PDA

Zobacz pełną wersję : Nap?d do bramy gara?owej z Castoramy



Adam___
26-09-2004, 15:21
Jak w temacie.
Maja w promocji - w Castoramie - naped do bramy firmy Schellenberg za okolo 500 zlociszy.
Przyznam sie szczerze ze kusi mnie troche ta oferta.
Wiem ze nie potrzebuje dwoch napedow - taniego i dobrego.
Ale dobrze byloby miec cos takiego :)
Ma ktos moze taki naped i go uzytkuje??Warto czy nie.
Instrukcja w sieci bardzo obszerna.Nie wiem jak w pudelku bo tylko w przelocie ta oferte widzialem

Co do zakupow w Castoramie to trzeba przyznac ze maja dosyc dobre ceny na niektore wyroby
I badz tu czlowieku madry :-?
Brac czy nie??

Grzegorz63
26-09-2004, 18:40
Napęd do bramy segmentowej??? Jutro jadę go obejrzeć. W której Castoramie- Sosnowiec, czy Katowice???

Grzegorz63
26-09-2004, 18:43
...Instrukcja w sieci bardzo obszerna.Nie wiem jak w pudelku bo tylko w przelocie ta oferte widzialem...
Adam___, daj linka.

Adam___
26-09-2004, 18:51
Adam___, daj linka.

A moze byc powróz?? ;)

Tutaj (http://www.schellenberg.de) masz linke :)
Tylko ze w okrutnym jezyku dla mnie napisane.Nic z tego nie wiem.Ale obrazki sa,takze nie jest zle :)

Pasuje do segmentowej jezeli brama ma powierzchnie do 5,5 m2
do skrzydlowej jezeli ma do 6,0 m2.

Widzialem w Katowicach ale mysle ze w Sosnowcu tez bedzie :)

blachu
27-09-2004, 11:29
Mialem ten naped ze trzy lata. Tylko raz nawalil - ścięło klin na zębatce, ale było na gwarancji i wymienili. Za tą kasę to całkiem dobry napęd, ale nie czarujmy się, nie umywa się do tych za ok 1000zł

Tomek_J
27-09-2004, 11:41
Tylko ze w okrutnym jezyku dla mnie napisane.Nic z tego nie wiem

Alfred Schellenburg Polska Sp. z.o.o.

ul. Komorowska 43
PL - 05-830 Nadarzyn
Poland

Contact: Mr.
Boreslaw Pekala
Tel.: +48 (0) 22/ 7298820
Fax: +48 (0) 22/ 7399701
eMail:[email protected]

Grzegorz63
27-09-2004, 13:05
Mialem ten naped ze trzy lata. Tylko raz nawalil - ścięło klin na zębatce, ale było na gwarancji i wymienili. Za tą kasę to całkiem dobry napęd, ale nie czarujmy się, nie umywa się do tych za ok 1000zł
A co mu brakuje???

Adam___
27-09-2004, 21:05
Grzegorz byles moze ogladac ten naped??Warto czy nie??

Tomek_J tyle to wyczytalem ;) ale z instrukcji nic nie wiem :(

blachu warto brac ten naped czy nie??

Grzegorz63
27-09-2004, 21:20
:D Kupiłem go, jutro montuję!

Adam___
27-09-2004, 22:00
:D Kupiłem go, jutro montuję!

To wale do Ciebie na inspekcje jak die sprawuje naped :)
Jezeli oczywiscie mozna :)
Ale skoro kupiles to musi byc nie najgorszy ;)

Grzegorz63
28-09-2004, 06:25
:D Zapraszam pojutrze, szczegóły na priva.

robertdg
28-09-2004, 12:04
Spotkania spotkaniami, ale nie zapomnijcie sie podzielić informacjami na formum.
Ogladałęm instrukcję do tego napędu na stronie producenta ( a z niemieckim u mnie słabo) doczytałem się coś o czsie działania >>> 4 minuty. Mam nadzieję że to nie czas jaki mija od nacisnięcia pilota do pełnego otwarcia bramy, dlatego badzo oczekuję relacji z ekspoatacji napędu.
Życzę powodzenia przy montażu.

