PDA

Zobacz pełną wersję : kominek Kmiecik czy tarnawa



Iskra
30-09-2004, 14:50
Nasz kominkarz namawia nas do kupna wkładu z firmy Kmiecik w Krakowie zamiast tarnawy.
Czy ktoś z was słyszał coś o rzeczonej firmie???
Jesli nie. To pytanie bardziej ogolne : czy warto kupować wkład robiony przez mało znaną firmę jeśli będzie dużo tańszy.
A zdaniem kominkarza dużo lepszy od tzw francuskich wkładów.
PS- kominek ma służyć do dogrzewania nie do samej estetyki.
Na Jotula lub spartherm nie mam kasy :(
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za byłe :) i przyszłe odpowiedzi :)
Iskra

Piotr J.
30-09-2004, 18:22
Zdaniem kominkarza dużo lepszy od tzw francuskich wkładów?
Być może , nie znam kominków firmy Kmiecik, ale TArnawa nie z Francji, tylko z Tarnowa. Mam taki kominek i mogę go polecić. Nie jest on szczytem oczekiwań co do wyglądu, ale do grzania to się od bardzo dobrze nadaje. Czy firma Kmiecik robi kominki z jednego odlewu , czy skręcane? i Jaka jest różnica cenowa? NA forum nie było chyba nic o tych kominkach , a o Tarnawie jest wiele.

Zdun Darek B
30-09-2004, 19:30
Wiele wkladów kominkowych powstało na zasadzie "taki podobny do francuza". Tarnava jest zas rozwinieta forma wkladu ze Szwacji ,o odpowiednio rozbudowanych ściankach i wiekszej wydajnosci . Wkłady skrecane sa zdecydowanie tańsze ale do trwalości ich uszczelek sa pewne "ale " . Jesli myslisz o paleniu okazjonalnymto kup tani i prosty jesli o paleniu w celu grzania - dogrzewania domu liczac kase to proponuje Tarnave. Wydatek ok 3 tys zaprocentuje w kosztach zakupu drewna przez kolejne sezony i czasem pomiedzy kolejnymi dokładaniami opału { wyjatkowo cenny czas np w NOCY } . mistrz zdun Darek B www.kominki.xip.pl

echo
01-10-2004, 10:02
Wiele wkladów kominkowych powstało na zasadzie "taki podobny do francuza". Tarnava jest zas rozwinieta forma wkladu ze Szwacji ,o odpowiednio rozbudowanych ściankach i wiekszej wydajnosci . Wkłady skrecane sa zdecydowanie tańsze ale do trwalości ich uszczelek sa pewne "ale " . Jesli myslisz o paleniu okazjonalnymto kup tani i prosty jesli o paleniu w celu grzania - dogrzewania domu liczac kase to proponuje Tarnave. Wydatek ok 3 tys zaprocentuje w kosztach zakupu drewna przez kolejne sezony i czasem pomiedzy kolejnymi dokładaniami opału { wyjatkowo cenny czas np w NOCY } . mistrz zdun Darek B www.kominki.xip.pl
Nic dodać, nic ująć: jeśli chcesz grzać a nie stać cię na Jotuja (mnie tez nie stać) to kup Tarnawę, jednak jesli chcesz wkład "na ozdobę" to kup taniego francuza, który ci sie spodoba.
Ja osobiście będę kupował Tarnawę.

sta28
04-10-2004, 22:36
Jak ciągłe grzanie to jak wyżej. Zajrzyj i sam zdecyduj: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28017&start=180&sid=aadadf52abcb81d604aaad43844edaa7