PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł na ekogroszek z wężownicą schładzającą



DEMCIA
22-06-2016, 15:20
Czy Ktoś może mi polecić sprawdzony kocioł z podajnikiem na ekogroszek, z wężownicą schładzającą, o mocy do 12kW, z nowoczesnym sterownikiem typu np. ecoal. Będę wdzięczny :)

Arturo72
22-06-2016, 16:05
Czy Ktoś może mi polecić sprawdzony kocioł z podajnikiem na ekogroszek, z wężownicą schładzającą, o mocy do 12kW, z nowoczesnym sterownikiem typu np. ecoal. Będę wdzięczny :)
Do nowego domu ok.300m2 ?

kamihi
22-06-2016, 16:12
Ja mam Skam-p 12kw z DBV-1 zamontowanego w układzie zamkniętym - producent dopuszcza takie zabezpiecznie i jest git, Sterownik SPP ( można sterować przez net i spala super)

karoka65
22-06-2016, 19:23
Tak jak Kamihi pisze jako zabezpieczenie do układu zamkniętego wystarczy zawór DBV1 Regulusa, wyjdzie dużo taniej jak wężownica bo sama wężownica to nie wszystko.
Oprócz Skama możesz rozważyć RBR-Ekouniwersal 12kW, ten jest z eCoalem, ewentualnie jest jeszcze OEP 10kW z eCoalem i Tilgner 12kW z tym sterownikiem ale tutaj producent życzy sobie dopłaty do tego sterownika.

DEMCIA
22-06-2016, 22:34
Dzięki Panowie. Instalator przekonuje mnie do układu otwartego z naczyniem wzbiorczym. Czy te kotły które wymieniliście, też się sprawdzą w układzie otwartym?!

DEMCIA
22-06-2016, 22:35
Ja mam Skam-p 12kw z DBV-1 zamontowanego w układzie zamkniętym - producent dopuszcza takie zabezpiecznie i jest git, Sterownik SPP ( można sterować przez net i spala super)

kamihi jaką powierzchnie ogrzewasz Skampem 12 kW ?

kamihi
22-06-2016, 22:37
135m po podłodze kocioł oddalony o 25m od domu

DEMCIA
22-06-2016, 22:44
135m po podłodze kocioł oddalony o 25m od domu

ja mam podobnie, około 140m2 z tym że kotłownia jest wewnątrz budynku.
Gdzie kupiłeś kocioł?

Arturo72
22-06-2016, 22:49
kamihi jaką powierzchnie ogrzewasz Skampem 12 kW ?
Powierzchnia kompletnie o niczym nie świadczy jeśli chodzi o potrzebną moc.
Na 130-140m2 nowego domu potrzeba od 4-6kW.

DEMCIA
22-06-2016, 22:51
Skam-p....RBR Ekouniwersal...OEP.....nie patrząc na cenę,który z nich jest Number One, w tej klasie kotłów ?!

kamihi
22-06-2016, 23:13
Napisz do Jareckiego lub zadzwoń , zresztą masz tu na forum Suspensera i karoka65 u nich też możesz kupić Skama
co do decyzji nad zakupem Skama u mnie zaważył sposób czyszczenia i sterownik SPP no i kosz mam z tworzywa .

karoka65
22-06-2016, 23:39
Dzięki Panowie. Instalator przekonuje mnie do układu otwartego z naczyniem wzbiorczym. Czy te kotły które wymieniliście, też się sprawdzą w układzie otwartym?!
Problem jest w tym że nie każdy producent zezwala na montaż swojego urządzenia ( kotła ) w układzie zamkniętym z otwartym niema problemu.

karoka65
23-06-2016, 00:13
Skam-p....RBR Ekouniwersal...OEP.....nie patrząc na cenę,który z nich jest Number One, w tej klasie kotłów ?!
Na pewno każdy z nich jest inny.
Na forach jest tak że są ludzie którzy jak Ty szukasz kotła i chcesz wybrać najlepiej i przeważnie tacy którzy już coś kupili i w przeważającej większości jest to ich pierwszy kocioł.
Skąd tacy ludzie wiedzą jak pracują inne kotły, sterowniki, jak się je czyści, jakie stwarzają problemy po 3 czy 4 latach pracy itp i itd ?
Każdy poleca to co ma :) każdy wierzy w to że wybrał najlepiej bo nie wie że może być inaczej, może lepiej, może gorzej ale tego po prostu nie wie.
Po drugie, widziałaś kiedyś producenta który stwierdzi że inny producent robi lepsze kotły od niego? ja jeszcze nie i raczej tego nigdy nie zobaczę i nigdy nie usłyszę czegoś takiego.
Każdy ma najlepszy :) wie pan mój to jest kosmos a tamten panie za rogiem to takie gnioty robi że strach :)
Nie wierzysz? zadzwoń jutro do kilku :)

