PDA

Zobacz pełną wersję : okna kolankowe



KasikW
24-09-2004, 22:35
Witam wszystkich.
Interesuje mnie czy ktoś ma coś takiego u siebie jak okna kolankowe ( okno połaciowe tak jakby połaczone na dole z normalnym oknem przecinajacym linię dachu) i może powiedzieć czy to jest ładne. Problem u mnie jest taki , że pomieszczenie nad garażem jest zancznie niższe od reszty domu, wobec czego są bardzo wysokie ściany i pokój wygląda jak bunkier, zaś normalna lukarna czy coś w tym stylu niezbyt pasuje do reszty , zresztą musiałaby byc bardzo nisko.
Pozdrawiam

Charlie
24-09-2004, 23:10
...chyba firma Fakro ma coś takiego w swojej ofercie - widziałem na targach w Poznaniu. Ciekawe i moim zdaniem pasuje do design-u nowoczesnego kształtu elewacji.

joola
24-09-2004, 23:22
Widziałam takie okna "na żywo"-rewelacja, piękne widoki, niestety drogie, ale i tak chyba wychodzi taniej niż lukarna. Warto.
Pozdrawiam

Kasinek
24-09-2004, 23:27
Oprócz FAKRO ma takie rozwiązanie konkurencyjna firma VELUX.
Fajnie wygląda, daje niesamowite poczucie przestrzeni. Gorzej z myciem - albo trzeba wziąć dzień urlopu, albo wynająć ekipę :(

KasikW
24-09-2004, 23:35
Tylko, że mój dom jest jak najbardziej tradycyjny , kopertowy dach, lukarny itd, tylko zę moim zdaniem nic innego nie można zrobić w tym miejscu, dlatego że lukarna musiała by być bardzo niziutko i przeciąć linię dachu , a jest to elewacja od ulicy , centralnie na tej elewacji jest duża lukarna z balkonem a pod nią wejście. Przerabianie tego nie jest teraz moim marzeniem, ale to konsekwencja złego projektu ( indywidualny ).
A może ktoś ma inny pomysł , jak rozwiązać ten problem?. dach w tym pomieszceniu będzie się zaczynał na wysokości około 2 m, pomieszcenie jest duże ( prawie 30 m i wysokie prawie 4 m - takie wyszło ). Same okna połaciowe według mnie nie rozwiązują sprawy - będą bardzo wysoko i zrobi się bunkier.
Będę bardzo wdzięczna za każdą radę

joola
24-09-2004, 23:50
A może lukarna, ale z oknem do samej podłogi, na zasadzie drzwi balkonowych (tylko mniejsze) z samymi barierkami...co by po otwarciu okna nie wypaść. :wink:
Pozdrawiam

piotr.o
25-09-2004, 16:55
A może normalne okno tylko połaczone z oknem dachowym mozna tak zrobic.