PDA

Zobacz pełną wersję : GL 212 z Atrium



kwiatki4
28-09-2004, 08:01
Co sądzicie o tym projekcie? :D

miwol
28-09-2004, 15:35
Bardzo ładny mały domek. W projektach Atrium jest 'to coś', ja od razu widzę siebie w takim domku, mimo, że w rezultacie buduję większy (bazując na GL 121 i GL 123). Osobiście inaczej rozplanowałbym poddasze bo te 3 pokoiki są za małe, może dwa z wyjściami na balkon połączyć w jedną, wygodną sypialnię dodatkowo z garderobą?

Jest jeszcze kwestia piwnic - ja buduję bez, bo to taniej. Oczywiście miło by było mieć tak jak w GL 212 trzy wielkie piwnice ale koszt tego będzie duży, wolę przeznaczyć kaskę na parę metrów więcej na parterze i poddaszu.

Jeszcze taka uwaga. Nie sugeruj się do końca (niestety) kosztorysem przedstawionym na stronach Atrium, rzeczywistość jest dużo brutalniejsza :D :D

kwiatki4
28-09-2004, 16:22
Dzięki za podpowiedź. Piwnica potrzebna na graty i piec(ale będzie tylko cżęściowo podpiwniczony dom). Niestety sypialni nie połączymy bo mamy dwie pociechy,a sami też chcemy sypialnię.
Miwol a ile ty wydałeś na budowę swojego domu.

miwol
29-09-2004, 10:43
Wiesz, ja dopiero zacząłem - mam szczęśliwie fundamenty :roll: Jak na razie poszło 20 tysiaków, ale na całość to trzeba liczyć 200. Znajdziesz tu głosy o budowaniu niemal za poł tej ceny :D jednak z moich obserwacji wynika, że prawie wszyscy inwestorzy niedoszacowujemy kosztów. Z prostej przyczyny - z niewiedzy. Przy czym jedni się do tego przyznają a inni nie.

Kwiatki4, a w jakich rejonach Polski chcecie budować? Ja buduję w miejscu, gdzie cena działki była, powiedzmy, do pominięcia... To też ważne.

kwiatki4
29-09-2004, 10:59
My budujemy w okolicach Gniewa (pomorskie 60 km od Gdańska). I planujemy wydać na budowę ok 150 000.Bez wykończeń(kafelki,kuchnia ,łazienka itd.).Na to pójdzie kasa ze sprzedaży mieszkania.

miwol
30-09-2004, 13:29
Ale rozumiem, że działkę już macie i w tych 150 tyś. jej ceny nie uwzględniacie?

Kwota jest, że tak powiem, odważna. Ale na pewno da się za te pieniądze nieduży domek wybudować i wstępnie zamieszkać. Problem jest taki, że na etapie wyboru technologii, materiałów, wykonawców, itp. czyhają dylematy: czy wziąć np. ceramikę Jopka - tańszą ale nienajrówniejszą... czy też szarpnąć się na oryginalnego Wienerbergera o niemal idealnych parametrach. Dla mnie to problem bo wychodząc z założenia, że buduję na całe życie :roll: wolałbym budować z jak najepszych materiałów a nie 'byle by tanio'.... Z drugiej strony budżet mam 'na styk' i na materiały klasy HIGH-END po prostu mnie czasem nie stać... Zresztą zobaczysz Kwiatki4 sam(a), grunt to podąć decyzję o budowaniu, opisane przeze mnie dylematy są............. WSPANIAŁE :D :D :D

kwiatki4
30-09-2004, 13:57
Witam Miwol
Działka już jest,dom niewielki bo zaledwie 94 m2+garaż.Chcemy budować z betonu komórkowego 36 cm jednowarstwowo.Dużo wkładu własnego jeśli chodzi o prace budowlane.Szwagier (nasz kierownik budowy) ma nam zrobić kosztorys i wtedy zobaczymy co w trawie piszczy.Nie chcielibyśmy brać większego kredytu jak 150 000,więc wzystko zależy jak to wyliczy(gdzie można obciąć a gdzie dołożyć daną kwotę). Jak na razie czekamy na Warunki Zabudowy, więc budowa optymistycznie najprędzej na wiosnę ruszy.
Pozdrawiam