PDA

Zobacz pełną wersję : dachówka-tania ale bez gwarancji-pomóżcie zdecydować!!



Lukrecja
24-09-2004, 08:30
mam możliwość kupić cementową dachówkę wiekora. jest bardzo ładna i bardzo porządna. mój kierownik budowy obejrzał ją, obstukał, pociął, pocharatał i orzekł że jest lepsza od braasa. koszt: 2,00 za m2. gdzie knyf: otóż jest to sprowadzona z niemiec dachówka z zakładu który był likwidowany i dlatego jest taka tania ale w związku z tym nie ma gwarancji. co o tym myślicie? dla mnie byłaby to oszczędność ok. 2000 zł, nie jest to aż tak znowu dużo, spokój kosztuje więcej, ale mój kierownik mówi, że dachówka jest naprawdę super i szkoda z niej rezygonować, pomijając już nawet tę cenę. co byście zrobili w mojej sytuacji??
DZIEKI ZA WYPOWIEDZI!!

henryk_baszkowka
24-09-2004, 08:34
a jestes pewna ze ta dachowka to przypadkiem gdzies z TIRa nie spadla ?
ja bym sie w to w nie pchal

mdzalewscy
24-09-2004, 08:39
to tylko podstawowa, czy całość (gąsiory, itd...) ?

Nie wiedziałem, że wiekor cementówki robi ?

powiem tak, jak wygląda dobrze to warto się zastanowić tylko cena za jaką ja bym ją maxymalnie kupił do 1,5zł, bo 2zł to mało atrakcyjna cena za cementówkę. Bo bez gwarancji i pewnie bez faktury, zreszto kup bez faktury to może taniej Ci to sprzedadzą bo bez vatu.

Lukrecja
24-09-2004, 08:44
to tylko podstawowa, czy całość (gąsiory, itd...) ?

Nie wiedziałem, że wiekor cementówki robi ?

powiem tak, jak wygląda dobrze to warto się zastanowić tylko cena za jaką ja bym ją maxymalnie kupił do 1,5zł, bo 2zł to mało atrakcyjna cena za cementówkę. Bo bez gwarancji i pewnie bez faktury, zreszto kup bez faktury to może taniej Ci to sprzedadzą bo bez vatu.

Z Tira to chyba nie spadła, bo są wszystkie elementy, gąsiory itd.
prawdopodobnie będę mogła kupić ją bez faktrury, czyli 1,64/m2
ale dobrą myśl mi podstunąłeś - może powiem tak: za 1,50 biorę - jak dadzą to git, jak nie, kupię inną.
No właśnie robi tylko w Polsce nie sprzedaje.

kroyena
24-09-2004, 09:00
Lukrecja jak bez faktury to cały TIR z tą dachówka spadł. Ja rozumiem bez gwarancji na ileś tam lat (choć i tak ryzyko), ale jak bez faktury to łądujesz się na pewniaka w paserstwo. A to oznacza:
1) dachówka OK i będzie trzymała parametry,
2) ile % te 2k PLN za łądowanie się w podwójne życie dachówki?

kortezjan
24-09-2004, 09:01
cześć wydaje mi się że cena którą podajesz to 2zł za szt. a nie za m2, gdyby żeczywiście było to za m2 to rewelacja.

Lukrecja
24-09-2004, 09:07
cześć wydaje mi się że cena którą podajesz to 2zł za szt. a nie za m2, gdyby żeczywiście było to za m2 to rewelacja.
jezu, oczywiście, popieprzyło mi się, 20 zł za m2, 2 zł za sztukę

Lukrecja
24-09-2004, 09:10
Lukrecja jak bez faktury to cały TIR z tą dachówka spadł. Ja rozumiem bez gwarancji na ileś tam lat (choć i tak ryzyko), ale jak bez faktury to łądujesz się na pewniaka w paserstwo. A to oznacza:
1) dachówka OK i będzie trzymała parametry,
2) ile % te 2k PLN za łądowanie się w podwójne życie dachówki?

