PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś jest niezadowolony z jednowarstwowego porothermu?



la_mancha
29-09-2004, 00:39
Witam
Chciałbym budować z porothermu 44 lub 50. Czy ktoś jest niezadowolony z jednowarstwowego porothermu? Ciekawy jestem opinii na ten temat. Pozdrawiam.

Tomek_J
29-09-2004, 06:36
Witam
Chciałbym budować z porothermu 44 lub 50. Czy ktoś jest niezadowolony z jednowarstwowego porothermu? Ciekawy jestem opinii na ten temat. Pozdrawiam.

Mam PTH 44. Kilka dni temu zaczął się u mnie sezon grzewczy. I na podstawie dotychczasowych, krótkich doświadczeń mogę stwierdzić: jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Dom się nagrzewa szybko i trzyma ciepło naprawde długo.

echo
29-09-2004, 07:57
My tez wymurowaliśmy z Pth 44 i to dlatego, że takie rozwiązanie sprawdza się od kilku lat u naszych znajomych oraz sąsiada. Sa bardzo zadowoleni, opalają gazem i kominkiem i (jak zgodnie twierdzą) jest cieplutko w zimie i chłodno w lecie. Mam nadzieję, że za rok będę mógł to potwierdzić :wink:
Zobacz post : "Pth 44 czy ktoś mieszka" (czy jakoś tak)

echo
29-09-2004, 08:04
... i jeszcze jedno: nie daj się nabrać na tzw zły stan techniczny pustaków pth44, ich kruchliwość, porozwalane mnóstwo sztuk na paletach (to chyba wina nieudolnej hurtowni!!!), itd.
Jak wspominałem wymurowałem z tego dom (mój sąsiad i znajomy też) i nie stwierdziliśmy tej "strasznej kruchliwości", ani uszkodzonych pustaków pomimo, że braliśmy z różnych hurtowni (na kilkadziesiąt palet było może kilka lub kilkanaście sztuk lekko ubitych); stosowaliśmy Pth 44 1/2 oraz 3/4 (bardzo polecam - muruje się "czysto" i równo), pustaki docinaliśmy piłą z tarcza diamentową; używaliśmy zaprawy ciepłej Alpol AZ 142 :wink:

la_mancha
29-09-2004, 18:22
Dzięki serdeczne. Czy Twoja zaprawa ciepłochłonna to ta osławiona (droga) Wienerbergera? Czy to faktycznie jest tak, że idzie jej bardzo dużo?

kwiatki4
29-09-2004, 20:23
Firma Alpol Gips (Producent Chemii budowlanej).
http://www.alpol.pl/
Pozdrawiam.

la_mancha
29-09-2004, 22:41
Dzięki.

AVID
30-09-2004, 01:19
Ja też właściwie już zbudowałem z PTH 44 jeśli chodzi o kruchość materiału to dokładnie może być to wina hurtowni i gościa który zdejmuje towar z HDS.U mnie nie było takich problemów.Nawiasem mówiąc jeśli na palecie jest 1/4 pustaków rozwalonych to dzwoni się po przedstawiciela Winenbergera i on robi reklamację.Jeśli ktoś chce budować z tego materiału to polecam kupić cegły 1/2 i 3/4 oraz wynając (chyba że ekipa ma)specjalną piłę do cięcia PTH.Technologia jest prosta jak konstrukcja ruskiego cepa:):)tylko trzeba patrzeć murarzom na ręce żeby felc zachodził dokładnie jedna cegła w drugą.Myśle żę moja ekipa nazwała mnie okolicznym marudą jeśli chodzi o tę sprawę:):):)Ale cóż dom buduję dla siebie i lipy nie odpuszczam!!! Trochę ścian musieli rozwalać na koszt ekipy i po takim małym incydencie już było ok:):))A zaprawa?Ja zbudowałem jak ktoś tu nazwał z tej "drogiej"i na dom o pow cał 260 m.kw poszło około 210 worków ale liczyłem sie z tym.Chciałem kupić jakąś zastępczą ale gość z Winenbergera oznajmił mi że jeśli będą jakieś problemy ze ścianami to nie dają gwarancji czytaj w domyśle nie uznamy jej.Więc zacisnołem zęby i kupiłem tą "dedykowaną"do tego systemu.Przerobiłem na tym forum ten problem ale jak ktoś kupuje kalosze to nie po to żeby chodzić w niech po piasku na plaży.O tym czy technologia jest dobra przekonam sie w przyszłym roku i obiecuję żę napiszę o tym duży artykuł:)Życzę udanego wyboru!!!Ja to przerabiałem dokładnie rok temu:):)
http://foto.onet.pl/upload/36/45/_341765_s.jpg

AVID
30-09-2004, 01:22
Coś mi się wydaje że wiem kto jest pod nickiem La Mancha:)

la_mancha
30-09-2004, 02:03
Coś mi się wydaje że wiem kto jest pod nickiem La Mancha:)

Czyżby pytał ktoś kogo znam?
Tak czy siak, pozdrawiam.

