PDA

Zobacz pełną wersję : Zamoknięty YTONG



arrton
30-09-2004, 15:59
Witam,

Buduje ściany z YTONGA 36,6 - jednowarstowe. Ostatnio mocno padało a moi fachowcy nie zabezpieczyli ścian :evil: . Teraz od góry trzy warstwy są mokre, nie wiem czy wewnątrz, ale na zewnątrz napewno są mocno mokre. Kilki ścian jest mokrych z boku - widać deszcz zacinał.

Jakie mam szanse że to wyschnie ? To się jakoś szczeglnie suszy, czy samo wyschnie ?
Oczywiście fachowiec twierdzi, że niema problemu ale ja się mocno obawiam.

tOMEK

Michał_B.
30-09-2004, 16:16
Nigdy nie dopuściłem do zamoknięcia ściany od góry ale pare razy naprawde dobrze zacinało podczas burz i ściana zawsze szybko wysychała.Teraz jest troche wilgotno i chłodno więc napewno potrwa to troche dłużej niż w lato.

invx
30-09-2004, 20:26
spokojnie, daj mu czas, wyschnie :D ale na przyszlosc staraj sie nie dopuszczac do zamokniecia :D

RobertOC
30-09-2004, 20:35
Sama woda Ytongowi nic nie zrobi ponieważ pory są zamknięte a bloczki są mokre tylko na powierzchni chyba że bardzo długo lała się na nie woda. Ważne jest aby bloczki nie były mokre kiedy przyjdą mrozy. Ale doświadczenie jakie wykonałem i tak wykazało że mokrym bloczkom Ytonga nic się nie dzieje na mrozie. Dla porównania zostawiłem bloczki Ytonga i Prefabetu na zimę niczym niezabezpieczone. Na wiosnę bloczki z Prefabetu miały liczne ubytki a Ytong żadnych. Ale na wszelki wypadek niech przykrywają mury.

andrzejj_
01-10-2004, 03:46
Sama woda Ytongowi nic nie zrobi ponieważ pory są zamknięte a bloczki są mokre tylko na powierzchni chyba że bardzo długo lała się na nie woda. Ważne jest aby bloczki nie były mokre kiedy przyjdą mrozy. Ale doświadczenie jakie wykonałem i tak wykazało że mokrym bloczkom Ytonga nic się nie dzieje na mrozie. Dla porównania zostawiłem bloczki Ytonga i Prefabetu na zimę niczym niezabezpieczone. Na wiosnę bloczki z Prefabetu miały liczne ubytki a Ytong żadnych. Ale na wszelki wypadek niech przykrywają mury.
Budowalem kilka lat temu dom w systemie ytong.Potwierdzam text z gory.Ytong to dobry wybor.

arrton
01-10-2004, 18:46
dziękiiiiii - uspokoiliście mnie :-)

ARETE
01-10-2004, 19:52
...mokrym bloczkom Ytonga nic się nie dzieje na mrozie.

To zależy od warunków. W jeden sezon pewnie nic im nie będzie, choć zależy to od zimy.
Ja przed wyborem materiału na ściany zrobiłem sobie test kilkunastu cykli zamrażania namokniętych bloczków Ytonga i keramzytowego Optiroca.
No i mocno się zdziwiłem widząc jak Ytong się pokruszył (mam nawet zdjecia tych bloczków ale nie zeskanowane). Między innymi z tego powodu wybrałem pustaki keramzytowe (choć dużą rolę grała też cena).
Ale spokojnie - przecież po jednym, dwóch zesonach na ścianach wyląduje tynk, który ochroni bloczki przed zamoknięciem. Do tego czasu nic mu nie powinno się stać.

JacekS
01-10-2004, 21:33
...mokrym bloczkom Ytonga nic się nie dzieje na mrozie.

To zależy od warunków. W jeden sezon pewnie nic im nie będzie, choć zależy to od zimy.
Ja przed wyborem materiału na ściany zrobiłem sobie test kilkunastu cykli zamrażania namokniętych bloczków Ytonga i keramzytowego Optiroca.
No i mocno się zdziwiłem widząc jak Ytong się pokruszył (mam nawet zdjecia tych bloczków ale nie zeskanowane). Między innymi z tego powodu wybrałem pustaki keramzytowe (choć dużą rolę grała też cena).
Ale spokojnie - przecież po jednym, dwóch zesonach na ścianach wyląduje tynk, który ochroni bloczki przed zamoknięciem. Do tego czasu nic mu nie powinno się stać.
bez przesady zapraszam do mnie zobaczycie kawałki ytonga roznych grubosci na placu sezonowane trz lata bez przykrycia kto nie widzi ten nie uwierzy są to odpadki które musialem posprzatac z budowy inwewstora
powoli ich ubywa nie z powodu ze sie rozlatuja:) mam odbiorcve klient który prowadzi hodowle szynszyli podobno nawet im ytonf sluzy