PDA

Zobacz pełną wersję : Styropianowy strop i oświetlenie - problem



Diego
29-09-2004, 16:11
No właśnie !

Mam strop wykonany ze styropianowych płyt o sporej grubości. Zaplanowałem sobie oświetlenie halogenowe ale sufi wykończyłem nie płytami g-k a normalnie klejem i gipsem. W miejscach, gdzie planowałem halogeny włożyłem "oprawki" wykonane własnoręcznie z rury PCV. Skrzydełka oprawek halogenowych nie rozkładają się i nie zaczepiają, sa jedynie wsunięte w rurę. Podczas wstępnych "testów" tego systemu wszystko było ok. Gorzej praktyka. Niektóre oprawki wysuwają się z rury powodując nieciekawy efekt. Gorzej, że zdarza im się wypadać i wtedy trzeba mocno uważać na głowę. Pytanie: Czy macie pomysł zastosowania innego rodzaju oświetlenia lub bardziej skutecznego montażu oprawek halogenowych w styropianie ? Wykluczam system jednego punktu oświetleniowego zwanego żyrandolem - mam już dziury w suficie i wszystko jest już na gotowo.

tom soyer
29-09-2004, 16:23
trzeba wziac narzedzie ktore nazywa sie dremel (albo cos takiego sobie zrobic ;) ) i ponacicnac od wewnatrz rure podobnie jak to jest w puszkach elektrycznych. powinno pomoc.