AVID
30-09-2004, 02:06
JASNE ŻE JUŻ CHYBA WIEM DARKU ŻE TO DAREK R:)

Tomek_J
30-09-2004, 06:35
Chciałem kupić jakąś zastępczą ale gość z Winenbergera oznajmił mi że jeśli będą jakieś problemy ze ścianami to nie dają gwarancji czytaj w domyśle nie uznamy jej.

No to to akurat jest chamówa...

echo
30-09-2004, 06:59
A to ciekawe. Mnie gość, który sprzedawał Pth powiedział, że moge kupić zaprawę jaką tylko chcę. Oczywiście zaproponował Wienerbergera, ale bez przymusu. Kupiłem więc Alpol gdyż jest o wiele tańszy i myślę, że równie dobry, gdyż prześledziłem karty oraz atesty tych dwóch wyrobów i wygląda to tak samo. Różnica była tylko w wytrzymałości na ściskanie na korzyśc Wienerbergera, ale wytłumaczono mi, że ma to znaczenie przy wielokondygnacyjnych budynkach. A ja buduję tylko mały domek :D

la_mancha
30-09-2004, 15:25
Słuchajcie a jak to jest z tym "wzorkiem" ściany na elewacjach? Chodzi mi o domy, które już stoją trochę dłużej. Jest to problem, czy też kolejny wymysł przeciwników porothermu?

piplape
30-09-2004, 19:22
Mieszkam w bloku zbudowanym w 1997 z jednowarstwoego PTH 44 i zdecydowanie nie polecam. Więcej tutaj:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=438714#438714

PADI
30-09-2004, 20:29
Mieszkam w bloku zbudowanym w 1997 z jednowarstwoego PTH 44 i zdecydowanie nie polecam. Więcej tutaj:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=438714#438714

Dzieki Ci za ten post. I wszystko jasne.
Jak dobrze, ze wzgledy finansowe przewazyly i mam 2 - warstwowa.
Przymierzam sie do ocieplenia i tak sobie troszku zalowalem oddejscie od
pth., ale teraz.......
Masz u mnie piwo za tek rzeczowo i konkretnie przekazana PRAWDE a nie tylko mydlenie oczu reklamami splywajacymi sielska atmosfera rodzinna,, w zimie cieplo, latem chlodno,, z obowiazkowym bobasem i pieskiem w tle.
POZDR<

piplape
01-10-2004, 07:36
Jestem pewien że nie będziesz żałował, cała ta marketingowa otoczka wokół PTH (z chwytliwymi hasłami i pieskiem w tle) nie powinna nam przesłonić oczywistych wad tego systemu.

Daru
01-10-2004, 08:15
Wybuduj z maxa 29 cm - daj 12 cm styropianu a na pewno bedziesz bardziej zadowolony niż z jednowastwowego PHT. Mór jednowarstwoy nigdy nie zapewni ci takiej izolacyjności cieplen jak 2 czy 3-warstwowy. W mojej oklicy ci co maja poroterma jednowastwowego po jednym czy dwóch sezonach docieplaja 5 cm styropianu i pluja sobie w twarz ze dali sie naciągnąć na taki "wspaniały" system.

echo
01-10-2004, 08:50
Mieszkam w bloku zbudowanym w 1997 z jednowarstwoego PTH 44 i zdecydowanie nie polecam. Więcej tutaj:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=438714#438714
Przepraszam, ale byłem już w niejednym domu wybudowanym z Pth 44 i z tak "dziwnymi zjawiskami" o których piszesz się nie spotkałem. Dla mnie to albo kompletne partactwo przy budowaniu tego bloku 7 lat temu, alebo jakieś bzdury. Nie zgadzam się z tym w 100%.

piplape
01-10-2004, 09:02
echo, czasem potrzebne jest krytyczne spojrzenie. Nie opisywałem dziwnych zjawisk, ale dzieliłem się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Przeczytaj dokładnie i nie zarzucaj komuś tak łatwo pisania bzdur, bo to jest najłatwiejsze!!!