PDA

Zobacz pełną wersję : grzejnik w łazience



lukjanczuk
29-09-2004, 09:28
Witam wszystkich
Mam mały problem z grzejnikiem łazienkowym Instal Projektu
Odkręciłem zawór na 5 i grzejnik jest ledwo ciepły - myslałemże jest zapowietrzony, więć odkręciłem ten zaworek odpowietrzający. Powietrza nie było a ciekła woda - taka bardzo letnia.
Może to wina termostatu.
Inne grzejniki odkręcone na 2 są bardzo ciepłe
Może wy coś doradzicie
Pozdrawiam
Piotr Ł.

aru
29-09-2004, 12:31
skoro woda cieknie to raczej instalacja ok;
oprócz zaworu grzejniki mają jeszcze swoją regulację może tam jest żle ustawiony?

lukjanczuk
29-09-2004, 12:33
ale jak to sprawdzić i wyregulować

tom soyer
29-09-2004, 12:44
ale jak to sprawdzić i wyregulować
odkrec/zdejmij calkowicie glowice termostatyczna i sprawdz jak grzejnik grzeje. jaki to grzejnik?panelowy?rurowy?

Marek K
29-09-2004, 12:45
Witaj.
Przecierz możesz zdjąć tę końcówkę termostatyczną, i sprawdzić jak grzeje bez niej.
Nastawę wstępną można regulowć po tym zdjęciu, ale jest wiele zaworów i każdy jest troszkę inny. Ja mam zawory Danfosa i na nich jest pierścień, który odsówając i przekręcając można ustawić w położeniach: N (neutralny) i 1-7.
Marek.
Acha, i jeszcze. Możliwe, że trzeba przykręcić nastawę wstępną na wszystkich innych grzejnikach- jeżeli na tym jest otwarte.
A takie odpowiedzi jak poniżej, to bez sensu. I tylko zaciemniają konkretne odpowiedzi!!!.

aru
29-09-2004, 12:52
dokładnie j.w.

lukjanczuk
29-09-2004, 16:24
Jest to grzejnik rurowy Intal-Projektu "Gł lux X – Przestrzenna konstrukcja sprawia, że grzejnik posiada wiele miejsca do suszenia ręczników lub garderoby, pozwala również na utrzymanie grzejnika w idealnej czystości"
Dzisiaj popatrzę co z tą głowicą - pozdrawiam