PDA

Zobacz pełną wersję : Jak porównać wymiar podłogówki do mocy kaloryfera



Wełna
24-09-2004, 14:12
Pytanie jak w temacie. W kuchni 10,5 m 2 planowałem zaistalowac kaloryfer. Nastapiła zmian projektu i planuje zastapic kaloryfer podłogówką ale jedynie na 6, 2 m2( na 4 m2 bedą meble) . Warto zaznaczycze jest to pomieszceznie połaczone z jadalna 15 m2 gdzie planuje kaloryfer o mocy 1660 W oraz z holem na którym jest juz dobrany kaloryfer.
Czy podłogówka na 6,2 m2 da odpowiednią ilość ciepła w taki sposób aby nie pazyła w stopy. Domek jesy murowany ale jeszcze przedwojenny, ocieplam w przyszłym roku.

kanadyjczyk
24-09-2004, 14:57
Pytanie jak w temacie. W kuchni 10,5 m 2 planowałem zaistalowac kaloryfer. Nastapiła zmian projektu i planuje zastapic kaloryfer podłogówką ale jedynie na 6, 2 m2( na 4 m2 bedą meble) . Warto zaznaczycze jest to pomieszceznie połaczone z jadalna 15 m2 gdzie planuje kaloryfer o mocy 1660 W oraz z holem na którym jest juz dobrany kaloryfer.
Czy podłogówka na 6,2 m2 da odpowiednią ilość ciepła w taki sposób aby nie pazyła w stopy. Domek jesy murowany ale jeszcze przedwojenny, ocieplam w przyszłym roku.
Temperatura wody krążącej w podłogówce nie może być taka jak w grzejnikach. Jeśli kuchnia jest otwarta to możesz zrezygnować z podłogówki lub grzejnika. Jeśli nie a masz instalację prowadzoną w systemie rozdzielaczowym możesz w kuchni ułożyć wężownicę będącą powrotem z jakiegoś grzejnika (o ile układ instalacji na to pozwoli).

jeżyk
24-09-2004, 15:02
Z takiej pow. uzyskasz ok. 500W

duduś
24-09-2004, 19:11
Jeżyk - mam pytanie- skąd taki przelicznik -czy są to dane pewne .Jak to obliczyć ? Ile np. mocy będzie z 10 metrów kw podłogi?

24-09-2004, 19:46
Jeżyk - mam pytanie- skąd taki przelicznik -czy są to dane pewne .Jak to obliczyć ? Ile np. mocy będzie z 10 metrów kw podłogi?

Dane które podał kolega Jeżyk są bardzo ogólne.
Moc grzejnika podlogowego zależy od: średnicy rur, rozstawu rur, parametrów wody grzewczej, konstrukcji grzejnika podłogowego, temperatury powietrza w pomieszczeniu nad i pod grzejnikiem, materiał przewodów...
Jeżeli jesteś w stanie podać te parametry to wyliczę Ci moc grzejnika. Ewentualnie inaczej - podaj jaką moc potrzebujesz i parametry instalacji, a ja ci powiem jakie parametry powinien mieć Twój grzejnik.

niezły
24-09-2004, 19:47
Max 70W z m kw

jeżyk
24-09-2004, 20:51
Pewnie, że sa to dane ogólne. temp. podłogi w zalezności od przeznaczenia powinna wynosić: w pokojach 29-26C,34C łazienka,35C- w miejscach zwiekszonych strat ciepła tzw. strefy brzegowe. przy takich temp. wypromieniuje ok.70-80w/m2. Jezeli zmienisz temp. podlogi to zmieni sie ilosć wypromieniowanego ciepła. zawsze można zakupićkapcie rodem z muzeum, żeby nie parzyło :lol: