PDA

Zobacz pełną wersję : Czy otynkowanie okien zabezpiecza przed kradzieżą?



MarcinT
28-09-2004, 12:14
Zbliża się do mnie etap budowy zwany wstawianiem okien. Czy otynkowanie okien z zewnatrz i od wewnątrz ochroni przed ich kradzieżą?

szczery
28-09-2004, 12:16
nie

Tomasz M.
28-09-2004, 12:17
Ościeże zabezpiecza dość dobrze, bo na ogół złodziejowi nie opłaci się tyle odkuwać. Ale skrzydła zawsze mogą wziąć. Dlatego prócz tynku warto mieć pilnującego albo alarm i monitoring.

RicK
28-09-2004, 12:18
Na złodziei niema silnych :x
ale napewno utrudni im to bardzo

Pozdrawiam

pattaya
28-09-2004, 12:34
NIC nie zabezpiecza przed kradzieżą

jareko
28-09-2004, 12:44
oj nie przesadzajmy - zamontowanie na kotwy plus otynkowanie z wewnatrz i zewnatrz jest juz takim utrudnieniem dla zlodzieja, ze watpie by komus chcialoby sie w nocy kuc by pozniej wyrywac. Gdyby tak bylo to w zamieszkalych willach tez okna by wycinali ;) A jest sporo takich co systemow alarmowych nie maja z racji "oszczednosci" i dopiero post factum go sie zaklada :( (jak chocby u mnie po pierwszym wlamaniu - zaoszczedzilem a nich to - czlek goopi )
Ale wieksza pewnosc bedziesz mial/a jak juz alarm sobie zalozysz

MarcinT
28-09-2004, 12:59
Jeden z uczestników wątku napisał, że mogą sypnąć skrzydła. Czy ktoś słyszał o tym, żeby ukradli same tylko skrzydła? A, co z resztą, dorobią sobie w garażu?

Tomasz M.
28-09-2004, 13:03
Nie słyszałem, żeby ktoś stracił same skrzydła, ale zdjęcie takich to na ogół chwila roboty, jak ktoś już jest we wnętrzu domu. Ludziskom się różne rzeczy "przydają". Złodziej może mieć np. układ z producentem okien.

neuron
28-09-2004, 18:50
W pewnej rodzinie wszyscy kradli.
I nawet dziadek mógł się pochwalić, że ukradł komuś beczkę nakrętek M12.

jareko
28-09-2004, 19:17
...Złodziej może mieć np. układ z producentem okien.
lub z kosmitami - jak ich statki zagladaja na ziemie okienka im wypalaja ;)

A najczesciej kradna montazysci i pozniej ponownie okna sprzedaja

Oj oj oj czasem zastanawiam sie jak daleko posunie sie spiskowa teoia swiata

Michał_B.
28-09-2004, 19:50
Sąsiadowi podczas budowy ukradli stare okno które wstawił tylko do jednego pomieszczenia dla dekarzy, więc WSZYSTKO JEST MOŻLIWE W TYM KRAJU NAD WISŁĄ. :lol:

ckwadrat
28-09-2004, 20:04
Sąsiadowi podczas budowy ukradli stare okno które wstawił tylko do jednego pomieszczenia dla dekarzy, więc WSZYSTKO JEST MOŻLIWE W TYM KRAJU NAD WISŁĄ. :lol:

Fakt, na pewno praźródłem wszystkich naszych nieszczęśc i biedy, jako narodu, jest nasze położenie. Geopolityczne.

jareko
28-09-2004, 20:17
Fakt, na pewno praźródłem wszystkich naszych nieszczęśc i biedy, jako narodu, jest nasze położenie. Geopolityczne.
Oj nie prawda - winni sa cyklisci, kosmici i Balcerowicz, ktory na pewno musi odejsc ;)

Krystian
28-09-2004, 22:53
Zbliża się do mnie etap budowy zwany wstawianiem okien. Czy otynkowanie okien z zewnatrz i od wewnątrz ochroni przed ich kradzieżą?

