PDA

Zobacz pełną wersję : Dom szkieletowy



mechanics
27-09-2004, 14:09
Cześć,
Piszę pierwszy raz, więc witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Zamierzam wybudować dom w technologii szkieletu drewnianego. Niestety projekty dostepne w tej technologii są... boje sie uzyc tego słowa, ale zazwyczaj koszmarnie brzydkie. Czy znacie jakąś solidna firmę, która przerobi projekt z technologii tradycyjnej na szkieletową w taki sposób, żeby dało się go wybudować? Mam upatrzone 3-4 projekty, niestety wszystkie tradycyjne. Przed zakupem chciałbym się upewnić, że nie wydam kasy na marne.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Mechanik

bodekku
27-09-2004, 18:07
witaj - zapytaj w grupie drewnianego szkieletu :)
tam dostaniesz informacje!
ja buduję szkieletora - adaptacja klasycznego budynku
murowanego :D
dodatkowe info na priv :)

pozdrawiam

Willie
10-01-2005, 11:19
Witam,

sprawdź firmę Multi z grupy Archipelagu -promują technologie drewnianą, można negocjować koszty przeróbek. Większość ich projektów oferują również jako drewniane - naprawdę polecam bo przejrzałem stada katalogów i ich są po prostu ładne, pozostaje tylko ocenić funckjonalnośc.
pozdrawiam

blachu
12-01-2005, 17:57
Też miałem podobny problem bo szukałem domku w stylu hamerykańskim :D
Nawet ściągnąłem projekty ze stanów. Wiedziałem czego chcę i znalazłem projektanta, który projektuje domki szkieletowe dla norwegów. Zrobił mi projekt taki jaki chciałem i nie było drogo. Według mnie trzeba widzieć (w wyobraźni) przyszły dom aby się potem nie rozczarować. Ja już mieszkam w moim wymarzonym domku. Pozdrawiam

Willie
12-01-2005, 18:05
Jaki czas budowy - od wbicia łopaty???

blachu
12-01-2005, 18:38
od maja do grudnia 2004, domek 300m2