PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej zaprawy u?y??



kemlicz
30-09-2004, 17:47
Chciałem prosić o poradę.Mianowiecie nie wiem jakiej zaprawy użyć do cegły klinkierowej.Nie wiem czy to powinna byc zaprawa cementowa (1:3) czy cementow-wapienna.Chcę z tej cegły postawić ganek. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Daniel Starzec
30-09-2004, 17:58
Do klinkieru tylko zaprawa cementowa bez wapna.Ewentualnie gotowa zaprawa do klinkieru.

remx
30-09-2004, 18:00
Cementowa.
Po cementowo-wapiennej będą powstawały wykwity.
Są też różne płyny które dodaje się do zaprawy zamiast wapna. Te płyny to (odtwarzam nazwy z pamięci) Cemaplast i Klutan.
Ja będę używał cementowej.

Wapno jest dodatkiem dodawanym po to aby zaprawa była bardziej śliska co wpływa na łatwość murowania tj łatwość przesuwania po zaprawie cegieł czy bloczków

kemlicz
30-09-2004, 18:22
A czy po zastosowaniu Cemaplast i Klutan nie będa powstawały wykwity?Dzięki.

Michał_B.
30-09-2004, 18:45
Ja dwa lata temu robiłem podmurówke z klinkieru i do zaprawy cementowej dodawałem plastyfikator i nic się do dnia dzisiejszego nie dzieje. Niestety nie pamiętam już jego nazwy ale napewno był produkcji angielskiej i był w małych torebeczkach. :D

cinek21
30-09-2004, 19:54
Broń Boże wapna!!! Tak jak koledzy wcześniej napisali tylko zaprawa cementowa lub specjalna - gotowa. A tak na marginesie wapna do końca nie da się wyeliminować - cement to przecież siarczan wapnia.

30-09-2004, 20:02
Tylko specjalna zaprawa cementowa z plastyfikatorami, najlepiej Quick - mix do cegieł o małej nasiąkliwości, o ile to klinkier szkliwiony lub zaprawa do murowania i spoinowania tej samej firmy