nie rozumiem pkt. 2 :(
to jest normalna hurtownia, która ma w swojej ofercie wszystko na dach. są tam różne dachówki, membrany, wełna itd. normalnie wystawiają fakturę, ale jak się mrugnie do kierownika to "coś da sie zrobić"
a jeśli chodzi o moralny aspekt sprawy, to ja nie mam wyrzutów kupując bez vatu, przyczyn jest wiele, uważam że fiskus nie jest fair wobec mnie i się mu rewanżuję. nie zbiednieje przeze mnie.

kroyena
24-09-2004, 09:30
Lukrecja
Ok, ja bez pa(s)zerstwa to:
Co do Vatu to 2 bez Vatu to 1,56, marża zostaje po stronie hurtowni więc to dla ciebie żadna promocja dopóki nie zjadą do 1,56.
A ta hurtownia to potem fakturę za dachówkę sprzeda żeby towar jakoś rozksięgować, za co dodatkowe 20% może uzyskać znaczy, że nie tracąc nic na marży może ją sprzedać za 1,28.
A negocjacje to widzisz jakie płynne mogą być.

Lukrecja
24-09-2004, 09:40
Lukrecja
Ok, ja bez pa(s)zerstwa to:
Co do Vatu to 2 bez Vatu to 1,56, marża zostaje po stronie hurtowni więc to dla ciebie żadna promocja dopóki nie zjadą do 1,56.
A ta hurtownia to potem fakturę za dachówkę sprzeda żeby towar jakoś rozksięgować, za co dodatkowe 20% może uzyskać znaczy, że nie tracąc nic na marży może ją sprzedać za 1,28.
A negocjacje to widzisz jakie płynne mogą być.

wow, dzięki za rady! :))

rafałek
24-09-2004, 10:39
Ja w marcu dostałem UNIBET'a za 18 zł za m2. Gwarancja, faktura. Teraz VAT ma 22% ale potargować się można. Mam prawie 340 m2 dachu.

Lukrecja
24-09-2004, 11:01
Ja w marcu dostałem UNIBET'a za 18 zł za m2. Gwarancja, faktura. Teraz VAT ma 22% ale potargować się można. Mam prawie 340 m2 dachu.

ja się rozglądam i rozglądam i na żadną promocję (legalną) trafić nie mogę :((

rafałek
24-09-2004, 13:16
Nie chodzi o to by trafić na promocję, ale by przydusić handlowca by dał odpowiedni rabat.

Michał_B.
24-09-2004, 13:17
Ja bym brał jeśli jest dobra i nie patrzył na vat bo fiskus ci na pewno jej nie pomoże płorzyć a i jej legalności nikt nie sprawdzi.( przecież w polsce jest tyle bazarów na których teoretycznie można kupić wszystko.... :wink: )

Lukrecja
24-09-2004, 13:28
Ja bym brał jeśli jest dobra i nie patrzył na vat bo fiskus ci na pewno jej nie pomoże płorzyć a i jej legalności nikt nie sprawdzi.( przecież w polsce jest tyle bazarów na których teoretycznie można kupić wszystko.... :wink: )

dzięki Michałku, ale ja mam gdzieś fiskus :) mi chodzi o tę gwarancję!!

M@riusz_Radom
24-09-2004, 13:32
jej legalności nikt nie sprawdzi.( przecież w polsce jest tyle bazarów na których teoretycznie można kupić wszystko.... :wink: )


I własnie dlatego w Polsce tak kradną..Kradną bo jest popyt na rzeczy tańsze o 50 % od tych sklepowych.. Jak się skończy popyt na takie "okazje" to i kraść będą mniej bo jesli już, to będą to robić na własne "potrzeby".

Ciekawe czy gdyby to była Twoja dachówka, którą Ci ukradli tydzień temu, to też byś nawoływał to korzystania z okazji ? A fe..