Adam___
28-09-2004, 15:33
Witamy nowego forumowicza z Dabrowy :)
W jakich okolicach sie budujesz/masz chalupke??

Stwierdzenie jak sie sprawuje brama w dluzszej eksploatacji to juz zadanie dla Grzegorza :)

robertdg
29-09-2004, 06:18
Witam.
Ani chałpki nie mam, ani nie buduje, a nawet nie zamierzam budować.
Mieszkam sobie w starej kamienicy w DG, po ostatnim remoncie ( połaczeniu mieszkań) mam 125 m2 powierzchni mieszkalnej + dość dużo użytkowej + duzy garaż + ze 200 m2 ogródka. Samo centrum miasta, nie muszę mysleć o cieknacym dachu, naprawie ogrodzenia i tego typu sprawach. Kiedyś zaras poślubie to nawet myślelismy o domu ale nam preszło.

A jeśli chodzi o napęd do bramy, to za 2 tygodnie maja mi właśnie wstawić nową brame uchylną. Oczywiście gość od bram polecał swoje napędy NICE w cenie ok 1200 zł, a o tym z castoramy nawet słyszeć nie chciał, dlatego bardzo zależy mi żeby dowiedzieć sie jak sprawdzają sie w praktyce.
Dlatego z niecierpliwością oczekuje na recnzje Grzegorza i innych użytkowników.
Pozdrowienia dla wszystkich co budują i już wybudowali.

Grzegorz63
29-09-2004, 07:14
:D No to już dzielę się wrażeniami:
Napęd do bram skrzydłowych i sekcyjnych firmy Schellenberg, typ GTA 2000 S. Cena brutto w Castoramie- 497 zł. Napęd montowałem sam, zajęło mi to 6 godzin (gdybym montował drugi raz to pewnie zmieściłbym się w 2 godzinkach).
Napęd posiada:
- automatyczne nastawienie krańcówek
- elektroniczne rozpoznawanie przeszkód (po napotkaniu przeszkody tzw. "kontrowanie")
- otwieranie awaryjne bramy w przypadku braku prądu
- łańcuch ciągły typu "galla"
- własne oświetlenie garażu, które działa przez około 2 min od uruchomienia napędu a później automatycznie gaśnie
- dwa "programowalne" (uczące się) piloty w komplecie. Możliwość dodatkowego zaprogramowania do czterech pilotów
- regulowana elektronicznie siła naciągu
Jako wyposażenie dodatkowe można dokupić dodatkowy włącznik napędu(do wyboru: zwykły impulsowy, na klucz lub kodowany klawiaturą) oraz fotokomórkę (przerwanie promienia fotokomórki po napotkaniu przeszkody natychmiast zatrzymuje pracę napędu).

Moje wrażenia? Napęd sprawia wrażenie solidnego i precyzyjnie wykonanego. Elementy składowe dopasowane z zegarmistrzowską dokładnością- super się go montuje. Cichy podczas pracy (bardziej słychać "huk" bramy niż hałas napędu). Bramę segmentową (mam bramę "Krispol" o ciężarze ponad 70 kg) otwieram w czasie poniżej 20 sekund (Adam___ mierzył czas stoperem i wyszło mu 18 sekund :wink: )
Wady? Jest jedna: antenkę odbiorczą chyba muszę umieścić na zewnątrz, przed garaż, bo teraz napęd reaguje dopiero z odległości około 3 metrów przed garażem, dla mnie to stanowczo za mało... Gdy będę miał antenę na zewnątrz to zasięg nadajnika może wzrosnąć teoretycznie nawet do 50 metrów! Poza tym jestem super zadowolony. Sam się dziwię, że takie "ustrojstwo" kosztuje tylko 497 zł...

Grzegorz63
29-09-2004, 07:21
...antenkę odbiorczą chyba muszę umieścić na zewnątrz, przed garaż, bo teraz napęd reaguje dopiero z odległości około 3 metrów przed garażem, dla mnie to stanowczo za mało...
Przed tym muszę jeszcze sprawdzić, czy baterie w pilocie nie są stare.

