PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja termiczna stropu



JurekKa
28-09-2004, 20:41
Witam Serdecznie!
Mam ogromną prośbę: proszę, niech mi ktoś poradzi jak doizolować termicznie płytę stropową, która znajduje się pod dachem dwuspadowym (nieizolowanym termicznie). Czy zrobić to wełną mineralną? Jeżeli tak to jakiej grubości? Byłaby ona ułożona pomiędzy legarami drewnianymi o wysokości 8cm, szerokości 5cm i przykryta płytami paździeżowymi - czy to jest dobre rozwiązanie? Czy zastosować folię paroprzepuszczalną?
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam!!!!! :D

bajzi
29-09-2004, 08:44
od spodu: folia parochronna, a na to dwie warstwy po 10cm wełny min twardej układanej jedna wzdłuż, druga prostopadle. a wykończyć możesz np. suchą wylewką, albo ułożyć deski, płyty paździeżowe, albo zostawić - zależy od użytkowości poddasza.

aru
29-09-2004, 12:22
skoro legary 8cm to wełny 2x10cm nie da się upchać bez zmiany legarów, a skoro legary i płyta to znaczy poddasze użytkowe a wtedy lepiej ocieplić po połaci dachu
docieplenie - to oznacza, że jakaś izolacja jest w stropie? no i jaki strop? trochę więcej szczegółów

JurekKa
29-09-2004, 19:34
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jeśli chodzi o ten strop, to jest to strop betonowy i nie ma żadnej izolacji.

aru
29-09-2004, 19:37
to po połaci i sprawa załatwiona

gosciu01
29-09-2004, 19:55
i przykryta płytami paździeżowymi
Pozdrawiam!!!!! :D


jesli płyty paździeżowe to z nawierconymi otworami, jeśli deski to ażurowo, chodzi o to aby para wodna, która wejdzie do wełny, mogła z niej wyjść.

A więc :
1. folia paroizolacyjna ( o niskiej paroprzepuszczalności ),
2. wełna mineralna,
3. płyty paździeżowe z nawierconymi otworami,

8 cm ocieplenia, to troszkę mało,
można zastanowić się nad takim rozwiązaniem :
- 8 cm twardej wełny pomiędzy legary,
- 8 cm twardej wełny na legary( ewentualnie z łatami ),
- na to płyta paździeżowa,

albo faktycznie położyć nie na stropie tylko w połaci dachu, ale tutaj też jest parę kruczków...

Cz.

invx
29-09-2004, 19:59
to ja wniose ze mozna by zastosowac OSB zamiast pazdziezowej :D