A tak na przyszłość to udzielanie rad porobnych do Twojej jest karalne i jak się komuś będzie chciało to Ci narobi koło gaci za nawoływanie do popełnienia przestepstwa :P

mironmk
24-09-2004, 13:34
jesteś z Poznania - więc brać . . . . o ile masz przekonanie, że to końca życie nie będzie Cie to dręczyło (jakość, paserstwo itd). Wtedy to nie warte żadnych pieniędzy.

jprzedworski
24-09-2004, 13:40
Lukrecja
Co do Vatu to 2 bez Vatu to 1,56, marża zostaje po stronie hurtowni więc to dla ciebie żadna promocja dopóki nie zjadą do 1,56.
Sorry, ale coś nie w tę stronę liczysz. Brutto=netto+VAT a nie netto=brutto-VAT.
Czyli 2zł bez VATu to 1,64.
1,64*1,22=2 (mniej więcej)

Michał_B.
24-09-2004, 13:48
[quote="M@riusz_Radom"][quote="Michał_B."]

Ciekawe czy gdyby to była Twoja dachówka, którą Ci ukradli tydzień temu, to też byś nawoływał to korzystania z okazji ? A fe..

Jeszcze nie słyszałem żeby komuś ukradli całą dachówke z budowy :o i nie nawołuje do popełnienia przestępstwa tylko mówie że w Polsce takie rzeczy są dzięki naszemu prawu nie do wykrycia właśnie dzięki bazarom. :)

M@riusz_Radom
24-09-2004, 13:51
Jeszcze nie słyszałem żeby komuś ukradli całą dachówke z budowy :o i nie nawołuje do popełnienia przestępstwa tylko mówie że w Polsce takie rzeczy są dzięki naszemu prawu nie do wykrycia właśnie dzięki bazarom. :)

Wystarczy, że Policja przyprowadzi do Ciebie kolesia od którego to kupiłeś i jesteś ugotowany jesli nie masz FV lub choćby zwykłego rachunku.. Jeśli koleś powie, że wiedziałeś, że to jest towar lewy, bo on o tym lojalnie uprzedził (może kłamac i tak mu nie udowodnisz) to koniec ;)

Bekniesz za paserstwo albo wejdziesz na dach i zdejmiesz kradzioną dachówkę ;) W obu przypadkach koszta są na tyle wysokie, że nalezy się zastanowić czy warto.

Michał_B.
24-09-2004, 13:55
W sumie masz racje ale w Polsce to raczej nie możliwe. :)

M@riusz_Radom
24-09-2004, 13:56
Jesteś pewien ? :)

Michał_B.
24-09-2004, 13:59
W Polsce człowiek niczego nie może być pewien. :wink:

osowa
24-09-2004, 14:02
wiesz co ....ja byłam całkiem niedawno , przed podobnym dylematem - tyle , że dotyczył kwesti cegły klinkierowej .Posłuchałam rad większości na forum - notabene wspaniałych ludzi :P
I dziś jestem szczęśliwą posiadaczką lepszego gatunku - jednak postąpiłam w myśl zasady
"coś kosztem czegoś " czyli kosztem jakości cena .... myślę , że warto było ....Napewno WARTO

M@riusz_Radom
24-09-2004, 14:04
A cześć osowa ;)

Super zdjęcie, nie dość że sympatycznie mi się z Tobą pisuje to jeszcze super sympatycznie wyglądasz ;)

Pozdrawiam
M.

Lukrecja
24-09-2004, 14:14
wiesz co ....ja byłam całkiem niedawno , przed podobnym dylematem - tyle , że dotyczył kwesti cegły klinkierowej .Posłuchałam rad większości na forum - notabene wspaniałych ludzi :P
I dziś jestem szczęśliwą posiadaczką lepszego gatunku - jednak postąpiłam w myśl zasady
"coś kosztem czegoś " czyli kosztem jakości cena .... myślę , że warto było ....Napewno WARTO

po kolei
1. Jakość - jest bardzo dobra
2. Zdarzyła się kradzież całej dachówki, na moim osiedlu, więc to nie abstrakcja. Nigdy nie kupiłabym niczego kradzionego. To o czym piszę to żadne paserstwo na boga!!!, to WYPRZEDAŻ KOŃCÓWKI SERII. Jeśli kogoś boli ten VAT, to proszę o potraktowanie tematu bez tego aspektu, czyli, przypominam:

CZY WARTO KUPIĆ DACHÓWKĘ BARDZO DOBRĄ JAKOŚCIOWO I BARDZO TANIĄ ALE BEZ GWARANCJI
to jest moje pytanie

Lukrecja
24-09-2004, 14:19
jesteś z Poznania - więc brać . . . . o ile masz przekonanie, że to końca życie nie będzie Cie to dręczyło (jakość, paserstwo itd). Wtedy to nie warte żadnych pieniędzy.

byłam kiedyś dla ciebie niemiła?
wyrządziłam ci jakąś krzywdę
czy z natury i dla wszystkich jesteś taki wredny, stereotypowy, nietolerancyjny, dogryzający i podły?
czytanie ze zrozumieniem też jest chyba obcą ci sztuką

mironmk
24-09-2004, 14:31
ależ ja najbardziej szczerze - co Tobie z tych porad, ajk to Ty będziesz miała ten dach nad sobą przez ładnych kilka lat. Więc, jak ma Cię to stresować - każdy stuk, pęknięcie itd przy byle wiaterku - to lepiej nie brać. I tyle.
A co do epitetów - nawet mi sie komentować nie chce. W takim stanie przed weekendem? Jakis stres? Dyżur w roboci Ci wlepili? Zgroza.

Lukrecja
24-09-2004, 14:37
ależ ja najbardziej szczerze - co Tobie z tych porad, ajk to Ty będziesz miała ten dach nad sobą przez ładnych kilka lat. Więc, jak ma Cię to stresować - każdy stuk, pęknięcie itd przy byle wiaterku - to lepiej nie brać. I tyle.
A co do epitetów - nawet mi sie komentować nie chce. W takim stanie przed weekendem? Jakis stres? Dyżur w roboci Ci wlepili? Zgroza.

wiesz, to ty mi zarzuciłeś paserstwo, co naprawdę było bardzo nieprzyjemne oraz twoja sugestia że jak jestem z Poznania to ... no właśnie: choćby ukradnę byle taniej?
a w zdenerwowanie twój post mnie wprawił. jeśli przesadziłam z interpretacją, to przykro mi, ale tak właśnie odczytałam twoje słowa :(

mironmk
24-09-2004, 14:42
Aha, sam jestem z Poznania (patrz Grupa Wielkopolska).
o paserstwie pisal ktos przede mną.

???????????????????? :o

Lukrecja
24-09-2004, 14:47
Aha, sam jestem z Poznania (patrz Grupa Wielkopolska).
o paserstwie pisal ktos przede mną.

???????????????????? :o

dobra, nieważne, poczułam się dotknięta
jeśli ja cię obraziłam, to przepraszam

Kris71
24-09-2004, 14:50
Myslę ze powinienies brać tą dachówkę. U mnie również jest ona dostępna w jednej hurtowni. Dachówka wygląda identycznie jak Braas Frankfurter, wybór tych samych kolorów. Dla uspokojenia sumienia niktórych forumowiczów - Dachówka nie jest kradziona ! - jest to indywidualny import tej hurtowni, dlatego cena jest niższa gdyż brak jest kilku posredników. Ja również zdecydowałem się na tą dachówkę ze względu na niższą cenę. za dach 230 m2 zapłącę 12 tys brutto z fakturą(dachówka + orginalne akcesoria Brassa + folia IVT), bez Vat-u będzie to poniżej 10 tys złotych. Dla porównania Brass na mój dach kosztowałby mnie ok 14tys i ani grosza mniej - cena już po wszelkich rabatach z akcesoriami no name ....