Adam___
29-09-2004, 08:16
Potwierdzam to co pisze Grzegorz.Ale zeby nikt nie mowil ze to jakies kumplostwo czy cus takiego.
Sam sie zastanawiam nad czyms takim i dlatego podjechalem doGrzegorza jak montowal.
Akurat sie zalapalem na koncowke roboty :)


własne oświetlenie garażu, które działa przez około 2 min od uruchomienia napędu a później automatycznie gaśnie


Jak dla mnie to swiatelko jest troche cienkie :(
Ale mysle ze mozna byloby pokombinowac zeby od razu sie wlaczalo swiatlo w garazu przy okazji otwierania :)
Albo wlozyc tam mocniejsza zarowke od autka.Chociaz w calkiem ciemnym garazu najgorzej by to moze nie wygladalo


Adam___ mierzył czas stoperem i wyszło mu 18 sekund

Wyszlo jakies 18,3 sekundy ;)Ale zaokraglilem w dol :)


Ogolnie rzecz biorac to naped sprawia baaaardzo dobre wrazenie.
Wogole - tak jak na moje skromne wyksztalcenie :) - to tam za bardzo niema sie co mechanicznie popsuc w czasie normalnej eksploatacji :)
Lancuch taki jak od roweru - no prawie ;)
kolka - solidne :)
No moze by troche klopotow bylo jak elektronika siadze.Ale mysle ze to byloby do zrobienia.

Poza tym wydaje mi sie ze 2 lata gwarancji tez o czyms swiadcza.
W ciagu tych dwoch lat wszystkie niedociagniecia fabryki raczej napewno wyjda.

Grzegorz63
29-09-2004, 08:29
...Jak dla mnie to swiatelko jest troche cienkie :(
Ale mysle ze mozna byloby pokombinowac zeby od razu sie wlaczalo swiatlo w garazu przy okazji otwierania :)
Albo wlozyc tam mocniejsza zarowke od autka.Chociaz w calkiem ciemnym garazu najgorzej by to moze nie wygladalo...
Mozna zastosować zwykły przekaźnik na 12 V, podpiąć zasilanie cewki pod oprawkę żarówki w napędzie, a styki przekażnika pod oświetlenie garażu 220 V.

robertdg
29-09-2004, 09:53
Z tego co sie doczytałem ( niemiecka strona http://www.schellenberg.de/pdf/60550monta.pdf)
To żarówka ma 10 W więć za dużo światła to ona dać nie może.
Raczej nie ryzykował bym z wieksza od samochodu bo może jeszcze obudowy przytopić,a wtedy moga być kłopoty z gwarancją.
Sam zastanawiałem się nad tym sposobem z przekaźnikiem.

Jasiu
30-09-2004, 08:45
Bramę segmentową (mam bramę "Krispol" o ciężarze ponad 70 kg) otwieram w czasie poniżej 20 sekund (Adam___ mierzył czas stoperem i wyszło mu 18 sekund :wink: )

W dokumentacji stoi jak byk, ze ten napęd jest do bram do 50 KG.
Nie boisz się, że za jakiś czas padnie silnik, albo "wyrobią" się jakieś elementy ?

Grzegorz63
30-09-2004, 08:58
Jasiu, on ma "siłę ciągu" do 50 kg. Inaczej mówiąc, gdyby brama nie była wspomagana żadnymi sprężynami, to napę poradzi sobie z podniesieniem bramy, która waży do 50 kg. Ja do podniesienia swojej bramy używam siły chyba nie większej niż 10 kg (odpowiedni naciąg sprężyn). Napęd z moją bramą radzi sobie doskonale.

robertdg
30-09-2004, 09:03
Czy wymiana bateri i wystawienie antenki na zewnatrz garażu pomogło cos w zasiegu.
A tak przy okazji to czy ta antenka od odbiornika ma na tyle długi kabel że starczy żeby ją wynieśc poza garaż.

