PDA

Zobacz pełną wersję : - jak regulować moc Termet unico-22



roy
23-09-2004, 11:24
Czy macie jakieś doświadczenia z tym kociolkiem.Mialem wczoraj serwisanta i niestety nie zrobil tego wcale. Efekt jest taki że na piecu 85 stopni a grzejniczki ledwie cieple.W instrukcji wyczytalem że do regulacji mocy jest taki maly potencjometr pod klawiszem nr.2.Ale nie znam tematu i nie chcę namieszać.A i tak muszę poznać ten piecyk dlatego liczę na wasze doświadzenia.

Dave
23-09-2004, 13:07
Moc reguluje serwisant. Jaka masz temp. na kotle w czasie grzania (na wyswietlaczu) ? 85C ? I rura zasilajaca grzejniki jest goraca ? Masz zawory termostayczne i regulator pokojowy ? Moze one wylaczaja grzejniki ?

D.

roy
23-09-2004, 14:18
Na piecu mam 85 stopni a rura zasilająca jest letnia(nie na wszystkich grzejnikach).Jak na razie nie mam regulatora pokojowego a zawory jeszcze nie pozakladane.Odpowietrzylem instalację i dalej nic.Wiem że moc nastawia serwis.W tym rzecz -byli ale nie zrobili.A chcę to jak najszybciej doprowadzić do ladu. Pozdrowienia.

Dave
23-09-2004, 14:31
Rura zasilajaca na kotle jest letnia przy 85C ? Niemozliwe. Sprawdz to.
Skad wiesz ze na piecu jest 85C ? Popatrz jak kociol sie wlaczy - pokazuje wtedy jak temperatura rosnie bo uklad sie nagrzewa i wtedy widzisz jak jest temp. wody. Ewentualnie pokrec pokretlem - w czasie krecenia bedzie sie zmieniac temp. CO i ustaw np. 80C. Jesli kociol sie wlaczy, zacznie grzac (temp. bedzie widac ze rosnie) i dojdzie do 80C a rura zasilajaca przy kotle bedzie letnia to cos nie tak w elektronice.

D.

roy
23-09-2004, 14:50
Rura zasilająca nie na kotle a na grzejnikach i to nie wszystkich.Na kotle jest ok.Na piecu na wyświetlaczu temperatura 80 stopni.A grzejniki co najwyżej letnie.Dlatego myślę że moc na kotle jest ustawiona za nisko.(6-22KW) z 10KW i przy tylu grzejnikach temperatura się rozklada i dlatego tak niska temperatura.Wiem gdzie jest potencjometr mocy ale obawiam się czy równocześnie z mocą kotla nie trzeba zwiększyć wydajności pompki albo coś innego.Dlatego szukam praktyka ale dzięki za odpowiedz.Może następna będzie strzalem w dziesiątkę.

Dave
23-09-2004, 15:11
Czyli na kotle jest temp. 80C i woda wychodzi z kotla goraca ? To dlaczego mialaby byc za mala moc ? Skoro kociol potrfi nagrzac uklad do 80C to znaczy ze jest ok. Cos nie tak jest raczej z ukladem albo pompa obiegowa - mozesz zobaczyc jak daleko rura jest goraca ? Moze jednak uklad jest zapowietrzony albo grzejniki podlaczone odwrotnie (zasilanie na wyjsciu ?).

D.

roy
24-09-2004, 08:19
Okazalo się że jednak żle odpowietrzylem-zaczynają grzać.Thx Dave.