PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczy? fundamenty przed zim?



markes
25-09-2004, 18:08
Zbliża się zima a ja mam fundamenty zalane w gruncie wybrany humus z środka i zamalowane dysperbitem do połowy wysokości i zasypane piaskiem.
Widziałem że niektórzy malują całe fundamenty (łączne z powierzchnią poziomą) czy tak się robi?
Jak najlepiej zabezpieczyć fundamenty?

invx
25-09-2004, 18:59
izolacje pozioma wykonuje sie z kilku warstw papy na lepiku, albo ze specjalnych foli, niewydaje mi sie zeby malowenie poziomej powierzchni mialo jakis sens, jednak jak chcesz zabezpieczyc fundamenty na zime, to koniecznie tak wykonana izolacje przeciwilgociowa trzeba czyms oslonic, bo woda, i niskie temperatury, w zimie moga jej zaszkodzic.

miwol
26-09-2004, 17:23
O zabezpieczaniu fundamentów na zimę sporo było w Muratorze nr 11/2003. Ogólnie pozostawianie ich na zimę bez choćby częściowego przysypania ław jest bardzo niekorzystne. Nieprzysypane ławy znajdują się w strefie przemarzania a co za tym idzie, grunt, na którym zostały posadowione, narażony jest na zamarzanie i rozmarzanie. Na Twoim miejscu zaizolowałbym całość pionowo po czym obsypał przynajmniej częściowo (na wysokość adekwatną do głębokości strefy przemarzania). Powodzenia!