Lukrecja
24-09-2004, 14:54
Myslę ze powinienies brać tą dachówkę. U mnie również jest ona dostępna w jednej hurtowni. Dachówka wygląda identycznie jak Braas Frankfurter, wybór tych samych kolorów. Dla uspokojenia sumienia niktórych forumowiczów - Dachówka nie jest kradziona ! - jest to indywidualny import tej hurtowni, dlatego cena jest niższa gdyż brak jest kilku posredników. Ja również zdecydowałem się na tą dachówkę ze względu na niższą cenę. za dach 230 m2 zapłącę 12 tys brutto z fakturą(dachówka + orginalne akcesoria Brassa + folia IVT), bez Vat-u będzie to poniżej 10 tys złotych. Dla porównania Brass na mój dach kosztowałby mnie ok 14tys i ani grosza mniej - cena już po wszelkich rabatach z akcesoriami no name ....

tak, to właśnie ta dachówka, nawet przykładaliśmy ją do braasa i jest identyko
a ty ją kupiłeś, tak? masz już położoną? po ile dokładnie ci ja policzyli?
dzięki!

piotr.o
25-09-2004, 17:12
Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr

piotr.o
25-09-2004, 17:13
Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr

piotr.o
25-09-2004, 17:16
Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr

Kris71
25-09-2004, 18:16
Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr


To nie do końca tak - Nie byle co, tylko noramalną dachówkę cementową, tej samej jakości co krajowe.
Po drugie WIEKOR to nie polska firma tylko Międzynarodowy koncern produkujący i sprzedający swoje wyroby w wielu krajach pod różnymi markami ( Wieneberger, koramic ) zerknij sobie np tutaj www.wiekor.de

Dachu jeszcze nie mam - dopiero w tym tygodniu bedzie montowana więźba ale jak będzie dachówka to pokaże fotki, a cena wywoławcza za tą dachówkę to 1,87zł przy prz cenie braasa 2,57 daje obniżkę ponad 25%...

Wybór tej dachówki to kompromis pomiędzy naszymi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi. Niestety nie każdego stac na dach Creatona a te kilka tysięcy złotych zaoszczędzone na dachówce moża bardziej rozsądnie zainwestować w wyposażenia wnętrza. Dach ma byc szczelny i to mi zapewni prawie kazda dachówka, a zwiękaszanie efektu wizualnego dla swojego dobrego samopoczucia, lub wywołania uczucia zazdrosci u sąsiadów to już indywidualna sprawa każdego inwestora i tyle !

Kris71
25-09-2004, 18:17
Czegos nie rozumiem wszyscy podniecaja się że cena jest niższa 10% a nikt nie zastanawia się jaki będzie koszt wymiany dachu jak okaże się za dwa albo try lata że kupili jedno wielkie byle co a Wiekor to jest Polska firma więc nie może produkować w Niemczech. Natomiast jest częścią Koramica a dalej patrz Wieneberger itd.Pozdrawiam Piotr


To nie do końca tak - Nie byle co, tylko noramalną dachówkę cementową, tej samej jakości co krajowe.
Po drugie WIEKOR to nie polska firma tylko Międzynarodowy koncern produkujący i sprzedający swoje wyroby w wielu krajach pod różnymi markami ( Wieneberger, koramic ) zerknij sobie np tutaj www.wiekor.de

Dachu jeszcze nie mam - dopiero w tym tygodniu bedzie montowana więźba ale jak będzie dachówka to pokaże fotki, a cena wywoławcza za tą dachówkę to 1,87zł przy prz cenie braasa 2,57 daje obniżkę ponad 25%...

Wybór tej dachówki to kompromis pomiędzy naszymi oczekiwaniami a możliwościami finansowymi. Niestety nie każdego stac na dach Creatona a te kilka tysięcy złotych zaoszczędzone na dachówce moża bardziej rozsądnie zainwestować w wyposażenia wnętrza. Dach ma byc szczelny i to mi zapewni prawie kazda dachówka, a zwiękaszanie efektu wizualnego dla swojego dobrego samopoczucia, lub wywołania uczucia zazdrosci u sąsiadów to już indywidualna sprawa każdego inwestora i tyle !

Darpiot
25-09-2004, 18:48
mam możliwość kupić cementową dachówkę wiekora. jest bardzo ładna i bardzo porządna. DZIEKI ZA WYPOWIEDZI!!

