PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniana podloga (zabezpieczenie i lakier)



woj_s
24-09-2004, 07:46
Ostatnio zaskoczyl mnie jeden facet, powiedzial aby pod deski .. miedzy legarami wrzucic jakies srodek ... wapno ???!!! aby nie doposcic do zalegniecia sie robactwa ..mozecie cos na ten temat powiedziec ? Ja zamierzalem wrzucic miedzy legary keramzyt.

Druga sprawa ... czym pokryc deski ... deski sosnowe (dlaczego takie drzewo ? ...cena), przy wyborze pokrycia wazne jest dla mnie aby bylo to w miare elastyczne, z uwagi na zwierzeta .. nie zawsze ladujace w kuwete .. Interesuja mnie 2 rzeczy ...albo lakier (i tu prosba do Was .. co polecilibyscie ? ... najlepiej jakis w miare elastyczny) albo olej syntetyczny ... oba maja wady i zalety ...
Jednak na poczatek zastanawiam sie nad lakierem ... zawsze bede mogl przecyklinowac podloge i polozyc olej ...w druga strone moze byc problem.

Wiec jaki lakier/olej + wszystko inne z ty mzwiazane, polecilibyscie do tych desek ... moze jakis zaprzyjazniony sklep w W-wie lub okolicach ???

Jerzysio
24-09-2004, 08:59
Co do wyboru - lakier/olej ? Ani jedno, ani drugie !
Polecam wosk, szwagierka w mieszkaniu ( ponad 100m2 ) ma posadzkę
( parkiet ) zawoskowaną od 20 lat ( oczywiście trzeba to powtarzać co parę lat ). Po przetarciu na mokro lśni niczym .......
Pozdro
J

woj_s
24-09-2004, 09:38
Jerzysio .. zwroc uwage ze mam zwierzeta .. 2 psy i 2 fretki .. .czyli 16 lat z pazurami ... 2 zwierzaki laduja do kuwety .. nie zawsze celnie ... wiec potrebuje czegos co nie pozwoli na wsiakanie siuskow w deski

Jerzysio
24-09-2004, 09:46
Wosk wcierany na ciepło zamyka wszelkie pory w drewnie i daje szczelną powłokę, tak że podłogę przecierasz na mokro. Co do pazurków to istotnie jest to problem, ale jeśli chcesz zabezpieczyć sie przed tego typu zniszczeniami to musisz zastosować lakiery z super utwardzaczem, a wtedy chawirę będziesz wietrzył przez co najmniej 3 miechy.
Pozdro
J

A i tak po pewnym czasie polakierowana powłoka będzie porysowana. Wosk można miejscowo w każdej chwili pociągnąć.

woj_s
24-09-2004, 12:41
Dlatego nie ukrywam .. licze na Wasza pomoc

Charlie
24-09-2004, 23:07
sosna jest miękkim drewnem - mocny lakier poliuretanowy. Śmierdzi ok. 3 tygodni ale ...

paj^
25-09-2004, 14:22
rozwazac mozna co dluzej wytrzyma, ale to kwestia tygodni, chyba nie wierzysz w to, ze drewniana podloge mozna jakos skutecznie zabezpieczyc, sam mam drewniane podlogi, psa i kota, nie mam szans, ale akurat wiedzialem na co sie decyduje, podlogi pomalowalem hartzlackiem, chyba tak to sie nazywa
powodzenia

echo
26-09-2004, 15:49
sosna jest miękkim drewnem - mocny lakier poliuretanowy. Śmierdzi ok. 3 tygodni ale ...
Tak jest!!!
Najtwardszy jest poliuretan.

Jerzysio
26-09-2004, 16:41
..ale niestety zwierzęcych pazurków nie zdzierży i w jako sposób szybko usuwać ślady ?
pozdro
J

paj^
26-09-2004, 16:44
..ale niestety zwierzęcych pazurków nie zdzierży i w jako sposób szybko usuwać ślady ?
pozdro
J




normalnie, od nowa cyklinowac i lakierowac, jak przeszkadzaja Ci porysowane podlogi to najlepiej kladz plytki, nie ma innego wyjscia

Jerzysio
26-09-2004, 17:10
..i tylko nie wiem czy woj_s nie powinien kupić sobie cykliniarki, żeby wyszło taniej ! :wink:

J

woj_s
27-09-2004, 08:41
Wiem ze najlepiej twardy lakier ...ale z drugiej strony ..sosna jest miekka wiec moga powstawac pekniecia miedzy deskami.

A co do cykliniarki 8) ..to wlasnie dlatego pojawilo sie moje pytanie .. lakier czy olej .... przy oleju odpada cyklinowanie, pekanie warstwy wierzchniej.

BOHO
27-09-2004, 08:54
sosna jest zbyt miękkim drewnem na podłogi..... wniosek - co byś nie zastosował, dosyć szybko będzie kicha :( ....... chyba że będziesz te deski osłaniał wykładzinami.....

Jerzysio
27-09-2004, 10:21
BOHO ale zapomniałeś o zwierzątkach !
J

BOHO
27-09-2004, 10:26
zwierzątka najlepiej umieścić na dworzu ! ! !
prawdę mówiąc sosna na podłodze to bardzo kiepski pomysł...........