PDA

Zobacz pełną wersję : wreszcie spokoj na budowie!!!



Gesiu
30-09-2004, 09:18
Ludzie, wcziraj bylem na budowie, cisza spokoj, zadnego fachowca. W tym roku mialem trzech fachowcow w tym dwoch mi grozilo ale sie nie ugiolem.. Wreszcie odpoczne psychicznie...

mdzalewscy
30-09-2004, 09:24
U mnie jeszcze max. 2 tygodnie i też będzie spokój. Mam już dość

trach
30-09-2004, 09:31
Ja się jeszcze pomęczę z miesiąc, ale już się trochę czuję jak gość z rysunku Bohdanowicza, który uczynny kolega z pracy skserował z Muratora i powiesił mi bez słowa obok monitora - teraz też mam go przed oczami - gość ten siedząc na Izbie Przyjęć w kaftanie bezpieczeństwa mówi do drugiego, tak samo potraktowanego:

— Niech zgadnę: Pan też buduje?...

:D

Pozdrawiam -

Andrzej (Trach)

echo
30-09-2004, 09:41
Cos w tym jest... :wink:
Właśnie wczoraj rozliczyłem się z ekipą, która wybudowała mi do w stanie surowym (trochę się z nimi udenerwowałem przez te 3 miesiące); dzisiaj lub jutro elektrycy skończa swoje dzieło (ale to znajoma ekipa, żadnych problemów); od poniedziałku wchodzą tynkarze (na ok 1,5 - 2 tygodnia); za miesiąc zamierzam wprawić okna drewniane... i kończyć na ten sezon (odpoczynek psychiczny jest wskazany :D )
A przez zimę... wyciągnę stertę starych Muratorów + forum oczywiście i będę szukał porad nt instalacji wodnej + c.o. oraz wykończenia wnętrz + ogrodu....
A na wiosne... do roboty...ale to już będzie inny etap no i bliżej do zamieszkania; nie mogę się doczekać przyszłego lata :D :D :D

Grzegorz63
30-09-2004, 09:45
U mnie "przerwa" trwa już dwa tygodnie i jakoś mi tak "łyso"... :(

buba48
30-09-2004, 10:16
A ja będę mieszkał już drugą zimę! :P

mabogdan
30-09-2004, 10:28
Witam
Moja trzecia zima wprowadziłem się 22 grudnia na zewnątrz było –18 C a w domu ok. 12 C. pzdr

trach
30-09-2004, 10:54
Gratuluję, mabogdan !

A tak jako ciekawostka: mam znajomych, na razie w Warszawie ale budują super dworek pod Węgrowem (piętrowy, podpiwniczony na wysokim nasypie plus dwa odrębne skrzydła gospodarcze, nawet wygódka kryta gąsiorami dachowymi, super - może kiedyś pstryknę), ale za to w stolicy mieszkają... na barce zakotwiczonej na Wiśle, nawet prasa o nich co jakiś czas pisuje. Oboje są niesamowici i zahartowani na wszystko. Teraz, po remoncie tam jest boazeria, c.o. olejowe i bajery, ale czy uwierzycie, że kiedy się wprowadzili, dach i ściany były tylko z sześciomilimetrowej blachy z resztkami płyty spilśnionej za całe ocieplenie, pod sufitem wisiały sople a w środku nad ranem było około +6 stopni, dopóki nie napalili w ''kozie''. Poza ''kozą'' mieli tylko prąd, kablem z brzegu. A oni tam zamieszkali. Z NOWORODKIEM !!!!!!!! Chyba tego rekordu nikt nie pobije.

Dziś jak widzę tego kilkulatka jak łazi na boska po stertach desek z gwoźdźmi albo w ulewnym deszczu w podkoszulce i nic, to już się nawet nie dziwię.

Wszystkim budującym życzę takiego hartu ciała i ducha !

Andrzej (Trach)

osowa
30-09-2004, 10:58
U nas też przerwa chwilowa , murzarze nieskończyli kominów - znowu pada deszcz . Tarasy do zrobienia , ale dużo jeszcze pracy - nie będzie stagnacji , zawsze jest coś do roboty .
Pozdrówka dla odpoczywających

Olka
30-09-2004, 11:04
ta zima będzie naszą pierwszą w nowym domu

Przeprowadzam się, mam już za sobą kilka nocy na nowym domku. Spała w nim już nawet moja córcia 16 miesięczna.

Wszystko fajnie, ale strasznie dużo jest w nim kurzu i pyłu. (niedawno było szpachlowanie i gładzenie ścian) i to mnie męczy (mam alergię).

Jeszcze przez kilka tygodni nim to wszystko opadnie będę miała dużo sprzątania.

Pozdrawiam

Barti4
30-09-2004, 11:10
Trach! Mozna cie prosic o taki rysunek. Powiesze go sobie ku przestrodze...
Teraz zalatwiam wszystkie formalnosci, a budowe zaczne w kwietniu...
Moj mejl to [email protected], lub fax (22) 459-01-94
Z gory dzieki!!

trach
30-09-2004, 11:58
Barti4 , mój egzemplarz rysunku już się trochę pogniótł, a mały jest i raczej nie na faks. Poczekaj, jak dotrę do oryginału to Ci podam namiar albo podeślę skan. A może ktoś inny będzie szybszy ?

Tu masz jeszcze inne (acz w kiepskiej rozdzielczości) rysunki Juliana Bohdanowicza, także Muratorowe (ale akurat tego rysunku tu nie ma) :

http://www.republika.pl/bohdanowicz/

Niektórzy podają jeszcze drugi link, ale jest on nieprawidłowy:

( http://friko.onet.pl/wa/rafboh )

Pozdrawiam - i życzę... eee... radości budowania... :-?

Andrzej (Trach)