PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kto? spotka? si? z systemami osuszania powietrza w pomie



piot_L
07-12-2001, 20:39
Chciałbym założyć jakiś system, który mógłby utrzymywać wilgotność w pomieszczeniu na poziomie ok 50-60%. Czy jest jakiś system który to umożliwia.

Andzia
11-12-2001, 16:06
Jakiś czas temu w piwnicy nowo wymalowanego budynku pojawiła mi się woda na ścianach. Nie bardzo wiedziałam jak ją z tamtad trwale usunąć. W wyszukiwarce w internecie wstukałam osuszanie i wyświetliły mi się namiary do firmy, która proponuje różnego rodzaju sprzęt osuszający oraz taki, który utrzymuje stałą wilgotność powietrza. Niestety nie pamiętam adresu.
Pozdrawiam

bogo
11-12-2001, 19:09
Co macie na myśli system osuszania. Chcecie osuszać ściany ?, czy może nie wiecie że zwykły klimatyzator nawet taki przenośny osusza powietrze (zmniejsza jego wilgotność).

Frankai
19-09-2002, 19:46
Odświeżę temat, bo przyglądałem się w wakacjom przenośnym klimatyzatorom. Otóż instukcja mówi o suchym powietrzu ... przy wyłączonym chłodzeniu, a nie mówi nic o wilgotności powietrza przy załączonym. O ile się nie mylę to chłodzenie w przenośnych klimatyzatorach następuje przez odebranie energi z pomieszczenia do odparowania wody. A może są jakieś triki? Np. ten z solą, która wiąże wilgoć? Może ktoś wie coś więcej o przenośnych klimatyzatorach?