Grzegorz63
30-09-2004, 09:12
:D robertdg, no coś TY??? :o Za dwa dni miałem wymienić baterie i przekładać antenkę??? U mnie robota czeka na mnie, a nie odwrotnie.
Tak na poważnie: antena to kawałek drucika, bez żadnego kabla. Przedłuża się w ten sposób, że kupujesz zwykły antenowy "koncentryk", ekran podpinasz pod masę a przewód środkowy do tego kawałka drucika.

art63
30-09-2004, 09:45
Witam Expertów
Ja mam segmentową WIŚNIOWSKI 2,4 x 2,2
Może być do niej ?

Grzegorz63
30-09-2004, 10:00
:D Masz takie same wymiary bramy jak ja, tylko inny producent. Więcej nie muszę dodawać???
P.S. W instrukcji montażu podają, żeby prowadnicę umieścić 5-7 cm nad bramą. Radzę, przed montażem sprawdzić na jaką wysokość podnosi się pierwszy (górny) segment bramy zanim się złoży do poziomu i prowadnicę zamontuj około 2 cm nad tym max górnym punktem...

Grzegorz63
30-09-2004, 10:06
Nie więcej niż 2 cm, ponieważ przy większej odległości element ciągnący może haczyć o bramę bo jest zahaczony z przodu, zaś przy mniejszej odległości prowadnica może się trochę uginać w dół (wg. moich obserwacji do około 0,5 cm)- no chyba, że ją "złapiesz" do sufitu w paru miejscach...

Tomek_J
30-09-2004, 10:15
kupujesz zwykły antenowy "koncentryk", ekran podpinasz pod masę a przewód środkowy do tego kawałka drucika.

Pewny jesteś, że zaekranowanie anteny odniesie pożądany skutek ?... :o

Grzegorz63
30-09-2004, 10:56
:o No Tomek_J, nie udawaj Greka, że nie wiesz o co się rozchodzi. Przecież na końcu "koncentryka" przed garażem musi być kawałek przewodu, czyli nasza końcowa antenka.

Waldon
30-09-2004, 12:14
Jak ktos bylby zainteresowany zwiekszeniem zasiegu radiosterowania do napedu to wrzucam tu opis antenki super efekt:
http://www.ampr.poznan.ws/users/sq3hta/pictures/anteny/stac430.gif
Promiennik srednica 2mm, cewka powstała przez
nawinięcie dolnej części promiennika
na srednicy 5 mm, długość nawinięcia 10 mm

jak zrobicie w miare dokladnie to efekty was zaskocza.
jako material moze byc drut aluminiowy,stalowy,miedziany.

Tomek_J
30-09-2004, 12:49
:o No Tomek_J, nie udawaj Greka, że nie wiesz o co się rozchodzi. Przecież na końcu "koncentryka" przed garażem musi być kawałek przewodu, czyli nasza końcowa antenka.

Napisałeś dosłownie, że przedłuża się w ten sposób antenę. A to można pojąć na 2 sposoby. :)

Grzegorz63
30-09-2004, 12:58
Nie dodałem także, że antenę należy wyciągnąć z obudowy napędu (jest to kawałek drucika z wsuwką), podłączyć koncentryk do płytki drukowanej- przewód środkowy w miejsce mocowania antenki a oplot (ekran) koncentryka połączyć z "masą" płytki a na końcu połączyć wyciągniętą antenkę z końcem koncentryka (oczywiście tylko z przewodem współosiowym)... :lol:

Waldon
30-09-2004, 12:58
ta antenke(w moim poscie powyzej) mozna zamontowac w garazu

Grzegorz63
30-09-2004, 13:01
Waldon, a te radiatory 163 mm to są podpięte do izolatora, czy do metalowego przewodnika? Myślę, że to dielektryk, ale chcę się upewnić...

Waldon
30-09-2004, 13:02
:o No Tomek_J, nie udawaj Greka, że nie wiesz o co się rozchodzi. Przecież na końcu "koncentryka" przed garażem musi być kawałek przewodu, czyli nasza końcowa antenka.
a masa na koncu do czego bedzie podlczona?

