PDA

Zobacz pełną wersję : "jesienne" docieplenie



skaut
26-09-2004, 20:28
Witam!
Wydaje mie sie, że przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, dlatego prosze o pomoc.
Planuję docieplenie domu z rozpoczęciem prac na przełomie września i października. W tym roku planuje pierwszy etap czyli styropian+klej+ siatka+grunt. W związku z tym, że idzie zima, a z nią niskie temperatury mam pewne obawy.
Moje pytania są następujące:
1. Jaka musi być temperatuta aby można było kłaść klej i siatkę (ew. jaki jest wpływ nocnych przymrozków).?
2.Jak długo klej jest wrażliwy na ujemne temteratury?
3. Czy są kleje, które są mniej wrażliwe na ujemne temperatury?
4. Czy można stosować jakieś dodatki, tak aby nocne przymrozki niczego nie zniszczyły?
Z góry dziekuję za pomoc.

chechlak
27-09-2004, 07:58
Ja ocieplałem systemem Kreisel. Wejdź na stronę http://www.kreisel.com.pl/pol/. Jeśli chodzi o klejenie samego styropianu to nic mu nie zaszkodzi, gorzej z klejem do siatki, przymrozek czy mróz mu na pewno zaszkodzi. A tak wogóle to ociepla się lepiej w temperaturze niższej od 20 st.-klej wolniej wiąże, nie wysycha. Na jesieni jest tylko problem z deszczem.

RobertOC
27-09-2004, 14:03
Z reguły na opakowaniu kleju jest informacja w jakim zakresie temperatur można go stosować. Najczęściej temperatura minimalna to 5 stC. Pod styropianem lekki przymrozek nie powinien zrobić żadnych skód ale na zewnątrz nie ryzykowałbym układania kleju przed przewidywanym spadkiem temperatury poniżej 0 (zera) stC.

skaut
01-10-2004, 23:07
Dzieki!
Mam jeszcze dwa pytania (juz jutro zaczynam). Czy kawałki siatki przyklejać do ściany i wywijać ją na styropian, tak jak to jest w instrukcji atlasa czy też nie. Chodzi mi o takie miejsca jak ściana przy balkonie ościeża okien itp.
I jeszcze jedno - czy zostawiać szczelinę między ociepleniem a ościeżnicą i później czymś (ew. czym?) to uszczelniać.
Z góry dzieki i pozdrawiam.

henryk_baszkowka
02-10-2004, 06:57
Czesc

Jak ocieplalem dom to w nocy przyszly przymrozki. Poradzilem sobie.... farelka :-). Cala noc chodzily i grzaly sciany (czesc scian udalo mi sie przykryc dluga folia malarska dzieki czemu powstalo cos w rodzaju cieplega namiotu). Tynk lezy juz 3 albo 4 lata i wyglada switenie.
Zastowalem ATLASa.

skaut
02-10-2004, 07:01
Również o tym myślałem!

sebo8877
17-10-2007, 08:46
Co sądzicie o pozostawieniu oklejonej chałupy styropianem (wnioskuje że siatka +klej w tym roku to juz ryzyko ) do wiosny ???

Sebo8877

elais
17-10-2007, 13:53
Ja też sie zastanwiam czy ocieplać teraz. Czy są osoby na forum które ociplały dom na jesieni? Planuje

EZS
17-10-2007, 13:59
Ja też planuję, tylko ekipa mnie wystawiła do wiatru a inne mają czas w listopadzie! Czy to ma sens???

Barbossa
17-10-2007, 14:03
Ja też sie zastanwiam czy ocieplać teraz. Czy są osoby na forum które ociplały dom na jesieni? Planuje
a zimą mogą być?

chopinetka
17-10-2007, 17:06
Witam

U mnie wchodzą w poniedziałek i cała jestem w strachu bo mówią w TV o pogorszeniu pogody.

pan od ciasteczek
17-10-2007, 19:22
U mnie ocieplają właśnie. I nic się nie boję. Ale jestem już po drugim drinku :D

Jurek_Z
17-10-2007, 19:29
a zimą mogą być?
mogą :D
Też jestem zainteresowany tym tematem.

Renia
17-10-2007, 19:49
Ja tez sie waham czy ocieplać, maja wejśc za 1,5 lub 2 tygodnie....
I czy kłaśc siatke i klej czy zostawic goły styropian na zime. Czy tez w ogóle nic nie robić ? Ale jak nie ocieple z zewnatrz, to wewnatrz tez nic nie będzie mozna zrobić, bo wełne dociska sie do ocieplenia zewnetrznego nad murłatą.

elais
18-10-2007, 07:54
Ja buduję segment, ale jeszcze nie mam sąsiadów :-(. Chcę przynajmniej ocieplić ściany frontowe, to będę mogła w zimie zrobić sobie podbitkę, oswietlenie itp. No i bedzie cieplej by robić prace wewnątrz. Planuje dać tylko styro, siatkę i klej, a na wiosnę tynk. Nie wiecie do jakiej temperatury można bezpiecznie ocieplać? Słyszałam, że jest jakiś specjalny klej do siatki, który może być na niższe temperatury, ale jest chyba bardzooo drogi, wiec nie wiem czy warto przepłacać.

sebo8877
18-10-2007, 09:01
Na wiekszości opakowaniach pisze temp stosowania i jest to +5...+25C

Tak więc ryzyko istnieje. A z drugiej strony no risk no fun :wink:

Jestem sam w kropce bo nie wiem co zrobić ...?

Sebo8877

Barbossa
18-10-2007, 09:15
wszyscy macie jakieś wyimaginowane problemy
ile tej ziimy tak naprawdę jest? 30 dni w roku kiedy temp spada poniżej 0stC ?
co to jest? nic znaczącego



zawsze jest mozliwość przykrycia folią elewacji jak ktoś się boi,
a w ten sposób macie mozliwość zrobienia elewacji wtedy, kiedy większość się boi bo coś tam
a tak znajdziecie spokojnie ekipę, koszt wcale nie bedzie większy

Paweł Czernecki
18-10-2007, 10:10
Właśnie mi skończyli ocieplać dom - styro, siatka i klej. Grunt i tynk na wiosnę.
Najwięcej problemu było z tym że trzeba było czekać na wyschnięcie kleju. Planujesz sobie na drugi dziń położenie drugiej warstwy albo przeszlifowanie a tu nici z tego.

Dodatkowym problemem był deszcz. Jak bardzo zamoczył styropian to trzeba poczekać na przeschnięcie. Sąsiad obłożył dom wełną i na noc przez kilka dni osłaniał ją folią budowlaną.

No i specmajstry marudzili że rano zimno ;)