PDA

Zobacz pełną wersję : Stalowe teowniki na nadprozach ? ? ?



23-09-2004, 08:50
Zaczelam sie obawiac :( , czy to bezpieczne, ze ogromne stalowe dwuteowniki sa oparte na : jeden - na nadprozu okna w sypialni , a drugi na nadprozu drzwi tarasowych ? :(
Czy moje obawy sa zasadne ? :roll:
Czy w Waszych projektach jest podobnie ? :-?

Jerzysio
23-09-2004, 08:56
Jeżeli zgodnie z projektem, to dla "spokojności" zadzwoń do konstruktora który podpisał się w projekcie.
Jeżeli nadproża nie zostały wykonane zgodnie z projektem to ......zadzwoń
do konstruktora.
Jeżeli...... po prostu zadzwoń do konstruktora, musi przyjść i spojrzeć na to fachowym okiem. To za poważna sprawa by ją zbagatelizować ( w przypadku odstępstwa od projektu ).
Pozdro
J

robert skitek
23-09-2004, 09:38
jesli nadproze jest od razu polaczone z wiencem i tworzy belkę - to powinno byc w porzadku, jesli ma z 10czy 15 cm to raczej nie.... ale lepiej dzwon do tego konstruktora....

inż. Mamoń
23-09-2004, 09:46
Zuzia - jak rozumiem teowniki są prostopadłe do nadproży? Jakie są ich wymiary i co niby mają robić? Pytam z ciekawości bo jestem "uczulony" na stal w projektach. :D Pozdrawiam!

23-09-2004, 14:14
Teowniki : 240-tki o dlugosci 6 M.

robert skitek
23-09-2004, 14:26
Teowniki : 240-tki o dlugosci 6 M.
znaczy ze to belki stropowe są tak? dziwnie ze w stali strop....
no wiec na samych nadprozach to to na pewno nie moze stac....

23-09-2004, 14:42
Dzieki. Napisalam e.mail do biura projektowego. Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam.

A te teowniki zostaly polozone rownolegle z belkami stropowymi (wlasnie dwie szt. na nadprozach), potem zaszalowane i zalane betonem .

bajzi
24-09-2004, 11:07
niedawno miałam do czynienia z równie poronioną "konstrukcją". stalowy kształtownik zalany betonem. nie zastanawiałam się co autor chciał przez to osiągnąć, bo chyba nic dobrego. zostały one zamienione na PRZELICZONE!!! belki zazbrojone normalnymi prętami. ja sama mam podwójne ceowniki dł 6m, ale nie przyszło by mi do głowy opierać je na nadprożu mojego okna, mimo tego, że jest tzw. "obniżonym wieńcem".

QBQ
24-09-2004, 11:27
Cos dziwna ta konstrukcja stropu. Byc moze jest to jakis wymian pod np. slupki konstrukcji dachu lub jakas sciane na stropie. Ale mimo wszystko to troche dziwne - moznabyloby inaczej i tym samym taniej.
Co do nadproza to powinno byc sprawdzone przez konstruktora czy przenosci obciazenia skupione z tych belek stalowych

Bard13
28-09-2004, 07:56
W mojej manueli belki stropowe miały opierać się właśnie na teownikach, zamiast nich zrobiłem normalne podciągi a belki stropowe skułem na końcu, żeby odsłonić pręty zbrojeniowe, zaplotłem z podciągiem i zalałem betonem i mam ślicznie.

Teowniki są słabym rozwiązaniem, bo odłazi od nich beton a na suficie zawsze będą pręgi w miejscu teowników.
Radzę rozwiązania likwidujące teowniki