Lukrecja: nawet się nie zatanawiaj; jeżeli wiesz że nie jest to partia z kradzieży, że jest to wyrób pełnowartościowy to bierz. Może to nie w temacie branży budowlanej ale podam przykład takich sprzedaży - duży producent krzeseł i foteli (dostawca nawiasem mówiąc na tegoroczną olimpiadę) z podkarpacia również robi aktualnie taką wyprzedaż. Schodzą z ceny do 30% ceny katalogowej. Fotel biurowy skórzany można u nich kupić za 130zł do 400zł (wersja ministerialna). Faktury nie wystawią ale czy jest to powód żeby osoba fizyczna dla własnych potrzb nie kupiła sobie pełnowartościowego wyrobu?

kroyena
27-09-2004, 08:37
Pardąsik za bład obliczeniowy. :oops: :roll:

Co do gwarancji to chyba kruszymy kopię, tylko w jakim celu.
Może ktoś wrzuci taką standardową gwarancję na linka, bo jak kiedyś czytałem to z niej nie do końca wynika, czy układający powinien mieć odpowiednie uprawnienia na dzień realizacji usługi.
Np. Cech rzemiosł budowlanych/mistrz + kursa producenta.
A jak nie ma takich glejtów to co wtedy?

walerian35
27-09-2004, 11:05
Rozumiem że jest to okazja bo końcówka seri i bardzo atrakcyjna cena to należy brać ale nie rezygnowałbym z faktury a raczej przycisnoł sprzedawcę o lepszą cenę ale z fakturą bo na tej wyprzedaży masz zaoszczędzić ty a nie dać nie uzasadniony zarobek pośrednikowi. Jest zasadą że końcówki seri u dużych producentów a takim jest wiekor są sprzedawane za 40 - 50 % ceny detalicznej. Faktura daje ci możliwość interwencji w przypadku gdy na budowę przyjedzie towar o złej jakości. Brak faktury powoduje to że sprzedawca może pozostawić cie samą sobie. Lepiej uważać bo oszczędzać należy ale z głową.

Lukrecja
27-09-2004, 11:47
Rozumiem że jest to okazja bo końcówka seri i bardzo atrakcyjna cena to należy brać ale nie rezygnowałbym z faktury a raczej przycisnoł sprzedawcę o lepszą cenę ale z fakturą bo na tej wyprzedaży masz zaoszczędzić ty a nie dać nie uzasadniony zarobek pośrednikowi. Jest zasadą że końcówki seri u dużych producentów a takim jest wiekor są sprzedawane za 40 - 50 % ceny detalicznej. Faktura daje ci możliwość interwencji w przypadku gdy na budowę przyjedzie towar o złej jakości. Brak faktury powoduje to że sprzedawca może pozostawić cie samą sobie. Lepiej uważać bo oszczędzać należy ale z głową.

czyli sugerujesz: brać, mimo że bez gwarancji, ale na fakturę.
I tak chyba zrobię
a w ogóle to w tej hurtowni powiedzieli mi, że producent nie daje gwarancji, ale oni tak, no ale tego to juz nie rozumiem, tzn. nie liczę na tę gwarancję

kroyena
27-09-2004, 11:51
Lukrecja, a jak długa gwarancja hurtowni, bo jak na 12 m-cy to żadna łaska.
A producenci dachówek to dają zwykle gwarancję na kilkadziesiąt lat.

Lukrecja
27-09-2004, 12:03
Lukrecja, a jak długa gwarancja hurtowni, bo jak na 12 m-cy to żadna łaska.
A producenci dachówek to dają zwykle gwarancję na kilkadziesiąt lat.

nie wiem dokładnie, bo to mąż z nimi gadał, wydaje mi się że dawali 30 :o

bedi
27-09-2004, 13:04
Pozostaje tylko pytanie, dlaczego producent nie daje gwarancji? Argument, że to koniec serii nie ma sensu, bo jaki to ma związek z jakością. Gwarancja hurtowni raczej nic nie da, bo najdalej za 5 lat to już ich nie będzie. Za 2000 zł to bym się w to nie bawił. Ale jakby różnica wynosiła 50% kosztów materiału na dach to może staje się to warte rozważenia.

