PDA

Zobacz pełną wersję : Schody drewniane - barwione - czy ktoś ma???



_ZBYCH_
23-09-2004, 20:38
Witam,

Szykuję się do zrobienia schodów. Mam schody żelbetowe i potrzebuję je obłożyć drewnem (same stopnie). Widziałem u jednego z klientów schody dębowe barwione na mahoń. Wyglądały ładnie, ale pytanie jak długo :roll:.

Czy ktoś z Was ma takie schody (barwione) i może się wypowiedzieć?

23-09-2004, 23:49
Zbych
Moi znajomi mają schody dębowe barwione, a raczej zabarwione.. :( :-?
Chodzi się u nich w butach i niestety zrobiły się paskudne od ciemnych podeszew. Zdarły się wszystkie warstwy lakieru.Przy barwieniu bejcą potem lakierem lub od razu lakierobejcą wszystko zależy od tego,jak się o nie dba.
Ja chcę dąb bielony - woskowany, ale my po domku biegamy w kapciach, a goście będą zjeżdżać po poręczy :wink: :lol: :lol:

Widziałam dzisiaj ekspozycję Wolsztyńskich Fabryk Mebli Kuchennych.
Mają właśnie dąb barwiony na mahoń i jest to super hiper klasa.Baaardzo ładna barwa i struktura.

mieczotronix
24-09-2004, 00:45
zbychu - cyknij fotkę u tego klienta
ja mam mieć dębowe barwione na mahoń i ciekaw jestem jak to będzie wyglądało

tom soyer
24-09-2004, 07:17
zbychu - cyknij fotkę u tego klienta
ja mam mieć dębowe barwione na mahoń i ciekaw jestem jak to będzie wyglądało

ja mam wlasnie odbierac bukowe barwione na dosc ciemny kolor (moze to mahon ale firma ma swoja terminologie). tez jestem ciekaw waszych doswiadczen.
Slady po butach to raczej bedzie widac na jasnych schodach a rysy na ciemnych. :roll:

księgowa
24-09-2004, 08:59
W ramach oszczędności sami wykonaliśmy schody (tzn. żelbet obłożyliśmy drewnem). Zwykła sosna - klejonka kupiona w castoramie, zabejcowana na kolor zbliżony do olchy x 2, na ro lakier półmat dwuskładnikowy x 2 i miało być jeszcze malowane po złożeniu schodów ze dwa razy ale jakoś nie wyszło (może zimą)
Generalnie sprawują się nieźle (używane intensywnie od lutego).

Mam też drzwi z wybarwieniem dobieranym do podłogi - oczywiście sosna.

rumak1974
24-09-2004, 11:51
W ramach oszczędności sami wykonaliśmy schody (tzn. żelbet obłożyliśmy drewnem). Zwykła sosna - klejonka kupiona w castoramie, zabejcowana na kolor zbliżony do olchy x 2, na ro lakier półmat dwuskładnikowy x 2 i miało być jeszcze malowane po złożeniu schodów ze dwa razy ale jakoś nie wyszło (może zimą)
Generalnie sprawują się nieźle (używane intensywnie od lutego).

Mam też drzwi z wybarwieniem dobieranym do podłogi - oczywiście sosna.

----------------------------------
jak możesz to napisz w jaki sposób montowałiście trepy do żelbetu (klej? kołki? a może inne ustrojstwo)

rumak1974
24-09-2004, 11:52
W ramach oszczędności sami wykonaliśmy schody (tzn. żelbet obłożyliśmy drewnem). Zwykła sosna - klejonka kupiona w castoramie, zabejcowana na kolor zbliżony do olchy x 2, na ro lakier półmat dwuskładnikowy x 2 i miało być jeszcze malowane po złożeniu schodów ze dwa razy ale jakoś nie wyszło (może zimą)
Generalnie sprawują się nieźle (używane intensywnie od lutego).

Mam też drzwi z wybarwieniem dobieranym do podłogi - oczywiście sosna.

----------------------------------
jak możesz to napisz w jaki sposób montowałiście trepy do żelbetu (klej? kołki? a może inne ustrojstwo)

Maluszek
24-09-2004, 12:08
Zbychu - u mnie na schodach położony jest dąb. Trepy i barierki pomalowane są dwukrotnie bejcą Duluxa (teak). Na bejcę położony jest trzkrotnie lakier też Duluxa. Zawsze chciałam mieć taki kolor schodów.

A to zdjątko moich schodów (wykonane było zaraz po skończeniu prac i są jeszcze zafoliowane). Normalnie kolor jest troszeczkę ciemniejszy.

http://foto.onet.pl/upload/34/91/_339803_n.jpg

Maxtorka
24-09-2004, 12:36
Maluszek ,

piękny kolor . My też będziemy mieć schody okładane drewnem
dębowym ( stopnie i podstopnice ) , dwu - lub trzykrotnie bejcowane
( teak ) i lakierowane ( pewnie 2-3 warstwy ) ale jakiej firmy
chemikalia nie pamiętam , bo to stolarz wybierał ( on pracuje na nich
cały czas i nie narzeka na jakość ) .
Mamy już zamontowane takie parapety i trzeba przyznać , że
robią wrażenie ( oczywiście dobre :wink: :wink: :wink: )
Mam nadzieję , że dąb na schodach się sprawdzi .

Pozdrawiam - Maxtorka

księgowa
24-09-2004, 13:33
są specjalne kołki do montażu ze znacznikami - kupowałam w sklepie ze śrubami itp. Jest to droższe rozwiązanie ale pewniejsze - między drewnwm a żelbetem jest pustka - niweluje nierówności betonu i nie skrzypi pod nogami

_ZBYCH_
24-09-2004, 20:46
zbychu - cyknij fotkę u tego klienta
ja mam mieć dębowe barwione na mahoń i ciekaw jestem jak to będzie wyglądało
Postaram się, ale nie wiem kiedy teraz tam będę.

_ZBYCH_
24-09-2004, 20:50
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D.

Maluszek BOMBA!!! Superanckie schody! Możesz mi przesłać na priv więcej informacji (ile masz trepów, ile kosztował trep, ile całe schody, ile barierka, co masz na podstopnicach, itd.). oraz namiary na wykonawcę. Bardzo proszę :).

Matizka
26-09-2004, 07:06
Ja też proszę o takie info jak Zbych! Piekne są te Twoje schody, a poręcze ... Super!

Pozdrawiam

Matizka z Emilką

Maluszek
27-09-2004, 08:05
Dzięki za miłe słowa :D

Wklejam jeszcze zdjątko barierek, żeby pokazać jaki rzeczywiście mają kolor.

http://foto.onet.pl/upload/12/81/_339804_n.jpg

_ZBYCH_
27-09-2004, 17:35
Dzięki za miłe słowa :D

Wklejam jeszcze zdjątko barierek, żeby pokazać jaki rzeczywiście mają kolor.

http://foto.onet.pl/upload/12/81/_339804_n.jpg
Barierka piękna, ale raczej przy małych dzieciach odpada :wink:.

Tylko co z tego, że masz piękne schody z piękną barierką, jak po wiadomości od Ciebie muszę dalej szukać wykonawcy schodów :cry:.

Ech ci partacze...