PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kotła na kilka miesięcy przed instalacją ?



wigmar
23-09-2004, 08:15
Witam forumowiczów

Jestem obecnie w trakcie budowy domku jednorodzinnego (136 m2). Obecnie budowa znajduje się na etapie stanu surowego, zamkniętego. Przez zimę planuję wykonać wszystkie instalacje natomiast na wiosnę tynkowanie, wylewki, wykończenie poddasza... i w okolicach września, pażdziernika przyszłego roku wprowadzić się do domu.
Stoję teraz przed dylematem - czy warto już teraz kupić kocioł gazowy (vaillant EcoCompact) wraz z grzejnikami i całą armaturą? Czy lepiej odczekać jeszcze parę miesięcy i kupić kocioł przed samym montażem (ale obawiam się wzrostu cen w przyszły roku)?
Pieniądze na ten cel mam już odłożone.
Proszę o opinię i radę - co wydaje się bardziej rozsądne: kupować teraz czy przed samym montażem (planowany latem przyszłego roku)?

Pozdrowienia

tom soyer
23-09-2004, 08:49
cena tych urzadzen w duzej mierze zalezy od kursu naszej waluty.
jesli masz gdzie to zlozyc i kogos kto bedzie tego pilnowal to wymecz najwiekszy rabata jaki sie da i kup i sprobuj zalozyc wczesniej aby osuszac budynek a nie wprowadzac sie do "swiezego" domu bo i tak bedzeisz musial mieszkac przy otwartych oknach.

kroyena
23-09-2004, 08:51
Czy po sezonie grzewczym nie będzie taniej?
A co z gwarancją, jak go uruchomisz za rok to już będzie po gwarancji. Niby firma poważna, ale co kwit, to kwit.

mdzalewscy
23-09-2004, 09:07
rabat zawsze dostaniesz, generalnie to nie ma sensu, tak jak wspomnieli poprzednicy: gwarancja i inne czynniki

echo
23-09-2004, 09:19
Ja kupiłem już wcześniej (też Vaillant Eco tec) i nie żąłuję, bo miałem dobrą ofertę. Z gwarancją jest tak, że biegnie od dnia montażu jednak nie później niż 3 miesiące od zakupu (dokłądnie juz nie pamiętam) tak więc przez pierwsze 3 miesiące na gwarancji nic nie tracisz

pirat
23-09-2004, 09:43
Ja czekam z zakupem .... instalacja CO zrobiona a grzejniki i kocioł na next rok ... raz jak juz mówiono gwaracja a dwa to ze dziś np jest sobie model o nr "111" z jakimiś tam nowinkami technicznymi za rok wymyslą coś nowego powstanie model "222" z wiekszymi "bajerami" od modelu "111" i przewaznie tak jest ze starsze modele - ich ceny spadają .... Jeszce jedna sprawa ...czy sklep przechował by ten towar do czasu montazu ... bo na budowie nie ryzykowałbym ze składowaniem grzejników i kotła CO ..mogły by "wyparować"

wigmar
23-09-2004, 11:41
Dziekuje za wszelkie rady i sugestie.

Jeżeli chodzi o przechowanie zakupionego towaru to nie ma z tym problemu (towar będzie składowany u sprzedawcy do wiosny).

Prawdopodobnie zdecyduję się na nastepujący wariant:
1. Zakup grzejników i armatury w tym roku (cena grzejników w przyszłym roku raczej nie spadnie a ich ewentualne uszkodzenia będzie można szybko wykryć po zainstalowaniu i przed upływem gwarancji)
2. Zakup pieca będzie uzależniony od wielkości upustu jaki uda mi się wytargować. Jeżeli dostanę naprawdę b. dobrą ofertę to się zdecyduję na zakup. W przeciwnym przypadku poczekam.

