PDA

Zobacz pełną wersję : OCIEPLENIE NA STROPIE



AVID
24-09-2004, 00:43
Czy dawaliście styropian na stropie (tj na podłodze przed wylewką) z użytkowym poddaszem?Jeśli tak to ile?No chyba że nie dawaliście:)Bo mi majster mówi że nie trzeba dawać.Co robic?:)
PS.Strop Teriva I

urbit
24-09-2004, 09:27
Ja daje na strop(strop betonowy)5 cm steropianu i na twoim miejscu tez bym tak zrobił i nie słuchaj majstra.Steropian to nie jest aż taki duży koszt ,a zawsze będzie cieplej,ciszej.Pamietaj że koszt położenia takiego steropianu jak już bedziesz mieszkał to jest maskara.Na ociepleniu i izolacji nie ma co oszczędzac.Pozdrawiam

bajzi
24-09-2004, 09:31
ciszej to będzie jak dasz płytę pilśniową. a styropianem to wyrównuje się robotę partacza, co tak zrobił strop, że w jednym miejscu będzie 5cm wylewki, a w drugim 10. żeby nie obciążać nadmiernie stropu.

Cypek
24-09-2004, 09:31
No z tym niewielkim kosztem styropianu to nie przesazdaj.
Poza tym sie z Tobą zgadzam, tez dałem 5 cm styro FS20

slaw
24-09-2004, 09:41
Niby można nie dawać... ale jak dasz to jest gdzie gdzie poupychać rury do grzejników, doprowadzenia wody do kranów itp. W przeciwnym wypadku wypadałoby dać grubszą wylewkę - a to niepotrzebnie obiciąża strop.

Z tym, że w tym miejscu potrzebna jest głównie izolacja akustyczna - czyli raczej wełna niż styropian

AVID
24-09-2004, 10:31
To jesli wełnę to jaką wybrać najlepszą w "normalnej"cenie?:)

Tomasz M.
24-09-2004, 12:06
ciszej to będzie jak dasz płytę pilśniową. a styropianem to wyrównuje się robotę partacza, co tak zrobił strop, że w jednym miejscu będzie 5cm wylewki, a w drugim 10. żeby nie obciążać nadmiernie stropu.
Ja dałem dwie warstwy płyty pilśniowej "miękkiej". Styropian chyba nie byłby tańszy.

AVID
24-09-2004, 12:12
Problem w tym że mam już zrobione schody które sa zaprojektowane na wylewkę około 6 cm .Tak żeby wszystkie były równe :)Poradzcie co robić:)

Piotr J.
24-09-2004, 14:38
Jastrych powiniem miec z 4 cm minimum na piętrze. Daj 2 cm wełny przeznaczonej do izolacji akustycznej stropu, albo tansze rozwiązanie styropian np. termo-d organiki, (ale nie fs 20, nie bedzie tłumił hałasu)
Pamiętaj o dylatacjach i folii na styropianie. 1 m3 termo-d to 200 zł więc przy grubości 2 cm to niewiele.

robert skitek
24-09-2004, 14:57
fermacell robi bardzo cienkie izolacje i jastrychy... co moze byc rozwiązaniem dla ciebie... ale pewnie tani nie jest...

Piotr J.
24-09-2004, 15:35
Też się zastanawiałem nad farmacellem , ale ta cena.... kupiłem styropian termo -d. Mam nadziej ze bedzie wygłuszał wystarczająco.

_ZBYCH_
24-09-2004, 21:47
Problem w tym że mam już zrobione schody które sa zaprojektowane na wylewkę około 6 cm .Tak żeby wszystkie były równe :)Poradzcie co robić:)
Oooo, tak było w projekcie, czy to inwencja twórcza majstra?

AVID
25-09-2004, 00:25
Chyba to moja wina bo nie zwrócióciłem na to uwagi:/I co teraz?:(

slaw
25-09-2004, 11:54
Aż tak bardzo się nie przejmuj. Jeżeli nie dasz izolacji na stropie to dom też będzie stał - co najwyżej na dole będzie słychać przesuwanie krzeseł na górze. Więc zrób wylewkę tak jak Tobie pasuje, choćbyś miał izolacji wcale nie dawać. To nie jest element bez którego nie dałoby się żyć. Nie warto się przejmować trakimi drobiazgami.

Jeszcze dodam - strop Teriva podobno sam z siebie dobrze tłumi hałas ze względu na swoją grubość a to dodatkowy argument, żeby nie robić rewolucji ze schodami, jeśli dodatkowa izolacja akustyczna nie została przewidziana.