrowanie numerów Abonentów wywoływanego i wywołującego oraz daty i godziny połączenia. Połączenia złośliwe, uciążliwe lub zawierające groźby mogą być rejestrowane przez stronę wywoływaną podczas trwania rozmowy lub w ciągu 20 sekund po jej zakończeniu przez stronę wywołującą. Abonent wywoływany uaktywnia usługę z terminala abonenckiego. Dane zarejestrowane przez TP z wykorzystaniem usługi dodatkowej MCID pozostają do dyspozycji TP, która udostępnia je organom państwa wykonującym zadania na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w zakresie i na warunkach określonych we właściwych aktach prawnych. Usługa MCID przyznawana jest dla całego dostępu ISDN. Aktywacja usługi wymaga złożenia zamówienia;

szila
22-09-2004, 19:47
Dziękuję za rady,

22-09-2004, 19:48
mieczotronix

no to ja zaniewowilam, jakbyco to ja sie zglosze z wyjasnieniem na jezyck bardziej prosty, gdybym potrzebowala takiej uslugi

oby nikomu z nas cos takiego sie nieprydazylo


szila
malo przyjemna sprawa :evil:

mieczotronix
22-09-2004, 20:10
ta usługa działa tak, że po odebraniu telefonu z pogróżkami, rozłączasz się i wciskasz na telefonie kilka klawiszy - jakieś gwiazdki i cyferki - już ci to operator powie - co powoduje zarejestrowanie w komputerze operatora czasu i numeru osoby, która ostatnio do ciebie dzwoniła. Ta lista się zbiera u operatora i możesz powiedzieć policji, żeby se ją od niego wzięłą i tam będzie napisane o której, którego dnia i z jakiego numeru były do ciebie telefony, które ty oznaczyłaś (wciskając te guziczki) jako telefony z pogróżkami

bobo30
22-09-2004, 20:11
nie daj si zastraszyc, zglos to na policje, dran :evil:

bobo30
22-09-2004, 20:13
szila podaj na priv nazwisko tego s.......y........na

preev
22-09-2004, 20:20
nie na priva tylko do wiadomości publicznej :evil:

mieczu dobrze radzi, dyktafon i nagrywaj (a jak będziesz z nim rozmawiać to delikatnie naprowadź kolesia, żeby jego dane osobowe też się nagrały)

szila
22-09-2004, 20:33
Chętnie bym to zgłosiła na policję, tylko co to da?
Policja w naszym kraju nie działa!!!!!
Może ktoś z was ma kogoś w POLICJ w wydziale do spraw przestę. zorganizowanej w W-wa???

jamles
22-09-2004, 20:41
jak nie zgłosisz to policja napewno nie zadziała,
a czy działa dobrze czy źle to inny temat, też skłaniam sie do opinii, że
nie najlepiej

Kinste
24-09-2004, 17:52
Podaj publicznie dane tego drania.

ewak39
24-09-2004, 18:25
Wydaje mi sie, ze zglosic na policje trzeba. W razie czego (odpukac) beda wiedzieli, ze mialas taki problem z taka a taka osoba, a moze Ci na przyklad cos poradza...

Michał_B.
24-09-2004, 18:28
Możesz podać na kogo się np. powołuje?

szila
24-09-2004, 20:09
Niebawem podam więcej informacji, a jak sprawa się wyklaruje nie omieszkam podać do publicznej wiadomości nazwisk.

Mam nadzeję że nie znają oni już nigdy roboty w bud przynajmniej w mojej okolicy.
I będę miała do wszystkich prośbę o przekazanie gdzie się da i komu się dam tych nazwisk, aby uchronić innych normalnych ludzi przed tymi łobuzami.
Ach mam jeszcze zdięcia owego Pana Krzysztofa K. Też chętnie je obublikuję:)

Husy
24-09-2004, 20:12
Wrzucaj wszystko na ich temat, aby przynajmniej inny sie nie nacieli.

Pozdrawiam i powodzenia

Maciej

Senser
25-09-2004, 10:37
Niech "ktoś" zaloguje się jako gość i poda nazwisko tego Pedała!
:lol:

walerian35
27-09-2004, 11:17
Umów się na spotkanie z człowiekiem i zabierz na nie jakiegoś policjanta niech posłucha co ten koleś ma do powiedzenia. Nie czekaj tylko działaj bo w każdej plotce jest część prawdy i koniecznie opublikuj jego nazwisko.

mik99
27-09-2004, 14:04
szila nie daj się zastraszyć.
Jak coś to przyjedziemy na spotkanie wszyscy!

Teska
27-09-2004, 14:15
SZILA


mnie tez straszył...ze podpali mi dom ( a wiem ze wczesniej gdzies robił i jego pracownicy powiedzieli ze palił sie ) pojechałam na policje- gdzie kazano mi kupic czysa tasme do dyktafonu i pociagnac rozmowe w taki sposób zeby raz jeszcze powiedział ze to zrobi....i oddac ja na policje...tak tez zrobiłam...i mam swiety spokój.Nigdy nie wiadomo czy wariat zartuje czy sie nie)
Na policji zgłaszasz ze sie boisz ( inaczej nie interesuje ich takie zgłoszenie)

malgosia.m
27-09-2004, 15:13
SPROBUJ GO TEZ ZASTRASZYC. MY TAK ZROBILISMY I FACET PRZYJECHAL I DOKANCZA ROBOTE. A TEZ STRASZYL ZE MAZ DOSTANIE WPIER... ITP ITD. MY GOS TRASZYLISMY KONTROLAMI Z ZUS I SKARBOWEGO . JAK WIDAC POMOGLO. PA PA

Juma
27-09-2004, 15:34
Na twoim miejscu niedalbym sie zastraszyc bo takie cwele co sie powoluja na wielkich i znanych to czesto nawet ich nie widzieli na wlasne oczy ,tylko o nich slyszeli i zaraz robia sie ich kolegami.Ja sam mialem problem z takim cwaniaczkiem co to niby znal najwiekszych w miescie wiec pewnego razu koles mial pecha ze doszlo do konfrontacji w nocnym klubie,bo tych kolesi o ktorych on mowil akurat dobrze znalem,i co i koles nie zdazyl nawet zabrac rzeczy z szatni.A moral jest taki zeby doprowadzic do spotkania tych panow a ide o zaklad ze skoncza sie telefony bo z polamanymi raczkami raczej sie trudno wybiera numery.

Rafał Storm
27-09-2004, 15:45
Szila uwierz mi, takimi sprawami nie zajmują się zwyli policjanci. Takie groźby to powazna sprawa i na pewno podejdą do tego poważnie. A jak nie to napomknij że poinformujesz media. To działa na policje jak płachta.

Co do powaznych bandytów, to tak jak powiedziano na poczatku. Tylko gówniarze przechwalają się kogo znają. Prawdziwi bandziory mają inne metody.

Pozdrawiam .