PDA

Zobacz pełną wersję : ?wir p?ukany



ania
26-09-2004, 14:45
W pewnej losowo wybranej żwirowni powiedziano mi, że kupienie żwiru płukanego frakcji 16-32 graniczy z cudem, a jeśli znajdę kogoś, kto mi taki sprzeda to będzie to oszust.
Płukanie żwiru jest bowiem dość trudne. Potrzebne są specjalne urządzenia i odpowiednie miejsca do składowania. Inaczej żwir szybko "zachodzi" pyłem i jest do niczego.
Czy to prawda, że są kłopoty z nabyciem tego szlachetnego materiału?

Jakiego innego materiału mogę w takim razie użyć na stropodach odwrócony?

thalex
26-09-2004, 15:10
Do stropodachu raczej użyj pospółki a nie żwiru. Zwir się zupełnike nie nadaję do robienie betonu.
Czy to ma być strop żelbetonowy? bo tak to zrozumiałem.

ania
26-09-2004, 15:46
To ma być coś takiego (http://www.styropol.pl/da-zwirowe.htm)

robert skitek
26-09-2004, 16:25
Jakiego innego materiału mogę w takim razie użyć na stropodach odwrócony?
daje sie czasem tez zwykle płyty chodnikowe betonowe jako warste dociskową
pozdrawiam

ania
26-09-2004, 16:29
No właśnie rozważam keramzyt +płyty chodnikowe jako warstwa dociskowa, ale nie mam pewności, czy keramzyt nie ma zbyt dużej nasiąkliwości... :roll:

invx
26-09-2004, 16:30
ale zwir ladnie wyglada :) a plyty chodnikowe na dachu, tak sobie :D co do keramzytu mozna go bezproblemu zastosowac, bez obawy ze nasiaknie i nie wyschnie

robert skitek
26-09-2004, 16:37
invx - nikt tu nie zaprzecza ze zwir jest najladniejszy - ale jesli mamy dach, którego nie widzimy a jest problem ze zdobyciem zwiru to mysle ze warto zrobic w inny sposob....

Zbigniew Rudnicki
26-09-2004, 17:51
Taki żwir "dachowy" z małych kamyczków "okrąglaków" można kupić w workach 20kG (5-10zł za worek) w składach kamieniarskich n.p. Ursynów - ul Farbiarska, Janki-Wolica - ul Sękocińska.
Jeśli chodzi o płyty chodnikowe to polecam rozwiązanie kompromisowe.
Z płyt 50x50cm ułożyć główne trakty piesze, resztę pokryć żwirem.

ania
27-09-2004, 18:36
Chyba będzie keramzyt - 60 zł za metr sześcienny luzem.

Otoczaki byłyby bardzo ładne, ale na 150 metrów dachu (w warstwie nasypowej 5 cm) potrzebowałabym ich ...... oj, dużooooo :wink:

oczyszczalnia
01-11-2004, 02:26
Cześć Aniu!

Nie ma żadnego problemu z zakupem płukanki żwirowej frakcji 16/32 lub innej jaką będziesz chciała.
Takie materiały ma firma BUDOKRUSZ ze żwirownią we wsi WRĘCZA koło Żyrardowa-woj.Mazowieckie. Tam właśnie jest bardzo duża maszyna przesiewająca różne frakje żwirowe. Ceny od 55zł/tonę +22vat.

Pozdrawiam Robert 8)

ania
01-11-2004, 12:15
Dziękuję za info, ale skąd będę wiedziała (jak sprawdzić), czy żwir jest prawidłowo oczyszczony?
Przypominam, że o kiepskiej jakości płukania uprzedzono mnie właśnie w pewnej żwirowni. Skąd u nich taka bezinteresowność? Jak myślisz?

oczyszczalnia
01-11-2004, 19:40
Dziękuję za info, ale skąd będę wiedziała (jak sprawdzić), czy żwir jest prawidłowo oczyszczony?
Przypominam, że o kiepskiej jakości płukania uprzedzono mnie właśnie w pewnej żwirowni. Skąd u nich taka bezinteresowność? Jak myślisz?

To są naprawdę profesjonaliści!
Oni sprzedają tysiące, tysiące ton dziennie!!!
A jak sprawdzić że jest dobry? To proste, nie ma piachu lub innych mniejszych kamieni.

Pozdrawiam Robert :)

ania
02-11-2004, 16:11
No dobra, spróbuję.
Trzymaj kciuki!

P.S. Dziś na Wisłostradzie minęła mnie ich firmowa betoniarka - wyglądała porządnie więc, kto wie....