PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja wod-kan+co z fakturą - tanio?



Mały
27-09-2004, 19:44
Ostatnio w związku z nowymi przepisami dot. VAT coraz więcej firm robi to tanio (z 7% vatem).
Co o tym sądzicie ? Nieraz wychodzi taniej niż po "znajomości" u "rodzinnego" hydraulika...
No i jest umowa ...w razie czego...
Czy jednak lepiej mieć swojego zaufanego , ale bez "kwita"?

sidney
28-09-2004, 07:36
jeżeli kupujesz towar z usługą i wychodzi tanij niż robił by ci to znajomy to bierz firmę, sprawdź tylko czy to dobra firma :)

kortezjan
28-09-2004, 10:35
zawsze bierz fakturę, nie zapomnij o atestach na rury, pompy, kształtki, kocioł itp. większość firm sprzedaje je i uwzględnia gwarancję w przypadku montażu przez firmę instalacyjną. Koszt naprawy jeśli dojdzie do awarii jest bardzo wysoki. Ja mam fakturę z 7% VAT tak jak piszesz i jestem zadowolony.

michalek
28-09-2004, 13:01
Zapraszam do nas.
Robimy instalacje i tanio i z umową.
Ewentualnie możemy dostarczyć materialy.
Szczególy: www.polska-siec-instalacyjna.pl
Kontakt: 0 609 235 811
Michal Strzeżek

Mały
11-10-2004, 20:37
No i widzę ,że mało osób się tym interesuje-a i większość woli chyba dotować (poprzez swoje podatki i ZUS-y) tzw .bezrobotnych dając im zarobić "na lewo"-a oni potem podjadą dryndą do pośredniaka po zasiłek...
Ostatnio szukałem firm wykonujących (dobrze!) usługi z fakturą(7% vat)-no i większość stwierdziła że:'panie faktury nie bo-firma zawieszona , ja na zasiłku sobie dorabiam "itp.,itd.
Dlatego naszła mnie refleksja dotycząca tego tematu - po czym zadałem na forum owo pytanie.
Ech...Polska...

Bio
11-10-2004, 20:49
Coraz więcej ludzi pluje sobie w brodę, że zlecili prace złotej rączce. Niedawno mówię do zrozpaczonego klienta: bierz pan za gębę tego kto panu tę robotę spaskudził. Odpowiedź: ale ja jego nawet nie znam. Poznałem go na ryneczku. Taki sympatyczny się wydawał.
Dla mnie już ręce nie opadają. Opadły daaaaaaaawno :(
A tak na marginesie. Praktycznie cena usługi często mieści się w tych 15%, więc o czym tu dyskutować? U niezarejestrowanego zawsze będzie drożej. Zawsze !!!!!

Wit
12-10-2004, 11:30
Wlasnie zlecilem instalacje c.w.u. i c.o.. Firma wystawia rachunek z 7% VAT. Ale na zyczenie moze byc i bez rachunku o jakies 5% taniej. W okolicy firma ma renome. I cyrkulację c.w.u. robia jako "standard". Oczywiście zarabiają swoje na materiałach.
Sprawa jest jasna, że wyjdzie pewnie drożej biorąc firmę (nawet z 7% VAT) niż robiąc samemu lub przez znajomego. Tyle, że mogę się w 100% poświęcić na zarabianiu/dorabianiu na budowę w fachu, na którym ja się znam a zostawić hydraulikę tym, którzy to robią na co dzień. No i oczywiście z fakturą to jest jakaś odpowiedzialność za jakość roboty.

Mały
12-10-2004, 18:49
No i oczywiście z fakturą to jest jakaś odpowiedzialność za jakość roboty.[/quote]
Właśnie!
Podpisując umowę na wykonanie robót mogę ich...nie odebrać jeśli mam zastrzeżenia i (no właśnie )nie zapłacić.
Po zapłaceniu rachunek jest zawsze gwarancją na dobrze wykonaną robotę(bo w razie czego -spotkamy się w sądzie).
Zresztą większość firm daje na swoje usługi gwarancję np 2 lata-co przy zalewie naszego rynku "chińszczyzną" może mieć kolosalne znaczenie (zwłaszcza jak mi przyjdzie kuć kafelki za 150,-zł/m2 :) )