PDA

Zobacz pełną wersję : Kominy systemowe wykończenie jak???



AVID
22-09-2004, 22:47
Sytuacja wygląda tak.Mam kominy systemowe sa już wymurowane nad strop.I teraz pytanie jak je wykończyć nad dachem ???Jeśli cegłą klinkierową to czy muszę obmurować je od stropu ceglą zwykła?A ponad dachem klinkierem ?Ale to mi sie nie bardzo uśmiecha bo te kominy strasznie "utyją"a to mnie by bolało bo cieszyłem się z systemowych że są małe:)Kolega mi radzi ponad dachem dać 3 cm styropianu zaciągnąć klejiem i na to płytka klinkierowa.Co Wy na takie pomysły????
Pozdro

echo
23-09-2004, 08:18
Ja zrobiłem tak:
- wymurowany Schiedel
- poniżej dachu wylana betonowa płyta nośna na szerokośc cegły połówki
- od połaci dachu komin jest obmurowany klinkierową cegłą połówkową (aby zmniejszyć koszt, ciężar i "otyłość" komina) Wega CRH na zaprawie do klinkieru (miałem kłopoty z zakupem tych połówek :wink: )
- czapa będzie zrobiona z pełnej cegły klinkierowej (2 warstwy) - właśnie dzisiaj to robią :D )

Przedstawiciel Schiedla właśne tak mi doradził i na razie wygląda nieźle.

bajzi
23-09-2004, 08:25
jak jest system, to i systemowa "czapeczka" się znajdzie, nie? bo co to za system bez daszka, wyczystki i innych duperelek? a jak komuś się nie podoba , to rozwiązanie echa jest jak najbardziej poprawne. ja mam od połaci obłożony płytką klinkierową stroer rotterdam (ładna i ma rogówki przydatne później na elewacji), a powyżej będą wyprowadzone odcinki rur z nierdzewki przechodzące przez nierdzewkowy daszek i zakończone deflektorkami. i gargamel niech się schowa!!

Maluszek
23-09-2004, 08:42
My mamy po prostu otynkowanego Schiedle bo klinkier mi się nie podoba a poza tym wg mnie trudno dobrać kolorystycznie klinkier do koloru dachówk tak więc komin będzie miał taki kolor jak tynk.

echo
23-09-2004, 08:42
Systemowa czapka owszem jest, ale nad klinkier się nie nadaje - za wąska (ale nad płytki tak :D )

echo
23-09-2004, 08:43
Avid - zobacz wątek "Jaki komin murowany czy gotowy Schiedel" - jest tam coć o wykończeniu :wink:

AVID
23-09-2004, 09:47
echo a jak połączyłeś tą płytę nośna z kominem poniżej dachu?

echo
23-09-2004, 10:20
Nie było mnie przy tym, ale miało to być jakoś tak:
na ostatnim pustaku pod dachem dajesz zbrojenie, robisz szałunek, zakrywasz otwory np styropianem i zalewasz całą płytę;
potem (po stwardnięciu betonu) usuwasz styropian, usuwasz szałunek i dalej kładziesz pustaki systemowe jak niżej, a na wystającej części płyty (na grubość cegły jaką będzie murował) murujesz klinkierem np połówkowym.
Mam nadzieje, że dobrze to opisałem :D

damiang
23-09-2004, 11:33
- od połaci dachu komin jest obmurowany klinkierową cegłą połówkową (aby zmniejszyć koszt, ciężar i "otyłość" komina) Wega CRH na zaprawie do klinkieru (miałem kłopoty z zakupem tych połówek :wink: )


3 razy się zastanów nad tym rozwiązaniem, bo:
1. nie każda seria klinkieru ma cegły połówkowe (często są tylko całe np. Terca Silesja) - ograniczony wybór kolorów i producentów np. z brązowych tylko CRH Wega
2. cegły połówkowe często trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem i czekać aż fabryka łaskawie je wyprodukuje (i to w 1. gatunku)
3. Jak już fabryka je wyprodukuje to mogą one długo jechać na twoją budowę.

Podsumowując: Najpierw pojedź i kup te cegły połówkowe w takim kolorze jak chcesz. A jak ci się nie uda, to zastanów się poważnie nad innymi sposobami wykończenia.

Być może rozwiązaniem jest obmurowanie całymi cegłami, ale wymaga to zrobienia większej płyty no i komin bardziej grubnie.

AVID
23-09-2004, 11:40
To chyba obłożę płytkami klinkierowymi bezpośrednio do komina i juz

rafałek
23-09-2004, 12:03
Obłożony płytkami możesz zobaczyć u mnie w dzienniku. Przerabiałem różne wersje i mimo, że na początku nie chcieliśmy płytek na płytkach się skończyło. Wyszło ładnie i tanio. Fuga MAPEI'a, klej elastyczny. Czpy robiliśmy sami, bo mamy różne kominy.

Herne
23-09-2004, 12:03
Ja mam kominy obłożone płytkami klinkierowymi i niestety kominy mi przeciekają poprzez fugi na styku styropian<->płytka. Słyszałem że dużo osób ma takie problemy - dlatego nie polecam płytek linkierowych.

Choć może dekarz dał ciała.

AVID
23-09-2004, 12:21
No tak tylko po co dawać styropian na komin nie lepiej grunt i odrazu na komin klej i płytki?

Herne
23-09-2004, 12:23
Jeśli komin jest ocieplony i się nie wychładza to ma podobno lepszy ciąg

AVID
23-09-2004, 12:25
HMMMMM ale czy steropian sie gdzieś tam nie zapali albo nie zutylizuje pod wpływem temperatury?

rafałek
23-09-2004, 12:44
Po co ocieplać komin który jest już ocieplony?

Herne
23-09-2004, 12:52
W jakim sensie jest ocieplony?

echo
23-09-2004, 13:38
Rondo (zwykły) - nieocieplony
Rondo Plus - ocieplony (ale strasznie drogi!!!)

Mam ten pierwszy :wink:

rafałek
23-09-2004, 14:53
Do Rondo Plus masz dodaną w komplecie wełnę którą wkłąda się niędzy wkład ceramiczny a pustak.