PDA

Zobacz pełną wersję : ?CIANA Z SUROWEJ CEGLY WEWNATRZ DOMU, JAK JA ZABEZPIECZYC??



Monilein
30-09-2004, 13:32
Wspolnie z mezem wymyslilismy sobie sciane, wewnatrz domu w kuchni, z surowej cegly. Wyglada to imponujaco, aczkolwiek mamy drobny problem. Nie bardzo wiemy czym mozemy taka sciane zabezpieczyc: przed zabrudzeniem (sciana w kuchni jest narazona na roznego rodzaju niepodzianki), wykruszaniem sie zaprawy z fug itd.. Slyszelismy, ze powinnismy "potraktowac" ja parafina (?). Bedziemy wdzieczni za wskazowki i rady!:D

Waldon
30-09-2004, 13:49
Wiem ze do klinkieru sa rózne impregnaty, podczas poszukiwan takiego impregnatu gdzies w skladzie natknelem sie na srodek, na ktorym pisalo ze jest do ceramiki i spoin cementowych, ale nie moge sobie przypomniec ani producenta ani nazwy, poszukaj w sieci impregnatow do ceramiki.

bigmario4
30-09-2004, 18:32
Stosowałem "DELFIN" Atlasa z dobrymi rezultatami.

cinek21
30-09-2004, 20:06
Stosowałem "DELFIN" Atlasa z dobrymi rezultatami.
Ale będzie się świecił jak psu jaj**. Dobrym środkiem może buć SARSIL (producent Nowa Sarzyna). Miesza się go z benzyną lakową. Malują nim płoty ze sztucznego piaskowca, to podejrzewam, że cegła też go łyknie. Aby mur nie "świecił", należy pomalować drugą warstwę na pierwszą jeszcze mokrą.

30-09-2004, 20:12
Zadzwoń proszę do firmy SCU, ul.Czereśniowa w Gorzowie Wlkp.Oni importują klinkier i mają wszelkie środki do tych cegieł.Coś Ci doradzą, moze prześlą za zaliczeniem?

awt
01-10-2004, 06:44
Nie znam się na impregnatach :-), ale zwróc uwagę jeśłi już kupisz, czy ten środek jest do użytkowania wewnątrz! Impregnaty mogą zawierać różne środki bardzo niebezpieczne dla zdrowia, na zewnątrz to nie przeszkadza ale wewnątrz tak.

RYDZU
01-10-2004, 07:15
Znajomi mają kawał ściany w starym domu z gołej cegły. Odkuli prz remoncie tynk, wyczyścili karcherem dokładnie i potem ipregnowali. Przyjechał do nich szaman z takim urządzeniem coś jak suszarka duża. Grzało to mur i na gorące cegły natryskiwany był wosk. Pięrnie wsiąkał w cegłę, nadmiar spływał, a po przetarciu szmatką (jeszcze na gorąco) powierzchnia robiła się matowa. Po ostygnięciu nic się tego nie trzyma - kurz schodzi przy dmuchnięciu lekkim. A wygląd pierwsza klasa - cegły nie są "marchewkowe" tylko ton czy dwa ciemniejsze - na upartego można komuś wcisnac kit że to klinkier. Operacja była robiona 8 lat temu i mur nadal wygląda super.

W którejś gazecie wnętrzarskiej kilka miesięcy temu było o tym - i były zdjęcia domu woskowanego wewnątrz. Co prawda tam było beton woskowany - ale technologia jest ta sama.

Pozdrawiam