PDA

Zobacz pełną wersję : jaki dystrybutor dla DGP?



Peteros
26-09-2004, 22:50
Mam kilka typów, ale będę wdzięczny za wrażenia z eksploatacji w 'realu'.
Warunki: montaż na strychu, powietrze tłoczone do czterech pomieszczeń na poddaszu (pozostałe dwa będą zasilane grawitacyjnie) na odl. maks. 8 metrów.

Peteros
27-09-2004, 22:55
następnym razem zredaguję temat w bardziej sensacyjnym klimacie...

mieczotronix
28-09-2004, 00:17
jak to "jaki dystrybutor?"

jak rozmawiałem z kominkarzem, to mi powiedział że on robi z blachy indywidualnie do każdego kominka i zestawu rur. Mam na myśli dystrybutor siedzący na kominku, a nie na poddaszu. Ponieważ ja mam kominek 'rekreacyjny' a nie grzejący wyczynowo, to mi kominkarz zrobił dystrybutor polegający na wsadzeniu po prostu rur spiro do obudowy z gipsokartonu.

Ja nawet nie wiedziałem, że są takie dystrybutory do montażu na poddaszu, do którego idzie rura z kominka i z którego wychodzą rury tłoczące do czterech pomieszczeń (ile tam wentylatorów jest?) i jednocześnie rozprowadzenie grawitacyjne. Skąd powietrze będzie wiedziało, że powinno lecieć grawitacyjnie do dwóch rur na odległość maks 8 metrów jeśli jednocześnie z dystrybutora jest tłoczne wentylatorami gdzie indziej. Przecież wentylatory chyba zabiorą całe powietrze z tych rur grawitacyjnych, które są bardzo długie. Ja mam taką długą odnogę w swoim DGP, założoną eksperymentalnie i przy rozprowadzeniu grawitacyjnym z komikna 4 metry pionowo do góry i potem 8 metrów w poziomie przez tą rurę nie leci prawie nic. Mogę w nią teoretycznie wstawić dmuchawę, ale wtedy mi ona zabierze ciepłe powietrze z pozostałych odgałęzień.

Weź wyklaruj o co ci chodzi, bo się w sumie zaciekawiłem

Peteros
28-09-2004, 10:58
Twoja odpowiedź tak mnie osłabiła :roll: , że nawet podam Ci link: http://www.darco.com.pl/pl/sklep.php?c=1&kid=8&xid=17&pid=153

jeżyk
28-09-2004, 11:44
Jeżeli zadowala cie moc 10 kW to Kornak ma wkład z wbudowanymi wentylatorami (rozprowadzenie nadciśnieniowe), które pozwalają na zastosowanie przewodów poziomych do 8 m. Kornak1/1.

Peteros
28-09-2004, 16:20
A czy ja pytałem o wkład? Dzięki za dobre chęci, ale wydaje mi się, że bardzo konkretnie prosiłem o wyrażenie opinii nt. dustrybutorów.
Otrzymawszy drugą zakręconą odopwiedź, postanowiłem poszukać sobie tych informacji w necie i już je mam.
A forum nie dalej dyskutuje o artykułach z NIE, dywaguje o przewadze styropianu nad wełną lub vice versa, itp.

chemik
28-09-2004, 20:45
Witam!

Zabieram zabawki i już się z wami nie bawię. Beeeeeeeee! :cry: A nie łaska samemu poszukać i nie obrażać się na wszystkich?

Pozdrawiam!

Peteros
28-09-2004, 21:16
też się spodziewałem. Czy ja pytam kolegę o ocenę mojego postu? Nie!

jeżyk
29-09-2004, 04:54
Petros-złosniku :lol: wkład z nadmuchem to też rodzaj dystrybucji, ale juz milczę.

Peteros
29-09-2004, 08:46
Zapomniałem dodać, że przeszukiwałem forum pod kątem "dystrybutor" i "DGP", ale wyniki były b. mizerne :-(