Lukrecja
27-09-2004, 13:13
Pozostaje tylko pytanie, dlaczego producent nie daje gwarancji? Argument, że to koniec serii nie ma sensu, bo jaki to ma związek z jakością. Gwarancja hurtowni raczej nic nie da, bo najdalej za 5 lat to już ich nie będzie. Za 2000 zł to bym się w to nie bawił. Ale jakby różnica wynosiła 50% kosztów materiału na dach to może staje się to warte rozważenia.

jeśli to jest końcówka serii i sprzeda się cała dachówka, to skąd on weźmie mi na wymianę np. 3 dachówki jeśli pękną za 10 lat??
dlatego nie daje gwarancji

bedi
27-09-2004, 13:45
Na mojego Braasa Frankfurter dostałem 30 lat gwarancji, nie sądzę, że firma na 100% jest przekonana że będzie przez następne 30 lat produkować ten sam model w niezmienionej kolorystyce i kształcie.

kroyena
27-09-2004, 13:49
Nawet jak tobie pozostaną te 3 sztuki gdzioeś na stryszku to za kilka lat te pracujące na dachu i tak będą inaczej wyglądały i jak będziesz chciała dach o równej barwie to i tak wymieniaj cały.

Lukrecja
27-09-2004, 13:52
Na mojego Braasa Frankfurter dostałem 30 lat gwarancji, nie sądzę, że firma na 100% jest przekonana że będzie przez następne 30 lat produkować ten sam model w niezmienionej kolorystyce i kształcie.

no właśnie. i co zrobisz, jak po 29 dach ci szlag trafi? a firma braas będzie już częścią jakiejś innej spółki na przykład, albo wycofa się z polskiego rynku?

Lukrecja
27-09-2004, 13:54
Nawet jak tobie pozostaną te 3 sztuki gdzioeś na stryszku to za kilka lat te pracujące na dachu i tak będą inaczej wyglądały i jak będziesz chciała dach o równej barwie to i tak wymieniaj cały.
to już nic nie rozumiem. to po co ci gwarancja? chyba nie liczysz na to, że jeśli pękną ci 3 dachówki, to producent zafunduje ci nowy dach?
co zrobisz w takiej sytuacji?

kroyena
27-09-2004, 14:00
Nie chodzi o 3 dachówki, ale jak za lat kilka przy obniżonej mrozoodporności dach się zamieni w ceglany, lub cementowy pył.
No trochę przesadziłem, ale chodzi ogólnie o to jak po kilku zimach zacznie sie w całości sypać.

Lukrecja
27-09-2004, 14:04
Nie chodzi o 3 dachówki, ale jak za lat kilka przy obniżonej mrozoodporności dach się zamieni w ceglany, lub cementowy pył.
No trochę przesadziłem, ale chodzi ogólnie o to jak po kilku zimach zacznie sie w całości sypać.

no to wtedy będzie tragedia ...

bedi
27-09-2004, 14:07
Nie czytałem swojej gwarancji to nie wiem, jakie on daje mi prawa. 

Ale nawet jak Braas wyniesie się z Polski to mogę dochodzić swoich praw przed sądem niemieckim (przynajmniej teoretycznie). Ja bym na Twoim miejscu przeczytał warunki gwarancji tej dachówki którą byś kupiła gdyby nie było tej okazji i na tej podstawie stwierdził czy za 2 tys opłaca się z niej rezygnować.

walerian35
27-09-2004, 15:05
Gwarancje producenta są i tak skonstruowane że niewiele z nich wynika a stanowią raczej narzędzie markietingowe. A to że jedna spółka może byc przejeta przez drugą to w dzisiejszych czasach normalne. Dla mnie gwarancja jest i jak się uda coś z niej wywalczyć to dobrze jak nie to coż bywa. Faktura zaś jest dowodem zakupu i w przypadku złej jakości dachówki teraz lub w ciągu roku to daje podstawę do jej wymiany.