PDA

Zobacz pełną wersję : budowa domu



Daroll
26-09-2004, 21:53
kupilem dzialke 600m2 i mam pytanie od czego musze zaczac jak juz mam projekt ??
moze ktos mi wypisze polkoleji w punktach.

Wowka
26-09-2004, 22:05
Od czego zacząć? Od uzyskania pozwolenia na budowę a następnie od zatrudnienia rzetelnego kierownika budowy który będzie w stanie poprowadzić Twoją budowę.
Tylko takie rozwiązanie widzę po przeczytaniu Twojego postu.

gosciu01
26-09-2004, 22:07
... chyba od przeczytania interesujących tematów na tym forum - to nie żart !

po drugie, znalezienia DOBREJ !!! ekipy budowlanej i podpisania z nimi BARDZO DOBRJ umowy.

Spełnienie dwóch powyższych warunków zaoszczędzi ok. 50% potencjalnych kłopotów, dodatkowej roboty i kosztów.

Dobry kierownik budowy, nie związany z ekipą budowlaną to kolejny ważny gwóźdź budowy.

Każda budowa jest inna ( projekt, uwarunkownaia, tempo ) trudno tu szczegółowo punktować etapy i podetapy.

Cz.

sisi
27-09-2004, 11:15
-Złożyć podanie o WZiZT, a do tego potrzebne jest:
1. Warunki techniczne przyłącza mediów
2. Mapka 1:500 twojej działeczki
3. Wypisy z rejestru gruntów swojej działki i działek sąsiadujących
4. Projekt zagospodarowania działki
Przynajmniej u mnie w gminie.
-Uzgodnić projekty przyłączy w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji Projektowej
-Podpisać umowy wstępne z Zakładami Energetycznym, Gazowniczym itp
-Złożyć podanie o pozwolenie na budowę
-Projekt domu i przyłączy
-Znaleźć kierownika budowy
-Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę i podbiciu dziennika budowy -zgłosić w Nadzorze Budowlanym rozpoczęcie budowy (i tu składa się dokumenty kierownika potwierdzające jego uprawnienia)
Po 7 dniach można zaczynać budowę.
Pewnie o czymś zapomniałam bo tego jest naprawdę dużo.
My zaczęliśmy załatwiać to wszystko pod koniec lutego mamy już pozwolenie i od jutra możemy ruszać.

pjr
27-09-2004, 11:22
-Złożyć podanie o WZiZT, a do tego potrzebne jest:
1. Warunki techniczne przyłącza mediów
2. Mapka 1:500 twojej działeczki
3. Wypisy z rejestru gruntów swojej działki i działek sąsiadujących
4. Projekt zagospodarowania działki
Przynajmniej u mnie w gminie.
-Uzgodnić projekty przyłączy w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji Projektowej
-Podpisać umowy wstępne z Zakładami Energetycznym, Gazowniczym itp
-Złożyć podanie o pozwolenie na budowę
-Projekt domu i przyłączy
-Znaleźć kierownika budowy
-Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę i podbiciu dziennika budowy -zgłosić w Nadzorze Budowlanym rozpoczęcie budowy (i tu składa się dokumenty kierownika potwierdzające jego uprawnienia)
Po 7 dniach można zaczynać budowę.
Pewnie o czymś zapomniałam bo tego jest naprawdę dużo.
My zaczęliśmy załatwiać to wszystko pod koniec lutego mamy już pozwolenie i od jutra możemy ruszać.

A pierwszy wpisuje się do dziennika budowy geodeta - ten który wyznacza posadowienie budynku na terenie działki.

ŚWIEŻYNKA
27-09-2004, 12:39
kupilem dzialke 600m2 i mam pytanie od czego musze zaczac jak juz mam projekt ??
moze ktos mi wypisze polkoleji w punktach.
TO CI ZAZDROSZCZĘ BO JA DOPIERO SZKUAM DZIAŁKI. WIĘC CAŁA ZABAWA PRZEDE MNĄ :P

Jeje
27-09-2004, 12:59
od sprawdzenia czy w twojej gminie nie ma ograniczeń dotyczacych wielkosci działek na których można budować domy jednorodzinne, powodzenia

robert skitek
27-09-2004, 13:35
kupilem dzialke 600m2 i mam pytanie od czego musze zaczac jak juz mam projekt ??


sprawdz tez czy mozesz realizowac ten projekt - plan, albo Warunki Zabudowy mogą wykluczyc wiele projektow... projektowanie albo wybor projektu powinien nastapic dopiero po sprawdzeniu zapisu planu albo otrzymaniu decyzji o WZ
no chyba ze masz juz to za sobą...

sidney
27-09-2004, 13:43
sisi gdzie ty budujesz, że tyle papierów żądają i czy na pewno do wzizt były potrzebne warunki techniczne mediów :o

sisi
29-09-2004, 08:15
Buduję k/Krakowa w gminie Zielonki i niestety te warunki techniczne były konieczne i przez to nam się ok 2-3 tyg przesunęło złożenie pisma o WZiZT. :roll:

pawelurb
29-09-2004, 18:55
u mnie to do tej pory było tak: zamierzam budować w okolicy Wrocławia:
-zakup działki
-złożenie wniosku o Warunki Zabudowy ( bo brak planu w gminie ) - bezpłatnie, oczekiwanie 4 miesiące
-uzyskanie warunków przyłączenia od zakładu energetycznego ( opłata 146 zł zaliczana później na poczet opłaty przyłączeniowej, oczekiwanie około 2 tygodnie.
-podpisanie umowy na przyłączenie do pradu
-uzyskanie warunków dostawy wody,odprowadzenia ścieków , odpadów stałych - opłata 3.750 zł. za przyszłe przyłączenie (opaskozawór, wodomierz, trójnik do kanalizy itp. czas oczekiwania 1 tydzeiń.
-geodeta - mapa do celów projektowych - 600 zł, oczekiwanie 4 dni
-zakup projektu- 1850 zł.
-adaptacja projektu 1200 zł. z przeprojektowaniem stropu - to własnie trwa i czekam na konieć, potem wniosek o pozwolenie i zobaczymy co dalej....

