PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup działki z instniejącym fundamentem - pchać się w to?



ggdh
21-06-2016, 14:53
Sprawa wygląda tak, że już od około roku rozglądamy się po okolicy za działkami i tak naprawdę po oglądnięciu może 15 różnych nie znaleźliśmy nic spełniającego nasze wymagania (niekoniecznie jakieś wygórowane...).

Znalazłem ogłoszenie z działką ok 11a, dość ustawną i proporcjonalną, prawie idealnie ustawioną do stron świata, w spokojnej okolicy, blisko szkoła, przychodnia, teren niezalewowy, wszystkie media na/przy działce łącznie ze światłowodem. SAME PLUSY :) do tego z fundamentem pod dom, którego wcześniej nie braliśmy pod uwagę, ale po przyjrzeniu się nawet nam się spodobał.

Fundament jest w dobrym stanie, jest jedno pęknięcie miedzy domem a bryłą garażową, ale nie wydaje się, żeby schodziło do ławy. Nie wygląda na bardzo stary (nie znam szczegółów, dzisiaj będę dzwonił), zabezpieczony dysperbitem, chociaż nie jest on w stanie idealnym.

Moje pytania są raczej natury prawnej: jak wygląda aspekt pozwoleń na budowy, zgłoszonych przyłączy (na działce jest skrzynka ZK1 i widać, że stoi parę lat). Będę musiał przechodzić gehennę jak każdy inny z bieganiem po urzędach czy mogę liczyć na to, że część papierkowej roboty "odwalił" za mnie obecny właściciel i pozwolenia/decyzje jeszcze się nie przedawniły (jakie się przedawniają?)?

Jakby ktoś miał doświadczenie w podobnej sytuacji to chętnie wysłucham "za" i "przeciw" :rolleyes:

turalyon
22-06-2016, 09:04
Jak chcesz kupić taką działkę to tylko po to by ten fundament rozwalić. Fundament to najważniejsza cześć domu - jak jest coś w nim spieprzone będzie podciągał wilgoć

dwiecegly
22-06-2016, 09:10
Zaraz tam rozwalić, jak nie leży tak dziesiątki lat tylko np 5 i został zbudowany według obecnych norm to nalezy tylko podkopać np z dwóch stron, zobaczyć jak to wygląda i budować dalej.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
22-06-2016, 10:40
masz dwie możliwości :
1. kontynuować budowę obiektu wg PnB. Byłoby dobrze, aby budowę prowadził ten sam kierownik budowy, który odpowiada za istniejące fundamenty i ich zgodność z projektem. Jeżeli fundamenty "stoją" już chwilę, warto zrobić ich ekspertyzę określającą ich stan techniczny i wówczas podejmować decyzję ( ale nie " na oko " ! )
2. likwidacja fundamentów i projekt zamienny

ggdh
27-07-2016, 21:44
Fundamenty wyoglądane, decyzja podjęta, realizacja rozpoczęta :D