PDA

Zobacz pełną wersję : Lepik na gor?co



jerzy33
30-09-2004, 14:20
Kupiłem trochę lepiku w pojemnikach 20kg.
Wykonawca zaczął się głowić jak by tu przewieźć beczkę do podgrzewania.
W końcu powiedział, że ma w beczkach 50 litrowych gotowy lepik którego używa do dachów. Lepik ten kupuje w beczkach 200l i przelewa - pewnie po uprzednim podgrzaniu - beczek 50litrowych.
Zaproponował że użyje swojego lepiku a ja mu odstąpię mój.
Ja chcę użyć tego lepiku do wykonania izolacji poziomej.

Ponieważ jestem z natury podejrzliwy to pytam was - czy powinienem się doszukiwać w tym jakichś kombinacji niekorzystnych dla mnie, czy też lepik to lepik nawet jak już był raz podgrzany. Bo chyba bez podgrzania nie da się go przelać do mniejszej beczki.

jareko
30-09-2004, 14:59
lepik na goraco mozesz podgrzewac wielokrotnie
Coz za klopot z podgrzanem beki 20kg? Nie rozumiem :(
W sumie podobnie bym do tego podszedl jak Ty - biorac pod uwage, ze podgrzanie nie jest klopotliwe zastanawialbym sie w czym tu jest pies pogrzebany

jerzy33
30-09-2004, 15:08
No właśnie
Ten mój pojemnik jest prawie cały wypełniony z meniskiem wklęsłym na srodku. Może w trakcie podgrzewania bulgocze i może się wylewać? Nie wiem.
Było to dla mnie o tyle podejrzane, że rozmowę tak prowadził aby wyszło że dopiero w trakcie niej wpadł na pomysł zamiany.
Ale mnie wyglądało że taki pomysł miał już wcześniej, bo zanim zaczęliśmy rozmawiać, chciał obejrzeć mój lepik. Ciekawe.

jerzy33
30-09-2004, 15:50
Tak - budowa to nie tylko duże ale i małe dylematy.
Jestem człowiekiem bezpośrednim i po prostu zapytałem go dlaczego się nie da.
Powiedział, że pojemnik za mały i wykipi. To by się zgadzało.
Ponieważ odpowiedział mi bez chwili zastanowienia jestem skłonny mu uwierzyć.
Niezależnie od tego pojemniki nie mają dna - ale tego żaden z nas wcześniej nie zauważył.

Ale dobrze, niech wie że jest kontrolowany.

pyrka
30-09-2004, 17:24
może chodzi o ładne i poręczne baniaczki. :D My też rozlewaliśmy lepik, aby naczynie bylo wypełnione na 2/3 wysokości, bo się wylewa.

jerzy33
30-09-2004, 17:27
To ma być lepik na gorąco tj wylewa się w trakcie podgrzewania

pyrka
30-09-2004, 17:55
Najpierw mięknie i można go wybrać kubełkiem , łychą itp. Zimny można łamać i kruszyć.