PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wentylować stryszek?



MEDYK
24-09-2004, 18:08
Szukałem i nie znalazłem, więc pytam. Dręczy mnie to bo nie wiem jak mam wentylować stryszek nad poddaszem użytkowym, pod dachem z pełnym deskowaniem oraz papą i Brassem. Oczywiście ta część będzie nieocieplona. Czy w szczytach muszę wstawić kratki wentylacyjne, czy można jakoś inaczej, okienka nie wchodzą w rachubę.
pzdr

sta28
24-09-2004, 22:16
Dobre są okienka w szczytach, ale jeśli nie wchodzą w grę to może - uchylony wyłaz dachowy. Przecież musi być.

RolandB
24-09-2004, 22:25
Dobre są okienka w szczytach, ale jeśli nie wchodzą w grę to może - uchylony wyłaz dachowy. Przecież musi być.

a niby dlaczego musi byc ? :-? kominiarz sobie po drabinie i po stopniach nie moze wejsc do komina ?

PADI
24-09-2004, 22:41
Szukałem i nie znalazłem, więc pytam. Dręczy mnie to bo nie wiem jak mam wentylować stryszek nad poddaszem użytkowym, pod dachem z pełnym deskowaniem oraz papą i Brassem. Oczywiście ta część będzie nieocieplona. Czy w szczytach muszę wstawić kratki wentylacyjne, czy można jakoś inaczej, okienka nie wchodzą w rachubę.
pzdr

Pomiedzy ociepleniem a deskowaniem jest szczelina went.
Na stryszku, przez cala dlugosc w samym szczecie dachu tez powinna byc co najmniej 2-3 cm szczelina. U moich staruszkow daje to w sumie niezly ciag a co za tym idzie lekko chlodzi stryszek (klima to nie jest , ale zawsze)
Upewnij sie, jak wykonales podloge na tym stryszku.
Powinno sie zapewnic szczeline na wqent. calej polaci ocieplenia.
W podbitce tez zostaw szczeliny.

thalex
24-09-2004, 22:51
Przy deskowanym dachu temperatura raczej nie będzie dużo wzrastać ale tak na wszelki wypadek zostaw otwory w górnej części szczytów dachu pod kalenicą o okolo 500 cm kw. zawsze możesz je później zamurować.
Ja tak właśnie zrobilem, mam dachówkę ale nie mam deskowania. otwory te zamierzam zamaskować ociepleniem ale tak aby nie byłu widoczne z dołu ale również aby powietrze mogło swobodnie nimi przeływać.

Dach bez wyłazu to jak buty bez sznurówek. Wyłaz kominiarski mam.

MEDYK
26-09-2004, 09:28
Dom jest na razie w trakcie budowy, a ściana 3W, więc zastanawiam się czy nie zrobić przepusów z rury spiro np. fi 110 w szczytach, a potem wstawić kratki. Widzę nie raz takie rozwiązania, ale nie wiem jak to spełnia swoja funkcję, poza tym wolałbym, aby elewacja była bez takich "ekstrawagancji" jak te kratki, dlatego pytam was o radę.

thalex
26-09-2004, 10:00
Fi 110 w szczycie to chyba za mały przekrój aby działało jako wentylacja strychu.
Na wysokości stryszka i tak nie będziesz chyba robił 3W ale 1W zewnętrzną więc zostaw dziurę na kilka cegieł i już.
Zawsze jest łatwiej cegly wmurować niż je wyburzać a na razie będziesz miał czas do przemyśleń

Jedna uwaga; jeżeli nie zabezpieczysz tych otworów kratkami to możesz mieć współlokatorów np takich
http://foto.onet.pl/upload/29/10/_310583_n.jpg