PDA

Zobacz pełną wersję : podlogi bez wylewek tzn na sucho ?



2S
28-09-2004, 21:48
wtm
Mam pytanie w spr. podlog a dokladnie o technologie wykonania ale bez wylewek ..poporstu na sucho . Gdzies spotkalem sie z jakimis materialami ze kladzie sie jakies plyty, maty..a. potem posadzki i jest ok .
Czy ktos moze poratowac ew. powiedzeic jak to dziala i ile kosztuje etc ??

Mam wylany strop ale w tym roku juz z wylewkami nie zdaze w dodadtku to musi wyschnac itd ..cale korowody.,..wiec pomysallem ze moze to zrobic inaczej .

dzieki i pozdrawiam
2S

robert skitek
29-09-2004, 08:56
poszukaj w sieci firmy fermacell

2S
29-09-2004, 21:16
dzieki .... podobnie KNAUF ma takze w swojej ofercie suche podsypki wyrownawcze i odpowiednie plyty jastrychowe.
Zastanawia meni jednak pewne kwestia zastapienia tejze podsypki piaskiem. Czy to spelnilo by swoja role ? Naturalnie wynika to ze wzg ekonomicznych.

CZy ktos ma jakies doswiadczenie w tej kwestii lub opinia moglby poradzic ?

2S

lhd
01-10-2004, 08:36
Mimo wszystko odradzam ci suche wylewki. One sa stosowane glownie w wypadku jesli nie mozna stosowac normalnej wylewki, zbyt duze nierownosci zagrozona statyka budynkow. To fakt ze one same nie musza schnac ale nie mozesz ich zastosowac na mokry lub swiezy strop. Ja znam technologie mehabit to jest taki specjalny granulat ktory wysypuje sie ubija lekko a potem uklady plyty i mozna wykanczac powierzchnie. Niemcy stosuja to glownie przy remontach, starych stropach - dobrze sie tam sprawdza, a w Polsce nie przyjelo sie tez z powodu na koszty. Ale jakby cos to sluze doswiadczeniem

lhd
01-10-2004, 08:40
dzieki .... podobnie KNAUF ma takze w swojej ofercie suche podsypki wyrownawcze i odpowiednie plyty jastrychowe.
Zastanawia meni jednak pewne kwestia zastapienia tejze podsypki piaskiem. Czy to spelnilo by swoja role ? Naturalnie wynika to ze wzg ekonomicznych.

CZy ktos ma jakies doswiadczenie w tej kwestii lub opinia moglby poradzic ?

2S
Piasek nie spelni swojej roli bo ta podsypka musi sie ubic. Mehabit to naturalne elementy otoczone w substancji bitumicznej i juz pod lekkim naciskiem sklejaja sie ze soba i tworza jednorodna plyte. Umozliwiaja usuniecie nierownsci nawet do 20 cm na ca. 5 m.