boluslolusj23
23-06-2016, 14:41
Na pewno każdy z nich jest inny.
Na forach jest tak że są ludzie którzy jak Ty szukasz kotła i chcesz wybrać najlepiej i przeważnie tacy którzy już coś kupili i w przeważającej większości jest to ich pierwszy kocioł.
Skąd tacy ludzie wiedzą jak pracują inne kotły, sterowniki, jak się je czyści, jakie stwarzają problemy po 3 czy 4 latach pracy itp i itd ?
Każdy poleca to co ma :) każdy wierzy w to że wybrał najlepiej bo nie wie że może być inaczej, może lepiej, może gorzej ale tego po prostu nie wie.
Po drugie, widziałaś kiedyś producenta który stwierdzi że inny producent robi lepsze kotły od niego? ja jeszcze nie i raczej tego nigdy nie zobaczę i nigdy nie usłyszę czegoś takiego.
Każdy ma najlepszy :) wie pan mój to jest kosmos a tamten panie za rogiem to takie gnioty robi że strach :)
Nie wierzysz? zadzwoń jutro do kilku :)

Szkoda panie Karoka, że nie napisał pan rownież - tylko wprost:
sa tacy, co udają zainteresowanych, mówią, że wielkie gie o kotłach wiedzą, bo to ich pierwszy raz , a za chwilę sypią symbolami czy takimi danymi dotyczącymi konkretnej marki, jakby byli z nim od narodzin na desce kreślarskiej.

Po francusku, to się panowie nazywa: ŻENADA!!!

karoka65
23-06-2016, 17:14
Boluś jakbym to już gdzieś czytał :)
Przypominam sobie takiego jednego Spiskowca i inne nicki :)
Pierwsze kilka postów niby "pytacze" a tu na raz normami rzucają i chcą coś porównywać mimo że dzień wcześniej byli podobno zieloni :)
Niektórzy na pewno bardzo się nudzą i mają czas na takie podchody.
Ja zawsze byłem tylko niedouczony handlarzyna karoka65 :)
Z kim Ty byś tu się chłopie handryczył jakby nie karoka? :)

boluslolusj23
23-06-2016, 19:37
Boluś jakbym to już gdzieś czytał :)
Przypominam sobie takiego jednego Spiskowca i inne nicki :)
Pierwsze kilka postów niby "pytacze" a tu na raz normami rzucają i chcą coś porównywać mimo że dzień wcześniej byli podobno zieloni :)
Niektórzy na pewno bardzo się nudzą i mają czas na takie podchody.
Ja zawsze byłem tylko niedouczony handlarzyna karoka65 :)
Z kim Ty byś tu się chłopie handryczył jakby nie karoka? :)

Piekny Panie,

może i tak było, tylko nigdy równocześnie na 2 nie chodził. A musiał zmienić, bo go tałatajstwo załatwiło. U admina.W odróżnieniu od ... zapotrzebowania rynku. Bo ponoć nawet kalesony panu nie śmierdzą.
A w sprawie norm, to ty pewnie już w tym w cieleniu nic nie zakumasz. Bo są granice, których przekroczyć nie potrafisz. Co najwyżej układy tu czy tam.
Gdzie? Nie żartuj? Nie wiesz?

karoka65
23-06-2016, 20:23
Oj żeby to tylko na dwóch.
A co do norm to już powinieneś Ty zakumać jakie mam podejście i jak proponowałem złap sobie innego gawędziarza albo szkol swoich i to nie z norm a z podstaw, czego dobrze wiesz.

boluslolusj23
24-06-2016, 09:33
Oj żeby to tylko na dwóch.
A co do norm to już powinieneś Ty zakumać jakie mam podejście i jak proponowałem złap sobie innego gawędziarza albo szkol swoich i to nie z norm a z podstaw, czego dobrze wiesz.

Zechciej przybliżyć temat.

karoka65
25-06-2016, 00:04
Temat znasz i bardzo dobrze.

boluslolusj23
25-06-2016, 13:01
Temat znasz i bardzo dobrze.

I takim oto chytrym sposobem - jak zwykle zresztą pan Karoka wywija się niczym owsik w ...
A potem marzy, abym gdzie nie spojrzę jego facyjatę widział. Jeszcze takiego trunku na bazie C2H5OH dla zawodowców nie wynaleźli Panie Karoka

karoka65
25-06-2016, 13:58
I takim oto chytrym sposobem - jak zwykle zresztą pan Karoka wywija się niczym owsik w ...

I podobnie wywija się pan Boluś, kierując wpis w stronę karoki a nie tematu, ale uczyłem się u najlepszych :)