Jak narazie wszystko przebiega bez problemów, bez zmagań z urzędnikami, wszystko w miarę szybko , oby tak dalej.

Na Twoim miejscu uważałbym tylko na fakt ze masz działkę i projekt a nie masz wyciągu z miejscowego planu lub decyzji o WZ , można się zdziwić i okaże się ze posiadany projekt nie pasuje do decyzji, nie zawsze można wszystko zaadaptowac i zmienić...ja właśnie przez to na dłużej się zatrzymałem z robotą i załatwianiem spraw.

markes
29-09-2004, 19:41
a ja czekam na warunki zabudowy od lutego!!!!!!!!!
Planowałem fundamenty we wrześniu i du.....
Czy to jest zgodne z prawem??????//

pawelurb
29-09-2004, 19:52
to jak się długo czeka pewnie zależy od danej sytuacji, i nie tylko od gminy, najpierw gminny architekt robi projekt decyzji o WZ , potem ten projekt wysyłają do uzgodnień u mnie było to po kolei:
1.starostwo powiatowe, wydział budownictwa i geodezji
2.Wojewoda
3.Marszałek województwa
4.Zarząd dróg

każdy z tych organów musiał się ustosunkować do tego projektu i go uzgodnić , to jakaś bzdura po co zawracać głowę wojewodzie , marszałkowi itp... jakby conajmniej chodziło o lotnisko, fabrykę czy coś tego rodzaju a nie o jednorodzinny domeczek na skraju wioski....chory kraj a przynajmniej chore i róznie interpretowalne prawo...( nie tylko w budownictwie niestety..)

abromba
01-10-2004, 09:32
z moich doświadczeń:
Jeśli kupiłes działkę teraz (a jesień piękna była tego roku) to przede wszystkim ustal, jak wygląda u Ciebie sytuacja z wodami gruntowymi (zebyś się nie zdziwił), ewentualnymi drenami (też żebyś się nie zdziwił i mógł wpasować kubaturę domu między nie - jeśli odpukać są).

Od razu dowiedz się, jak wygląda sytuacja z prądem - ile się czeka, chyba że już masz prąd na działce.

A potem - przystępuj do dzieła pt. proces inwestycyjny, jak we wskazówkach już zapisanych (więc się nie będę powtarzać)

Daroll
02-10-2004, 23:32
kupilem dzialke 600m2 i mam pytanie od czego musze zaczac jak juz mam projekt ??
moze ktos mi wypisze polkoleji w punktach.
TO CI ZAZDROSZCZĘ BO JA DOPIERO SZKUAM DZIAŁKI. WIĘC CAŁA ZABAWA PRZEDE MNĄ :P

wierz mi nie ma czego zawsze marzylem zeby miec dom i kominek :lol: to podstawa u mnie ale jak teraz na to patrze to nie jest tak rozowo i pamietam artykol z Muratora jak sie nie myle zatytuowany /BODAJ BYs SOBIE DOM BUDOWAł/ szukam teraz dobrej ekipy bo chcialbym jeszcze wylac fundamenty na zime i zostawic to do wiosny ,chyba dobry pomysł??

mela
12-10-2004, 14:26
Daroll, wybacz, ale chyba czegoś nie rozumiesz.
Masz jakiekolwiek pozwolenia? Wiesz, co budować? Bo nawet nie pytam czy wiesz jak. Fajne plany z tymi fundamentami :-?
Przeczytaj uważnie posty powyżej i zastanów się nad swoim słomianym zapałem.
Pozdrowienia i mimo wszystko trzymam kciuki. Takim jak ty najczęściej właśnie wszystko się udaje. :roll:

Daroll
12-10-2004, 21:41
kupilem dzialke 600m2 i mam pytanie od czego musze zaczac jak juz mam projekt ??
moze ktos mi wypisze polkoleji w punktach.
TO CI ZAZDROSZCZĘ BO JA DOPIERO SZKUAM DZIAŁKI. WIĘC CAŁA ZABAWA PRZEDE MNĄ :P

tak tylko ja trzy lata czeklalem az gmina je bedzie sprzedawac

Daroll
12-10-2004, 21:49
Daroll, wybacz, ale chyba czegoś nie rozumiesz.
Masz jakiekolwiek pozwolenia? Wiesz, co budować? Bo nawet nie pytam czy wiesz jak. Fajne plany z tymi fundamentami :-?
Przeczytaj uważnie posty powyżej i zastanów się nad swoim słomianym zapałem.
Pozdrowienia i mimo wszystko trzymam kciuki. Takim jak ty najczęściej właśnie wszystko się udaje. :roll:

grun zostal sprzedany pod domy jednorodzinne

urzad miast ma wszystkie pozwolenia na przylacza

obok dziaki jest prad ,woda kanalizacja miejska

tylko to podlkaczyc

musze wyciac pare drzew i mam zgode w zakupie dzialki ze bez problemu je moge wyciac trzeba napsiac tylko pismo do ochrony ble ble ble

teraz dalem pismo o paln zagospo=darowania terenu i potem zloze o pozwolenie na budowe ,a projektu jeszcze nie kuplem myle o EMANUELI to podobny projekt do MANUELI ale wyglada w srodku bardziej funkcjonmalnie co wy na to??
pozdrawiam grono forumowiczow