PDA

Zobacz pełną wersję : asfalt z rozbiórki drogi



mnietek
23-09-2004, 12:03
mam pytanie?
czy asfalt z rozbiórki drogi może być szkodliwy. chce go użyć do podniesienia poziomu ziemi w ogrodzie, a konkretnie chce nim podnieść obszar działki przy domu gdzie bedzie taras.

pozdrawiam

invx
23-09-2004, 19:09
nie powinien byc szkodliwy, przeciez sie buduje z tego drogi, i to w miastach i pelno ich jest :D i jakos zyjemy :)

P.S.
masa bitumiczna

Majka
23-09-2004, 19:40
Bardzo pewnie nie, ale ja nie dawałabym "śmieci" do swojego ogrodu. Może lepiej postarać się o czysty gruz :roll:

gosciu01
23-09-2004, 22:21
asfalty zbliżone są składem do lepików i mas bitumicznych, którymi izolujemy fundamenty oraz pap, którymi zabezpieczamy dachy.

Jeśli pod warzywka lub w pobliżu, to bym nie dawał, ale pod budynek ?
Pewnie nic się nie stanie. Chociaż odwołując się do feng shui, ekologii i co tam jeszcze to jest zabronione. :wink:

Cz.

KrzysiekS
24-09-2004, 11:27
Ja nigdy nie dałbym tego materialu pod swoj budynek.

Postaraj sie o ziemie z wykopu pod budynek.

Wykonując piwnice uzyskalem okolo 200 m3 czystej ziemi, ktorą oddalem za darmo. bedąc wdzieczny za jej zabranie i uprzątniecie terenu.

Popytaj sie w okolicy, rowniez wlascicele wywrotek wiedzą skąd czystą ziemie mozna zabrac. Oni czesto zarabiają podwojnie - raz pobierają opłate za wywoz, a od drugiej strony za przywoz. ale to sprawa negocjacji.

mnietek
27-09-2004, 17:16
ale czy taki asfalt jest szkodliwy. przeciez z podobnego materialu sa wszystkie izolacje przeciwwodne i pokrycia dachu, przeciez to sa papy asfaltowe.