PDA

Zobacz pełną wersję : pozwolenie na budowe - czy potrzebne projekty przyłączy



ciszyn
30-09-2004, 14:36
Czy do pozwolenia na budowę muszę mieć zrobione projekty przyłączy gazu i prądu, czy może wystarczyć wrysowanie ich przebiegu w projekcie zagospodarowania działki. Jeśli wystarczy wrysować, to czy muszą to zrobić ludzie z odp. uprawnieniami, czy wystarczy jak zrobi to projektant, który robi projekt zagospodarowania.
Mam już WZ oraz warunki z gazowni i elektrowni. Woda z prywatnej spółki wodnej. Szukalem na forum, ale wciąż mam wątpliwości

trach
30-09-2004, 15:29
Pozwolenie na przyłącza nie jest potrzebne.
Można je zacząć budować później niż dom, bo np. prąd na budowę udostępni ci za flachę sąsiad.
W moim projekcie zagospodarowania terenu, który właśnie mam otwarty przed nosem, nie ma narysowanych przyłączy, nawet nitek.
Jeśli masz warunki techniczne od dostawców mediów, to nie powinno być problemów.
Nie mogę Ci tylko powiedzieć jak jest z przyłączem gazowym, które chyba jest traktowane trochę rygorystyczniej niż inne. U siebie nie mam gazu.

Trach

nurni
30-09-2004, 15:35
U mnie wrysował przebieg projektant. Oczywiście na mapce zagospodarowania razem z naniesionym domem ogrodzeniem, bramą, kostką itp.
Do tego dołączyłem warunki techniczne dla wszystkich mediów.
Jutro składam w urzędzie świeżutki projekt instalacji i przyłącza gazowego.

Pozdrawiam

remx
30-09-2004, 17:44
Nie potrzebowałem ani projektu ani wrysowania przebiegu mediów.
Przy występowaniu o warunki do Gazowni chcieli jedynie wiedzieć gdzie w ogrodzeniu będzie zainstalowana ich skrzynka.

kwiatki4
30-09-2004, 17:57
Dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę:
1.warunki Zabudowy
2.mapa-sytuacyjno-wysokościowa
3.warunki techniczne dostawy mediów
4.projekt
5.projekt zagospodarowania terenu-naniesienie projektowanego budynku i przyłączy mediów
6.dezyzja o wyłączeniu gruntu z prod.rolnej
7.uzgodnienia trasy przyłączy mediów przez ZUD
8....itd.
Chyba jednak musi być projet przyłąćzy przynajmniej u nas w urzędzie

bozena & maciek
30-09-2004, 18:26
W moim przypadku na planie zagospodarowania dzialki, musialam miec narysowane nitki przylaczy gazu, pradu i wody (nie wiedzac dokladnie jak bedą przebiegały w rzeczywistosci, ale musialy być i już) :o . Do pozwolenia dołączyłam warunki techniczne na prąd, wodę i gaz. W gazowni i wodociągach dostałam je od ręki. Na prąd musiałam poczekać. A uzgodnienia mediów przez ZUD to zupełnie inna bajka, na którą czekałam ok. 2,5 miesiąca ale to juz było po wydaniu pozwolenia na budowę.

bruner
30-09-2004, 19:06
pare dni temu składałae pozwolemie na budowe
bez projektów przyłaczy nie przyjeli by wniosku
Tak że w sosnowcu projekt przyłączy jest wymagany
ale w kazdej gminie jest inaczej
wyzszosc urzednika nad petentem :(

Ala28
01-10-2004, 08:51
Witam,
w moim starostwie do pozwolenia na budowę potrzbuję tylko projekt przyłączy wody i kanalizacji uzgodniony z zakładem wodociągowym i ZUDP. z energetyki dostałam warunki prądowe wraz z mapką, na której energetyka wyrysowała linie prądowe, natomiast z gazowni dostałam same warunki,a projekt jest do zrobienia w późniejszym terminie po podpisaniu umowy o przyłączenie

sidney
01-10-2004, 09:31
kwiatki4 masz urzędników nad gorliwych, z żoną składaliśmy papiery o pozwolenie na budowę i zadnych projektów przyłączy nie mieliśmy z uzgodnieniami w ZUD-ie, na mapie zagospodarowania działki były tylko narysowane nitki którędy będą szły media, do tego warunki techniczne, a na prąd wydane warunki były tymczasowe i zakładały podciągnięcie na plac budowy prądu od skrzynki głównej z budynku teścia który stoi obok. nie było najmniejszego problelem z otrzymaniem pozwolenia, również brat który buduję się w innej gminie nie musiał do projektu przedstawiać projektów przyłączy z uzgodnieniami :)

tomiky
01-10-2004, 09:49
U mnie w starostwie nie było konieczne (fakt że dyrektor działu architektury to znajomy), konieczna była tylko zgoda zakładów wodociagów i kanalizacji oraz energetyki na piśmie że wyrażają zgode na projekt bez przyłączy. I tyle żadnych nitek i kresek.

ciszyn
01-10-2004, 12:08
Dzięki za informacje. Jeszcze jedno pytanie: czy do pozowlenia na budowę muszę mieć uzgodnienie z ZUD?

trach
01-10-2004, 12:23
Jak widać z poprzednich postów, gdzieniegdzie tak a gdzie indziej nie.

Jeszcze raz: wyższość urzędnika nad petentem... :evil: :evil: :evil:


Trach

Jerzysio
01-10-2004, 12:40
Z moich obserwacji ( tj. opinii w kilku innych wątkach ) wynika, że na południu Polski, urzędnicy inaczej interpretują prawo budowlane, niż ma to miejsce w pozostałej części kraju. Wiwat nasza nader sprawnie działająca lokalna administracja ! :wink:

I idźcie w spokoju odpocząć po trudach tygodnia pracy.

J

14-04-2005, 10:16
a ja mam pytanie czy jesli mam pozwolenie na budowe to musze odczekac te dwa tygodnie az sie uprawomocni, albo moge juz budowac?
tzn. czy budowa bez uprawomocnienia to samowolka, czy tylko moje ryzyko?

aleksik
14-04-2005, 13:41
Leon - widze, że cie to mierzi bo zakładasz temat i pytasz gdzie popadnie.
ja budowa.łem nawet bez zezwolenia 3 miesiące przed uprawomocnieniem.

Nie guzdrej sie i jedź z tym światym ...

miła
14-04-2005, 13:55
bez uprawomocnienia się pozwolenia budujesz samowolkę :))) pozdr Ewa

mafu2
14-04-2005, 14:05
bbez uzgodnien nie ma nic, ale to hyba broszka projektanta.. :cry:

katerhasser
14-04-2005, 14:20
do pozwolenia niezbedne są warunki przyłączy prądu, wody i kanalizacji.
Gaz w moim przypadku nie był wymagany (przecież możesz ogrzewać prądem, olejem, pompą...). Projekty przyłaczy to już dalsze etapy.