Pozdrowienia

P.S. Jeżeli ktoś może zdradzić jaki dostał upust od cen producenta na piec Vaillant EcoCompact to prosiłbym o informację

Wiech
23-09-2004, 14:37
Jeżeli załapujesz się jeszcze na starą ulgę budowlaną to warto rozważyć zakup.Wiech

niezły
23-09-2004, 19:23
Na Vaillanta jest obecnie promocja jesienna a co do instalacji to nie boisz się zostawić ich do wiosny bez tynków

Grzegorz63
23-09-2004, 20:35
...Ja czekam z zakupem .... instalacja CO zrobiona a grzejniki i kocioł na next rok ... raz jak juz mówiono gwaracja a dwa to ze dziś np jest sobie model o nr "111" z jakimiś tam nowinkami technicznymi za rok wymyslą coś nowego powstanie model "222" z wiekszymi "bajerami" od modelu "111" i przewaznie tak jest ze starsze modele - ich ceny spadają ....
:D pirat dobrze Ci radzi. W Europie Zachodniej są już dostępne modele ecoTec exclusiv a w Polsce to Ci łaskę robią, że możesz sobie kupić classica... :-?
Podstawowa różnica pomiędzy "exclusivem" a "classiciem" jest w stopniu modulacji. EcoTEC exclusiv moduluje w zakresie 20-100% a ecoTEC classic tylko w zakresie 35-100% mocy. Między innymi taki kiepski zakres modulacji ecoTECa classica spowodował, że wybrałem kocioł Junkersa, choć wcześniej dość długo myślałem o Vaillancie...
Kto wie, może gdy poczekasz do przyszłego roku to w obecnej cenie classica będziesz mógł sobie kupić exclusiva...

Grzes z Krakowa
24-09-2004, 11:07
ja kupowalem Vaillanta ecoCompacta w sierpniu 2003 a zainstalowalem we wrzesniu 2004 Vaillant daje 25 miesiecy gwarancji od daty produkcji lub od instalacji jezeli robi to autoryzowany serwisant.
Musze sie pochwalic ze instalowalem wszystko sam, bylo prawie bez zarzutu (musialem tylko poprawic szczelnosc na jednym z zaworów)
Piec juz dziala i jest to naprawde fajna zabawka. Chodzi ciszej niz lodowka. Wode grzeje blyskawicznie a jezeli chodzi o zurzycie gazu to narazie niewiele moge powiedziec bo dopiero pracuje tydzien.

A swoja droga to ile teraz kosztuje Eco Compact?

webley
24-09-2004, 13:44
do grzegorz63
Z tego co się zorientowałem to jest jeszcze jedna dosyć istotna róznica pomiędzy tym co Vaillant oferuje w Niemczech i w Polsce - cena za urzadzenie. Exclusive w Niemczech jest 2 razy droższy niż wersja oferowana u nas. Ciekawe czy tylko z powodu tych 15% modulacji?

rafslusarczyk
26-09-2004, 08:33
Warunki gwarancji:
1.Firma Vaillant sp.z o.o.udziela gwarancji prawidłowego działania urządzenia na okres:
a)25 miesięcy od dnia sprzedaży (data na dowodzie zakupu);
b)25 miesięcy od dnia „Pierwszego Uruchomienia “,w przypadku wykonania instalacji urządzenia przez
Instalatora Autoryzowanego lub Serwisanta Autoryzowanego firmy Vaillant,
ale nie dłużej niż 30 miesięcy od dnia sprzedaży.
(potwierdzone odpowiednimi wpisami)
W każdym przypadku podstawowym warunkiem zachowania gwarancji jest wykonanie odpłatnego przeglądu
urządzenia tzw.„Przeglądu Gwarancyjnego “w okresie pomiędzy 9 a 12 miesiącem eksploatacji urządzenia
(liczone od daty „Pierwszego Uruchomienia “).Lista firm uprawnionych do wyko ywania przeglądów w załączniku
lub pod numerem I folinii Vaillant:0 801 804 444
Koszty za części zużywalne,wymienione podczas „Przeglądu Gwarancyjnego “ponosi użytkownik,(p.anoda
ochronna zasobnika,uszczelki,bezpieczniki,żarówki,itp.).