PDA

Zobacz pełną wersję : "Cieple ramki"



Adamer
30-09-2004, 08:50
Za dodatkowa oplata mnozna miec tzw. cieple ramki w oknach PCV.Podobno poprawiaja izolacje termiczna i okna tak sie nie ''poca".Czy ktos cos wie na ten temat?Pozdrawiam

Jerzysio
30-09-2004, 09:16
Od jakiegoś czasu zamiast ramek wykonanych z aluminium, do pakietów stosuje się ramki wykonane z tworzywa. poprawiają one izolacyjność cieplną, jednak na ile skuteczniej - trudno mi powiedzieć.
Pozdro
J

caleb
30-09-2004, 09:41
Podobno minimalizująone tzw. efekt rosy na szybach.

aru
30-09-2004, 09:53
efekt rosy czy pocenie się szyb to nie wynik ciepłe czy zimnej ramki ale ilości wilgoci w powierzu a ta wykropli się i tak na szle

henryk_baszkowka
30-09-2004, 09:54
mam cieple ramik w 2 z 3 okien -roznicy duzej nie widze (a to co widze moze wynikac z faktu ze okna sa w roznych pokojach). Ciepla ramka nie gwarantuje braku roszenia na oknach - to moze zagwarantowac tylko dobra wentylacja.
Mimotego w nowym domu kaze zamontowac wszystkie ramki cieple.

Maluszek
30-09-2004, 09:58
My mamy ciepłe ramki ale w oknach drewnianych. Żadnego roszenia na oknach nie mam.

jareko
30-09-2004, 10:44
Tak jak napisal ARU :)
Czy ciepla czy zimna ramka nie wiele zmieni jesli wilgotnosc w pomieszczeniu jest za wysoka
Przy zwyklej cieplej ramce nastapi to moze o minute - piec pozniej
Trzeba pamietac, ze temperatura przenika nie tylko przez ramke i nie tylko ona mmostek termiczny robi. Jest element o ktorym wszyscy zapominaja - uszczelki przyszybowe - przez ktore zimno takze wnika a tu konstrukcja jest identyczna dla cieplej jak i zimnej ramki :lol:
By moje stanowisko zrozumiec trzeba sobie na przekroj dowolnego profila popatrzec i zobaczyc ktoredy to zimno sie dostaje

Jerzysio
30-09-2004, 11:30
jareko

Czyli traktować to tylko jako chwyt marketingowy, czy jednak coś w tym jest ?
Pozdro
J

jareko
30-09-2004, 11:43
ja to traktuje jako kolejny bajer majacy na celu przyciagniecie klienta - ale powtarzam - to MOJA opinia
Praktycznie nie zauwazylem roznicy u mojej mamy gdzie jedno okno ma tzw. ciepla ramke. Tez sie rosi jak mamuska "zapomni" czasem przewietrzyc a porownujac z innym pokojem gdzie takiej ramki nie ma nie zauwazylem roznicy - by np. tam sie lalo a tu nie

Jerzysio
30-09-2004, 11:50
Czyli tak naprawdę prawdziwe oszczędności daje tylko szyba, a nie bajery rowery !?
Pozdro
J

jareko
30-09-2004, 12:41
Tak
W dzisiejszych czasach k=1,1 to standard, mozna zejsc jeszcze nizej ale to juz sa takie koszty (poki co) ze w pelni ekonomicznie mym zdaniem nie uzasadnione. Kiedys na przykladzie swego domu obliczylem po ilu latach zwraca sie inwestycja w obnizenie k o 0,2 w oknach (akurat byla mowa o zamianie 3 komorowki na 5 komorowke ktora podobnie jak ciepla ramke bardziej uwazam za bajer niz koniecznosc) - wyszlo to tragicznie i przy zalozeniu ze zima nigdy okna nie otworzysz by wietrzyc - poszukaj tego w moich postach - calkiem ciekawa dyskusje to wtedy wywolalo
Co innego obnizenie k w scianach stanowiacych wieksza powierzchnie strary ciepla niz okna - tu walka ma sens.Podobnie z dachem czy scianami fundamentowymi. Tu kazde 0,1 daje naprawde wymierne oszczednosci

Podkresle jeszcze raz - TO MOJA OPINIA

G0ŚĆ
30-09-2004, 16:03
http://okna4you.w.interia.pl/forum/ciepla_ramka.jpg

porównanie U dla okna z szybą na ramce aluminiowej, stalowej, stali nierdzewnej i tworzywa Thermix.