PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek naro?ny



nurni
30-09-2004, 18:44
... i najlepiej z dopływem powietrza z zewnątrz domu.

Poszukuję takiego kominka, więc jeśli ktoś taki ma lub zna firmę i model to bardzo proszę o namiar.

Pozdrawiam

DaAn
30-09-2004, 19:04
Nurni,
a czy to nie jest tak, że z każdego kominka można zrobić narożny - zależy tylko. jak go obudujesz? Ja wybrałam Tarnave 14 tanio, bo od producenta,
pozdrawiam

nurni
30-09-2004, 19:25
Qurcze, chyba źle się wysłowiłem.
Chodzi mi o kominek z szybą boczną tzn. frontowa + boczna. I tu wiem, że są różne rozwiązania:
- albo podnoszą się obie, np. do góry i masz coś na kształt otwartego paleniska,
- albo boczna szyba zostaje nieruchoma a otwierasz tylko frontową, do góry lub na bok.
Szukam namiarów na takie kominki a zwłaszcza z pobieraniem powietrza z zewnątrz, ponieważ będę miał wentylację mechaniczną.

Pozdrawiam

chemik
30-09-2004, 19:26
Witam!

Oczywiście, że nie ma wkładów narożnych czy przyściennych. Wszystko zależy od obudowy. Można nawet zrobić obudowę przysufitową :wink:

Pozdrawiam!

wg
30-09-2004, 19:38
Spartherm Varia
Fondis Stella
Hajduk Volcano
SuperDelta
i kilka innych, których nazw nie pamiętam. Niestety wszystkie dosyć drogie. Ja wybrałem Spartherm Varia.

30-09-2004, 20:19
Oczywiście że są narożne.zajrzyj na temat tradycyjny kominek bez wkładu - podałam tam kilkanaście adresów www

Wciornastek
01-10-2004, 08:19
Mam kominek narożny, tradycyjny robiony przez zduna. Wkłady szukałam ale rzeczywiście trudno takie znaleźć. Proponowali zrobić na miarę ale to majątek. Zastanów się nad wyborem takiego kominka. Wygląda fajnie, ale jest bardzo duże otwarte palenisko. Mój ogrzewa w takie dni jak dzisiaj 100 m mieszkanie. Wady to niestety przy tradycyjnym dymek.

Magdzia
01-10-2004, 08:26
Witam!

Oczywiście, że nie ma wkładów narożnych czy przyściennych. Wszystko zależy od obudowy. Można nawet zrobić obudowę przysufitową :wink:

Pozdrawiam!
Oczywiście, że są, np. taki:
http://www.hajduk.com.pl/img1/Smart2Lh.gif
lewo- lub prawostronny, szyba przesuwana do góry. Hajduk.
A powietrze możesz sobie doprowadzić rurą spoza budynku i zrobić jej wylot pod kominkiem.

chemik
01-10-2004, 10:01
Witam!

Oczywiście, że nie ma wkładów narożnych czy przyściennych. Wszystko zależy od obudowy. Można nawet zrobić obudowę przysufitową :wink:

Pozdrawiam!
Oczywiście, że są, np. taki:
http://www.hajduk.com.pl/img1/Smart2Lh.gif
lewo- lub prawostronny, szyba przesuwana do góry. Hajduk.
A powietrze możesz sobie doprowadzić rurą spoza budynku i zrobić jej wylot pod kominkiem.

Witam!

Nie chcę żeby wyglądało, że czepiam się słów ale czy zwróciłeś uwagę na temat postu? "Kominek narożny" Nie wkład narożny. A moja odpowiedź brzmiała:
Oczywiście, że nie ma wkładów narożnych czy przyściennych. Wszystko zależy od obudowy.
Kominek narożny można zrobić z każdego wkładu
Autor później sprecyzował, że chodzi mu o kominek a powinno być wkład z dwiema szybami. Wkład a kominek to dwie różne rzeczy często mylone ze sobą. Wkłady z dwiema, trzema oraz czterema szybami są dostępne w ofercie wielu firm. A czy wkład pokazany powyżej nie można obudować przy jednej ścianie jak tradycyjny? A nie można go postawić na środku pokoju i też obudować z dwóch stron? Kształt kominka w pewnym stopniu zależy od wkładu. Ale i tak o wszystkim decyduje inwestor i wykonawca.

Pozdrawiam!

bedi
01-10-2004, 10:10
Hej Chemik czepiasz się słówek, wiadomo że autorowi chodziło o narożny wkład. A wiadomo można wszystko tylko po co i jak to będzie wyglądało.

Polecam Spartherm mam wentylację mechaniczną i ten kominek, pali się bez problemu przy moim niezbyt długim kominie.

Magdzia
01-10-2004, 10:13
chemiku, sam napisałeś wyraźnie, że nie ma WKŁADÓW, więc do tego się odniosłam. Wkłady są, jak widać. A kominek - faktycznie, możesz sobie zrobić nawet okrągły na środku pokoju, ale domyślam się że autorowi chodziło o kominek z wkładem narożnym. A swoją drogą to widziałam gdzieś wkłady dosłownie narożne, na podstawie 1/4 koła, z wypukłą szybą podnoszoną do góry.

chemik
01-10-2004, 10:21
Witam!

Oczywiście zrobiłem to uszczypliwie i trochę złośliwie. Przepraszam.
Rzeczywiście nie widziałem takiego wkładu a wyglądałby chyba bardzo ciekawie. Spóbuję poszukać gdzieś może znajdę taki model.

Pozdrawiam!

nurni
01-10-2004, 16:32
Dziękuję wszystkim

Oczywiście chodziło mi o wkład. :wink:

Pozdrawiam

Zdun Darek B
04-10-2004, 22:42
Jeśli narożny to oczywiście TYLKO dwie ścianki ze szkła ... A taki najbardzej ODJAZDOWY to wkład z szyba 360* i to jeszcze podnoszona . Obecnie istnieje mozliwość kupienia prawie dowolnej wielkości wkładu np szerokość szyby 160cm . pozdrawiam Darek B www.kominki.xip.pl

nurni
05-10-2004, 08:12
Jeśli narożny to oczywiście TYLKO dwie ścianki ze szkła ... A taki najbardzej ODJAZDOWY to wkład z szyba 360* i to jeszcze podnoszona . Obecnie istnieje mozliwość kupienia prawie dowolnej wielkości wkładu np szerokość szyby 160cm . pozdrawiam Darek B www.kominki.xip.pl

Darku,
a podałbyś mi firmy i nazwy modeli to może najpierw w sieci bym sobie pooglądał.

z góry dzięki