Waldon
30-09-2004, 13:06
Waldon, a te radiatory 163 mm to są podpięte do izolatora, czy do metalowego przewodnika? Myślę, że to dielektryk, ale chcę się upewnić...
najlatwiej wykonac ta podstawke z metalowej wtyczki BNC - srodek (gorca zyle podlczy jako wewntrzny pin (oryginalnie jest odizolowany od reszty) a na odbudowie spotkaja sie masa i przeciwwagi czyli te 163mm druciki.
To chyba jeden z szybszych sposobów na zrobienie tej antenki. Tylko trzeba sie trzymac jak najdokladniej wymiarow

Grzegorz63
30-09-2004, 13:07
...a masa na koncu do czego bedzie podlczona?...
Do niczego. Ekran ma za zadanie nie dopuścić do wpływu zakłóceń na antenę jak również nie zmieniać efektywnych długości anteny. Gdybyś dał zwykły długi przewód, to on cały byłby anteną, miałby inną impedancję falową i nie współpracowałby poprawnie z zadaną częstotliwością. Stosując ekran na przewodzie unikasz tego i antena ma odpowiednią impedancję falową. Warunek- podłączyć koncentryk do "masy" urządzenia.

Waldon
30-09-2004, 13:11
...a masa na koncu do czego bedzie podlczona?...
Do niczego. Ekran ma za zadanie nie dopuścić do wpływu zakłóceń na antenę jak również nie zmieniać efektywnych długości anteny. Gdybyś dał zwykły długi przewód, to on cały byłby anteną, miałby inną impedancję falową i nie współpracowałby poprawnie z zadaną częstotliwością. Stosując ekran na przewodzie unikasz tego i antena ma odpowiednią impedancję falową. Warunek- podłączyć koncentryk do "masy" urządzenia.
dobre

Grzegorz63
30-09-2004, 13:31
Urządzenie pracuje na częstotliwości 433 [MHz]. Przybliżony wzór na długość fali jest następujący: L=300/f, gdzie:
L [m]- długość fali
f[MHz]- częstotliwość
Czyli długość fali wynosi 0,69 [m]
Dla anteny w postaci dipola niesymetrycznego (np. popularne anteny samochodowe) długość takiej anteny powinna wynosić 1/4 długości fali. Czyli dla tego urządzenia- długość anteny w postaci prostego odcinka przewodnika wynosi około 17 cm.

Waldon
30-09-2004, 13:41
Urządzenie pracuje na częstotliwości 433 [MHz]. Przybliżony wzór na długość fali jest następujący: L=300/f, gdzie:
L [m]- długość fali
f[MHz]- częstotliwość
Czyli długość fali wynosi 0,69 [m]
Dla anteny w postaci dipola niesymetrycznego (np. popularne anteny samochodowe) długość takiej anteny powinna wynosić 1/4 długości fali. Czyli dla tego urządzenia- długość anteny w postaci prostego odcinka przewodnika wynosi około 17 cm.


nie 1/4 tylko 5/8 dla fali ok. 0,7m

Grzegorz63
30-09-2004, 13:46
:D Będę musiał się trochę głębiej "zagłębić" w temat. To co podałem wyczytałem na pierwszej lepszej stronie, którą sobie przed chwilą wygoogleałem... :wink:

Waldon
30-09-2004, 13:55
Polecam zrobienie tej antenki znajomy zastosowal taka do napedu od bramy wjazdowej. Powiem tylko ze zasieg jest imponujacy, a koszty znikome.

Tomek_J
01-10-2004, 07:19
...a masa na koncu do czego bedzie podlczona?...
Do niczego.

:) Do masy. Obojętne, czy na początki, czy na końcu, czy w środku.

Grzegorz63
01-10-2004, 07:37
Waldon, moje wyliczenia odnośnie długości antenki- 17 cm były poprawne. W danych technicznych jest:
Frekwencja 433,98[MHz]
Zasięg nadajnika 50[m]
Antena 17[cm]

Grzegorz63
01-10-2004, 07:43
Witam Expertów
Ja mam segmentową WIŚNIOWSKI 2,4 x 2,2
Może być do niej ?
Oczywiście 2,4 to szerokość a 2,2 wysokość???
I jeszcze jedno- minimalna odległość od sufitu górnego segmentu (przy otwieraniu bramy) musi wynosić około 5-7 [cm], gdyż sama prowadnica ma grubość 3,5 [cm].

