PDA

Zobacz pełną wersję : KTO UMIE PRZELICZY? Z METRA KW NA METR SZE??IENNY



AVID
25-09-2004, 01:38
Dokładnie chodzi o to że miotam sie czy deskować dach czy nie.I chcę porównać koszty desek i papy i koszty super membrany .Mam powierzchni dachu około 260 m kw.Ile potrzebuje metrów sześciennych deski 1 cal aby pokryć cały dach?:)

inwestor
25-09-2004, 08:34
AVID
Teoretycznie z 1 m3 powinno wyjść 40m2 deskowania w praktyce jest trochę "spadów" i musisz przyjąć że 1 m3 tarcicy straczy ci na ok. 30m2 deskowania. Oczywiście mowa o desce calówce .
Pozdrawiam

Jacek_Ewa
25-09-2004, 09:44
Jeżeli grubość deski wynosi 2.5 cm to należy wykonać następujące działanie
1 : 0,025 = 40 m2
jeżeli grubość deski wynosi 3,2 cm to
1 : 0,032 = 31,25 m2

Senser
25-09-2004, 10:22
Ja to liczyłem u sibie tak (jak prost działanie na obliczenie poj. sześcianu):

Pow. dachu 260 m2 x 0,025 m (grubość deski szalówki) = 6,5 m3 Ale to już bez odpadów, to jest to co ci zostanie już na dachu.
No ale to sama deska...bez gwoździ, roboty, papy.
Ja min. dlatego deskowania u siebie nie robiłem!!
Deska na dachu jest absolutnie zbędna na dachu!!
Ale to jest moje zdanie...
Mam dach bez deskowania i bez łat :-)
A na dachu blachę Plannja Regola, jedyny system, który można kłaść bez łat i ma najmniej strat na skomplikowanych dachach!!

Marek30022
25-09-2004, 13:36
Nie jest to może wątek dotyczący deskowania ale obok miejsca gdzie teraz mieszkam ktoś postawił pół bliźniaka i pokrył go blachą. Kiedy to robił to ja nie myślałem o budowie domu i niewiele wiedziałem o deskowaniu, foli itp. Później dom sprzedał. Obecny właściciel najpierw dach uszczelniał pianką lub czymś co na to wyglądało a teraz robotnicy zdejmują blachę i wymieniają folię. Osobiście wiem, że deskowanie dachu kosztuje i może w wielu wypadkach jest niepotrzebne ale ja je robię. Policzyłem, że będzie to 5000 zł drożej, przy dachu 220 m.
1m sześć desek 440 zł, 15 m kw papy ok 50 zł., robocizna ok 2000 zł.

mdzalewscy
25-09-2004, 13:54
5k zł to może być różnica miedzy betonową dachówką a ceramiczną anagobową, a może nawet różnica ceramika zwykła -> anagobowa/glazurowana i raczej w lepszą dachówkę należy te 5k zł zainwestować. Proszę pooglądać gotowe już dachy, powiedzmy minimum 5-letnie i zobaczyć jak wygląda dachówka naturalna, czy betonowa na tych dachach. Naprawdę warto dopłacić do lepszej dachówki, czy jakiejkolwiek z lepszą powłoką bardziej zmywalną i trwalszą. Bo powiedzmy taką "lepszą" co pare lat myjką ciśnieniową potraktujemy i dach prawie jak nowy. Dzisaj znowu pojeździłem i pooglądałem gotowe dachy na "bogatych" osiedlach pod Białegostokiem i na dachu w Niewodnicy (betonowa) nie mogłem rozpoznać koloru dachu był koszmarnie zielony, brudny, syf - wzór dachówki zbliżny do Euronita. Jęśli teraz ktoś inwestuje 5k zł w deskowanie a później wybiera z oszczędności "najtańszą/najgorszą" dachówkę to niech się póknie w głowe. W przypadku Robena (u mnie) różnica w cenie miedzy zwykłym a anagobowym po upustach wyniosła 2k zł

janzar
26-09-2004, 13:42
Dokładnie chodzi o to że miotam sie czy deskować dach czy nie.I chcę porównać koszty desek i papy i koszty super membrany .Mam powierzchni dachu około 260 m kw.Ile potrzebuje metrów sześciennych deski 1 cal aby pokryć cały dach?:)

oto własciwy przelicznik
260 m2 x 0,025 = 6,5 m3

należy dodać średnie zużycie + 20 % czyli 7,8 m3

AVID
27-09-2004, 01:17
Bardzo ale to bardzo dziękuje Wszystkim za pomoc:)
Jaki to cudowny wynalazek ten internet prawda:):)

krzysztofh
27-09-2004, 06:58
A tak swoją drogą zadanie matematyczne z podstawówki.

neuron
27-09-2004, 07:08
krzysztofh
Dzielenie z podstawowki, ael wiedza o technologii czyli ile odpadu etc to juz cos innego, a o to pytajacemu chodzilo. Respect man.

trach
27-09-2004, 12:39
A tak swoją drogą to i Murator zamieszczał jakisi CD-ROM z różnymi >>kalkulatorami zużycia materiałów<< , które również (pod fasadą ładnej otoczki graficznej) nie rozwiązywały nic więcej niż zadanie na poziomie podstawówki, a spodziewałem się więcej informacji praktycznych - po obejrzeniu szurnąłem dysk na spód szuflady. Na kartce liczenie idzie szybciej. :wink:

Andrzej