PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY izolacja poz. na ścianie fund. z folii - ile warstw?



inż. Mamoń
25-09-2004, 14:13
Witam,
O izolacjach poziomych postów było już bez liku, ale nie znalazłem odpowiedzi na istotne pytanie. Między ścianą fundamentową a ścianą parteru zamierzam dać folię "foliarex" tłoczoną w kratkę o grubości około 0,4mm. Jest ona podobna do Dorkena, który ma również 0,4mm. Dorken radzi kłaść 1 wartstwę, a ile zaleca "foliarex" nie wiadomo. Ile warstw położyć? Czy ktoś stosował taką lub podobną folię?

mik99
25-09-2004, 16:50
Małem taką folię kupić, ale papę w spadku dotałem, więc do sedna sprawy: jedna warstwa folii wystarczyć ma w zupełności, ale bym dał dwie na wszelki wypadek (ostre kamienie w zaprawie bez problemu sobie poradzą..)

Renia
25-09-2004, 17:41
W zaprawie nie powinno być ostrych kamieni bo i skąd jak tam piaseczek, cement i wapno, wszystko miałkie.
A ca do folii...Dorken nie zaleca kłaść podwójnie, więc tutaj chyba też nie, a tak w góle to ja dałam folie Dorkena, owszem, ale dopiero na papie (ściana fund., papa, zaprawa, folia, zaprawa, pustak max). Żałuję, że tylko w środkowych ścianach fundamentowych a nie zewnetrznych, bo tam jest tylko papa. Też miałam dać tylko folię, fachowcy wybili mi to z głowy, zaproponowali papę, ale że folia była już kupiona, to też ją położyłam.

inż. Mamoń
25-09-2004, 21:47
mik99, Renia - dzięki za podpowiedzi. Troszkę mnie rozbawiliście bo niby wynika, że 1 warstwę, ale dla spokojności 2, albo i folię i papę. W końcu i ja dla spokojności dam folię 50 cm szeroką, aby wychodził zakład na podłogę, a na to jeszcze jedną warstwę 25 cm czyli tylko tyle ile bloczki i pustaki.

Artur69
25-09-2004, 22:45
U mnie budowlańcy zrobili tak: papa złożona na pół a do środka folia fundamentowa 0,4 szerokości 40 cm

mik99
26-09-2004, 18:37
...na to jeszcze jedną warstwę 25 cm czyli tylko tyle ile bloczki i pustaki.
dobry pomysł :wink:

remx
26-09-2004, 20:04
Ja już wcześniej zakupiłem folię 0,8 (podobno typowa) na izolację poziomą ławy. Ale zużyję ją na izolację sciany fundamentowej. Jak pisałem w innym wątku, na ławie pokazały się drobne spękania. Tak że muszę to zalać lepikiem na gorąco aby uszczelnić. No i w tym momencie na ławy pójdzie papa. Tylko zastanawiam się czy 2X czy 1X. Z tego co wiem to właściwym środkiem antywilgociowym jest lepik a nie papa. Lepik będzie lany dość intensywnie.
Czyli jaka jest rola papy? - oddziela lepik od zaprawy do murowania, aby się nie mieszały?

Jacek_Ewa
26-09-2004, 20:10
Z ilością lepiku to bym uważał.
Bo ieśli fundamenty będziesz miał powyżej poziomu gruntu.(
To lepik po wymurowaniu ścian będzie się wylewał.(gdy będzie go za dużo)

remx
26-09-2004, 20:54
Spoko, to jest ława fundamentowa i jako taka jest poniżej poziomu gruntu.