Waldon
01-10-2004, 09:27
Waldon, moje wyliczenia odnośnie długości antenki- 17 cm były poprawne. W danych technicznych jest:
Frekwencja 433,98[MHz]
Zasięg nadajnika 50[m]
Antena 17[cm]
w danych technicznych czego obiornika od bramy?
co to jest "frekwencja" moze czestotliwosc.
sory ale przepisujesz z jakis dziwnych zródel nie majac pojecia o czym piszesz i starasz sie prowadzic jakas dyskusje. Podaj mi zysk dla tej anteny w db i wylicz dla proponowanej przezemnie jak bedziesz mial wynik to zobaczysz o co tu chodzi

Grzegorz63
01-10-2004, 10:07
...sory ale przepisujesz z jakis dziwnych zródel nie majac pojecia o czym piszesz i starasz sie prowadzic jakas dyskusje...
:evil: Nie popisałeś się. Sorry, jeżeli jesteś taki ciemny to już wyjaśniam:
Dane te są wynikiem tłumaczenia z niemieckiego na polski instrukcji obsługi (nie moja wina, że tłumacz, albo jego słownik był do dupy i zamiast "częstotliwość" użył nieznanego Ci słowa "frekwencja"). Zresztą wzięło się ono w języku polskim ze spolszczenia angielskiego słowa "frequency". Podobne w brzmieniu, prawda??? Oświecam Cię, że w języku polskim można używać wyrażenia frekwencja, jako zamiennika słowa częstotliwość...
Pierdyknąłeś na forum jakiś rysunek antenki nie znając wcześniej częstotliwości pracy urządzenia. Proszę o rozwinięcie (może być empiryczne!) zasadności długości dipola 427 mm dla częstotliwości fali 433,98 [MHz]. Na tej samej zasadzie mogę Ci polecić antenkę 17 [cm] jako super konstrukcję do odbioru fal radiowych na zakresie UKF 88-108 [MHz] (UHW- żebyś się nie czepiał), bo tak mi się pomieszało w umyśle, że skoro napęd do bramy działa, to radyjko też będzie super odbierało...
A może tą antenkę, którą proponujesz buchnął Twój znajomy Policji, albo Wojsku, no bo skoro oni ją używali, to musi być super także do bezprzewodowego sterowania napędem każdej bramy!!! :o

Waldon
01-10-2004, 12:29
...sory ale przepisujesz z jakis dziwnych zródel nie majac pojecia o czym piszesz i starasz sie prowadzic jakas dyskusje...
:evil: Nie popisałeś się. Sorry, jeżeli jesteś taki ciemny to już wyjaśniam:
Dane te są wynikiem tłumaczenia z niemieckiego na polski instrukcji obsługi (nie moja wina, że tłumacz, albo jego słownik był do dupy i zamiast "częstotliwość" użył nieznanego Ci słowa "frekwencja"). Zresztą wzięło się ono w języku polskim ze spolszczenia angielskiego słowa "frequency". Podobne w brzmieniu, prawda??? Oświecam Cię, że w języku polskim można używać wyrażenia frekwencja, jako zamiennika słowa częstotliwość...
Pierdyknąłeś na forum jakiś rysunek antenki nie znając wcześniej częstotliwości pracy urządzenia. Proszę o rozwinięcie (może być empiryczne!) zasadności długości dipola 427 mm dla częstotliwości fali 433,98 [MHz]. Na tej samej zasadzie mogę Ci polecić antenkę 17 [cm] jako super konstrukcję do odbioru fal radiowych na zakresie UKF 88-108 [MHz] (UHW- żebyś się nie czepiał), bo tak mi się pomieszało w umyśle, że skoro napęd do bramy działa, to radyjko też będzie super odbierało...
A może tą antenkę, którą proponujesz buchnął Twój znajomy Policji, albo Wojsku, no bo skoro oni ją używali, to musi być super także do bezprzewodowego sterowania napędem każdej bramy!!! :o
czlowieku ale sie zagotowales. Mas problemy z soba czy co. Swój brak wiedzy nadrabiasz hamskim belkotem, oskarzasz ludzi ze okradaj sluzby mundurowe, podobno kazdy swoja miara mierzy. :lol: :o Nie wiesz co to jest czestotliwosc radiowa, mylisz nazwe parametru z jezykiem potocznym. A co do twojej kultury wypowiedzi to szkoda gadac.