OCZYWIŚCIE !!!
Złodzieje to lenie, którzy chcą zarobić bez wysiłku...

aga_
01-10-2004, 11:37
słyszałam ,że kradną Ci którzy montują.Więc trzeba pilnować jak montują. Czy oby nie na samą piankę ,którą wykroić to moment

walerian35
01-10-2004, 11:57
Zawsze można zaminować okna to przynajmniej będzie pewność że złodziej otrzyma karę na miejscu i jakie oszczedności dla wymiaru sprawiedliwości :lol: :lol: :lol: :lol:

jareko
01-10-2004, 12:26
słyszałam ,że kradną Ci którzy montują.Więc trzeba pilnować jak montują. Czy oby nie na samą piankę ,którą wykroić to moment
hmm.... wiesz, trudno to komentowac gdyz faktycznie kilka razy slyszalem, ze ponioc tak jest - ale slyszec i powtarzac ploty a faktycznie wiedziec, ze to mialo miejsce - to zupelnie co innego
Sadze, ze sporo osob tym tekstem poczuje sie conajmniej urazonych

trach
01-10-2004, 12:34
No, a tak na serio to oczywiście, że ukraść mogą ci wszystko.

Zauważ, jak ktoś zostawi gdzieś stary samochód na stałe, to najpierw ktoś odkręci antenkę, i jeśli nikt nie zareaguje, to potem pewnej nocy zginą koła, po tygodniu szyby i siedzenia a po dwóch miesiącach to już goła karoseria zostanie.

Jak zostawisz domek i pojedziesz to najpierw ci zginie skrzynka na listy, a jak się nie zjawi nowa to zaraz potem wyniosą łąweczkę i krzewy z ogródka, a potem pierwsza ''odważna ekipa'' wyszabruje okna, ... etc etc ... a po miesiącu będziesz miał z powrotem stan surowy otwarty.

Widziałem złodzieja, który przy mnie zakradł się do kościoła św. Anny w Warszawie na Starym Mieście w godzinach szczytu, ukradł z kufra na korytarzu...

:o

...trzy napoczęte butelki pasty do podłogi ''Agata'' i uciekł.
(Tak mnie to rozbawiło, że poszedłem za nim żeby zobaczyć gdzie ma melinę - okazało się że jego ''bazą'' były baby z kwiatami, sznurówkami i pumeksem siedzące po drugiej stronie Krakowskiego Przedmieścia)

Tak więc wszystko jest możliwe.


Trach

mieczotronix
01-10-2004, 12:49
Sadze, ze sporo osob tym tekstem poczuje sie conajmniej urazonych
No nie, Jareko wstawił się za tymi co montują na samą piankę! O ja cię!

pattaya
01-10-2004, 13:06
Znajomy,który ma agencję ochrony ( także monitoring),radzi łączyć wstawianie okien z podłączeniem alarmu.I to tak,aby ekipa montująca okna to widziała.Nie obrażaj się jareko,niestety takie czasy.
Zauważ,że samochody giną też głównie te nieubezpieczone.Przypadek?

jareko
01-10-2004, 13:53
Nie obrazam sie - sam to klientom proponuje gdyz wiem jakie czasy sa
Ale tez nie mozna tak stwierdzac, ze montazysci sami kradna okna do dalszej odsprzedazy
Najczesciej czynia to obserwatorzy monitorijucy budowe lepiej niz nie jedna agencja ochrony - spieniezyc mozna wszystko za flaszke a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze nabywcow taki towar zawsze znajduje mimo iz kupujacy golym okiem widzi, ze kradziony (no chyba ze oczu nie ma ;) )
Mieczu - sam wiesz dobrze ze kotwa nie jest przeszkoda w wyrwaniu okna jesli nie jest zatynkowane - tu faktycznie lenistwo zlodzieji (lub raczej brak czasu) ich zniecheca i nie wstawiam sie za partaczmi co za symboliczna zlotowke montuja
AAAAAaaaaaa wlasnie pojawily sie w wawie kolejne genialne ulotki okniarzy - parapety zewnetrzne gratis to juz jakby standard ale montaz gratis - no no no ktos wpadl na fajny pomysl ;)
Ciekawe jaki to montaz? na sline? :lol:

trach
01-10-2004, 14:26
No i kto pójdzie na ''montaż gratis'' ?

Zamiast wziąć fakturę na sam montaż a okna gratis (7% VAT) dostanie fakturę na same okna + montaż gratis (22%). To ja się natychmiast zapytuję, ile na tym można zarobić ???

Trach