PDA

Zobacz pełną wersję : a moze jakies ceny zagraniczne ktos wrzuci dla urozmaicenia?



godzilla
23-09-2004, 23:08
mam nadzieje ze nie tylko ja pisze z zagranicy i interesowaloby mnie to, a moze i kogos innego ile co kosztuje poza granicami Polski....

wtedy Wy w Polsce moze odetchniecie z ulga ze u Was tak tanio a my tu sobie zaczniemy w brody pluc ze tutaj tak drogo...

;)

ja np. chce pomalowac chalupe z zewnatrz... w szwajcarii chca roznie... niektorzy i po 30 CHF za metr... dwa razy malowane z materialem....

a gdzie indziej?

w niemczech, usa, australii????

bud-bet
25-09-2004, 11:16
witam
prowadze w polsce usługi budowlane,jak chcesz to moge przyjechać do Ciebie i pomalowć Twój dom musisz tylko podać ile to m2 w przybliżeniu i jaką farbą chcesz malować.
PODAJE SWÓJ E-MAIL JAK CHCESZ TO NAPISZ
[email protected]

zapororzec
26-09-2004, 22:24
u nas laska kosztuje 50 zł , a na przykład w nrf-ie 50 euro.

markus_gdynia
28-09-2004, 10:29
GODZILLA - to nie ma najmniejszego sensu. Trzeba patrzeć w relacji do zarobków. Powiedzmy - ile metrów można pomalować za średnią pensję w Szwajcarii, a ile metrów w Polsce.

Biorąc moje doświadczenie z pobytu w Anglii, to po otwarciu granic od 1 maja br najlepszym rozwiązaniem jest ściąganie materiału wraz z ekipą z Polski. Można zaoszczędzić ogromne pieniądze w relacji do cen lokalnych, nie mówiąc o tym, że wielokrotnie widziałem pracę budowlańców w Anglii i 99% z nich wywaliłbym na zbity pysk.

Globetrotter
29-09-2004, 12:38
W Szwecji funkcjonuje rozliczenie godzinowe. Proste prace jak malowanie to conajmniej 100SEK (ok. 50pln)/h. Tyle żąda Szwed. Oczywiście bez rachunków.

gabriela
31-10-2004, 20:05
A moze tak za tyko 1.590.000,00 Euro?


http://www.an-immo.de/1780/pics/haus1.jpg

janrenovate
03-03-2006, 06:03
W Irlandi ceny sa różne,w zależności od rejonu.
W hrabstwie Kerry np:
Tynki-9-11 €/m2
glazura-15-20€/m2
przy budowie płaca około 2-3€ bloczek

cool_ewula
21-03-2006, 18:35
moge wam podac ceny ktore mnie troche zwalily z nog...
- wymiana trzech kaloryferow (jednopanelowe na podwojne w tym samym miejscu i rozmiarze) wraz z glowicami termostatowymi- 850 funtow!
- zaadoptowanie garazu bedacego juz czescia budynku z czesciowo zaizolowanymi scianami, bez wykonczeniowki( podloga, malowanie itd) i bez elektryki- 6500 funtow...
szok!

janrenovate
21-03-2006, 20:01
Markys_Gdynia napisał:
GODZILLA - to nie ma najmniejszego sensu. Trzeba patrzeć w relacji do zarobków. Powiedzmy - ile metrów można pomalować za średnią pensję w Szwajcarii, a ile metrów w Polsce.
A ile mozna kupic paliwa za te pomalowane m2 w Polsce i w innych krajach.
Ile mozna kupic narzedzi za cene usługi?
W Polsce ceny tych towarów w relacji do usługi sa WYSOKIE,przy obecnych cenach usług nigdy sie nie zamortyzuja.
Mam na myśli DOBRE NARZEDZIA,takimi z Tesco czy tez Auchen to nie praca.

TOMI1975
17-08-2006, 13:57
Ceny?

Prosze bardzo,
w Irlandii dom okolo 110 mkw, nedznej jakosci, nowy, zbudowany wg. malo nowoczesnych technologii, slabo ocieplony (mostki termiczne) mikroskopijna dzialeczka ( ogrodek), wyglad identyczny jak 20-50 domow wokol to wydatek od. 250 tys euro do nawet 600 tys. euro w rejonie Dublina.

Dlatego nigdy nie kupilbym tu domu i za jakis czas wracamy do PL, gdzie za taka kase mozna zbudowac dom pasywny w wysokim standardzie.