Grzegorz63
01-10-2004, 13:52
...Swój brak wiedzy nadrabiasz hamskim belkotem...
:lol: No jak piszesz cham, no jak... a może i po Twojemu dobrze... :o
Tak czułem, że brak Ci podstawowego wykształcenia ogólnego, nie mówiąc o szczególnym technicznym. Daj sobie spokój z radami na tym forum. Pisząc o częstotliwości (frekfencji... :D ) i wynikającej stąd długości dipola, chciałem Cię dyskretnie naprowadzić na błąd jaki popełniasz. No ale Ty zamiast to zrozumieć- zaatakowałeś mnie od dyletantów. Niestety innego języka z Tobą już nie znajdę...

Waldon
01-10-2004, 14:12
...Swój brak wiedzy nadrabiasz hamskim belkotem...
:lol: No jak piszesz cham, no jak... a może i po Twojemu dobrze... :o
Tak czułem, że brak Ci podstawowego wykształcenia ogólnego, nie mówiąc o szczególnym technicznym. Daj sobie spokój z radami na tym forum. Pisząc o częstotliwości (frekfencji... :D ) i wynikającej stąd długości dipola, chciałem Cię dyskretnie naprowadzić na błąd jaki popełniasz. No ale Ty zamiast to zrozumieć- zaatakowałeś mnie od dyletantów. Niestety innego języka z Tobą już nie znajdę...

Siegnij do podstaw fizyki, bo takie "szybkie doksztalcanie na sieci ma krutkie nogi" Z ta frekfencja to chyba gwarowo nazywasz czestotliwosc co ? :lol: Czepiasz sie ortografi bo nie wiesz naprawde czego sie czepic od strony merytorycznej. Pozatym wypisujesz takie rzeczy
buchnął Twój znajomy tak jakby dla ciebie byl to chleb powszedni. Albo takie takie mile slowka
jesteś taki ciemny Zastanów sie,
a tu cos na twoim poziomie
http://www.republika.pl/net4u/images/calus_dupa.gif
pozdrówka nie mart sie zaczyna sie weekend.

szczery
01-10-2004, 14:45
aha, mam was kombinujecie antenki te sprawy, a zakłucenia ?. Wiecie jak mi antyradar przez was szaleje. :D

Tomek_J
04-10-2004, 07:38
Gzegorz63, abstrahując od kłótni i jej formy - Waldon ma w jednym 100-procentową rację:

To, że "frekwencja" jest podobna do "frequency" o niczym nie świadczy; jeśli uważasz, że świadczy, to powiedz, co wg Ciebie oznacza czeskie slowo "rypadlo" ?... ;)

Frekwencja w języku polskim nie ma nic wspólnego z częstotliwością (polecam Słownik Języka Polskiego w powiązaniu z pierwszą lepszą encyklopedią). Fatalnie spolszczanych (czy raczej "spolszczanych") źródeł nie warto cytować zwłaszcza, że sam zdajesz sobie sprawę, że "tłumacz, albo jego słownik był do dupy". Jednym słowem: nie ma czym oświecać, w języku polskim NIE można używać wyrażenia frekwencja, jako zamiennika słowa częstotliwość. Nowomowa polegająca na nazywaniu rzeczy doskonale znanych nowymi określeniami (częstotliwości frekwencją, kursora - wodzikiem, dozownika - arieletką a zapałek - "drewienkami zapalającymi pocieralnymi jednostronie fosforyzowanymi"), to po prostu bezsens.

P.S. Przypomniało mi się z Haskowego "Szwejka" nazywanie sójki orzechówką, a drozda - jałowiczką, jałowczykiem, jałowcówką, a na końcu - jałówką... :o

robertdg
06-10-2004, 06:19
Niektórzy podzielili sie swpaniałą znajomością jezyka polskiego, jednak nic do dyskusji na temat w/w napędu to nie wnosi.
Myślę że jest jakieś forum dyskusyjne na którym mozna pogadać o bolaczkach języka polskiego z prof. Miodkiem i tam chyba jednak lepiej żeby niektórzy sie przenieśli.

