PDA

Zobacz pełną wersję : Co pomiędzy drzwi wejściowe a chudziaka



qrko
21-06-2016, 16:54
Witam.
Jestem na etapie wybierania drzwi wejściowych i za bardzo nie wiem jak to powinno wyglądać. Pod drzwi tarasowe panowie od okien polecili takie plastikowe poszerzenia które dobrali tak aby wyrownac poziom z docelowym podłożem - bedzie 20 styropianu i 7 wylewki. Fajnie to wyszło bo okna mam zlicowane. A co pod drzwi wejściowe? One raczej będą bliżej wnętrza więc szło by podmurowac czymś cienkim pod nimi a do ściany zewnętrznej wyrownac jakimś xpsem. Gośc od okien mówił że nie zdarzyło mu się żeby ktoś zamawiał takie poszerzenia do drzwi wejściowych ale nie widzi problemu żeby coś takiego zamówić. Pytanie czy warto czy jest jakiś inne lepsze rozwiązanie.

piotrek0m
22-06-2016, 06:01
Ja mam pod drzwiami balkonowymi właśnie poszerzenia. Są one standardowo stosowane i dedykowane właśnie do tego celu. Podpierają równo drzwi, stanowią też lepszą izolację termiczną niż betonowy bloczek. Z wewnątrz pomiędzy poszerzeniem a betonem wylewki proponuję pasek styropianu.

qrko
22-06-2016, 06:08
To wiem, ale mi chodzi o drzwi wejściowe.

adam_mk
22-06-2016, 15:31
Perlitobeton można zastosować.

Adam M.

qrko
23-06-2016, 06:22
Kurcze tylko bawić się w szalowanie żeby wylać metr perlitobetonu? Cena poszerzeń to 150-200zł, można by jeszcze alternatywnie kupić z 5 bloczków isomuru i tam wstawić, też by wyszło koło 200zł, może z hakiem Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?

deshi
23-06-2016, 07:51
U mnie jest styrodur i sprawdziło się to całkiem nieżle. Drzwi od ponad roku pracują tak jak trzeba a mostek cieplny na pewno mniejszy niż przy betonie.
U mnie koszt wykonania żaden bo miałem resztki styroduru z ocieplania fundamentów.

piotrek0m
23-06-2016, 09:24
A drzwi wejściowe to oparłem na 2 kawałkach bloczków betonowych. Z zewnątrz pomiędzy wylewką a schodami jest styropian. Od spodu styropian i wylewka. Oczywiście bloczki podpierające stanowią pewien mostek termiczny, ale no bez przesady ... to nie jest dom pasywny.

theme
23-06-2016, 09:32
Obecnie stosuje się albo styrodur albo poszerzenia podprogowe które szczerze polecam.
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_wiked_52str_czerwiec_2016.pdf

strona 48.

Masz podaną cenę netto za 1mb. Są różne wysokości tych poszerzeń. Tylko nie pomyl ich z poszerzeniami pod ościeżnicę (tu akurat pod ościeżnicę Termo lub TermoPrestige).

Od siebie (jako sprzedawcy i montażysty) dodam, że jest to rzecz warta swoich pieniędzy i ja osobiście zawsze gdzie jest taka możliwość to polecam Klientom.

kerad85
12-10-2016, 19:21
Czym mogę wypełnić przestrzeń pod progiem od Drzwi Premium (bez Termo)? Zależy mi na możliwie najcieplejszym rozwiązaniu.

cob_ra
12-10-2016, 19:41
U nas zastosowaliśmy zarówno pod suwanką jak i drzwiami wejściowymi poszerzenie z tego samego materiału co ciepły parapet. Koszt 50zł/mb.

http://pics.tinypic.pl/i/00829/hp5jjfg06fie.jpg

kerad85
12-10-2016, 22:17
Co to jest za materiał? Jakiś styrodur? I przede wszystkim, gdzie to kupić :) Firma montująca trochę narzekała, że do zwykłych ościeżnic są tylko poszerzenia 3 cm.

cob_ra
13-10-2016, 06:15
Styrodur, znajomy co wykonywał montaż miał wszystko co potrzebne. Ja powiedziałem co chce mieć, a on to robił.

kerad85
13-11-2016, 22:36
A jaka jest grubość tych płyt styroduru? Jak dobrze myślę, najlepiej by było ograniczyć liczbę warstw.

Zastanawia mnie jeszcze ten różowy materiał co przykrywa piankę. w ościażach. Co to takiego, bo wydaje się elastyczne.