Wróćmy raczej do tematu gónego czyli wrażeń z eksploatacji napedu garażowego z Castoramy. Grzegorzu:
- czy wymiana bateri pomogła
- czy próbowałeś w wyprowadzeniem anteny na zewnatrz
- jakie dalsze ogólne wrażenia z eksploatacji

robertdg
06-10-2004, 20:22
TERAZ Z WŁAŚNYCH DOŚWIADCZEŃ

Nabyłęm w/w wspomniany napęd w Castoramie sosnowieckiej, na razie nie mam jeszcze drzewi darażowych ( mają być do 2 tygodni) więc mogłęm przeprowadzić jedynie testy domowe.
Mogę stwierdzić, iż na oryginalnej antence pilot działą bardzo dobrze, Przeprowadziłęm dwa testy jeden w domu, mechanizm na jednym końcu, pilot w drugim jakieś 20 m, pomiędzy nimi 6 ceglanych ścian - wynik działą bez zająknięcia.
Test drugi spod garażu do domu - w lini prostej dobre 40 m i jedna gruba ściana - wynik taki sam działą bez problemu.
Dajcie więć sobie Panowie spokój z tymi antenkami, najprawdopodobniej trzeba wymienić baterie w pilocie, są one od razu włożone do pilotów, nie wiadomo jak długo w nich już leżały i ogólnie nie wyglądają na najwyższej klasy.
Sam napę wygląda nieźle, więcej będę mógł opisać jak zamontuje.

robertdg
14-10-2004, 07:52
Ludzie co jest pokłuciliście się o długośc antenki i temat umarł.
Czy można prosić o dodatkowe informacje po głuższym okresie eksploatacji - Grzegorzu.

robertdg
02-11-2004, 13:34
Witam Wszystkich oto dalszy opis moich zmagań z napędem z Castoramy.
Otóż po zmontowaniu całości napędu ( na szczęście jak było to wszystko jeszcze na ziemi) napęd po prostu przestał działać - elektronika martwa. Wymontowałem więć sama głowice z napędu i udałem sie do pobliskiej Castoramy Sosnowiec. Tam dosłownie po paru minutach wymieniono mi głowicę na nową ( wyjeto z innego napędu) beż adnych problemów.
Dodam jeszcze że napęd mam już zamontowany i działajacy, ale o tym postaram się napisać więcej jutro.

pawel_l
11-01-2005, 15:37
Jakieś nowe uwagi eksploatacyjne??

robertdg
19-04-2005, 08:38
Jak na razie działa i to bardzo dobrze. W miarę zurzywania sie bateri w pilocie zasig działana ciut zmalał, ale nadal bez problemu da się otworzyć z odległosci ok. 30-40 m. Ogólnie jestem bardzo zadowlonony i polecam każdemu.

Mixel
28-10-2005, 12:21
A jeśli chodzi o napęd do bramy, to za 2 tygodnie maja mi właśnie wstawić nową brame uchylną. Oczywiście gość od bram polecał swoje napędy NICE w cenie ok 1200 zł, a o tym z castoramy nawet słyszeć nie chciał, dlatego bardzo zależy mi żeby dowiedzieć sie jak sprawdzają sie w praktyce.

Ostrzegam przed Nice'm, wszystko jest fajnie jak działa, jak przestaje, to serwisu nie uświadczysz a producent się wypina!

jajmar
14-11-2005, 15:14
I jak użytkownicy tych napędów oceniaja zakup? Widziałem dzis te napey po 548zł na wiosne bede cos muisiał kupić wieć szukam opini.

Ostrożny
14-11-2005, 15:59
Ja mam w bramie przesuwnej siłowniki Nice. Do tej pory nic się złego siłownikom nie stało, wszystko działa sprawnie, a mam je już półtora roku. I ja je polecam. A co do serwisu, to jest on zapewniany przez dealera nie przez producenta. Tak że, jak dla mnie wszystko zależy od tego, na jakiego dealera się trafi.