PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zagruntowa? ?ciany



niciacia
01-10-2004, 09:54
Mam dylemat, chciałem zagruntować ściany jakimś środkiem gruntującym, ale pewiem malarz powiedział mi, że po takim gruncie kiepsko się maluje - lepiej zrobić to rozwodnioną emulsją.

Co o tym myśleć ?? :-?

chemik
01-10-2004, 10:07
Witam!

Ja robiłem obiema metodami. Tzn. stosowałem grunt i rozcieńczoną farbę. Jest prawdą, że po gruncie widać czasami mazy. Nie wiem od czego to zależy. Może od gruntu albo farby? Jeżeli malarz chce malować pierwszy raz rozwodnioną farbą to jest to również dobra metoda. Wtedy tą warstwę należy traktować jako grunt. Moje zdanie jest takie, że jest to nawet lepsza metoda. Może inni mają jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam!

pattaya
01-10-2004, 19:25
Użyłem Unigruntu i faktycznie był problem w niektórych miejscach z zamalowaniem śladów,mimo że malowałem farbą lateksową.Trzeba też uważać na gniazdka i kontakty,ciężko grunt schodzi z plastiku

Janusz
01-10-2004, 19:44
to zależ czym chcesz malowac ściany ,jak farba kredową o potrzeba je zgre. mleczkiem wapiennym ,jak emulsja to juz troche wiecej starania

01-10-2004, 19:54
to zależ czym chcesz malowac ściany ,jak farba kredową o potrzeba je zgre. mleczkiem wapiennym ,jak emulsja to juz troche wiecej starania

nie masz zielonego pojecia o czym piszesz - sorry
farba kredowa inaczej nazywa sie "klejówka"
...gruntowac pod klejówke "mleczkiem wapiennym " do delikatnie mówiac - nieporozumienie

Janusz
01-10-2004, 20:15
mysle ze to twoje niezrozumienie> miałem na mysli ściane surowa otynkowaną standardowa zaprawa ,a jesli tak to chcąc malowac kredówka musisz ja zagr. mleczkiem wapiennym

Bear
01-10-2004, 20:17
Unigrunt nie nadaje sie jako grunt do malowania. Taką informację podaje producent. Unigrunt służy do gruntowania podłoża pod układanie płytek. Każda firma ma swoją farbę gruntującą do farb.

Janusz
01-10-2004, 20:19
unigrunt wzmacnia przedewszyskim podłoze ,ale jak chcesz malowac na taki podklad to jestes przegrany

01-10-2004, 21:30
mysle ze to twoje niezrozumienie> miałem na mysli ściane surowa otynkowaną standardowa zaprawa ,a jesli tak to chcąc malowac kredówka musisz ja zagr. mleczkiem wapiennym

nie
nie musze
wg mnie - innych srodków gruntujacych wymaga malowanie klejowe innych wapienne a innych emulsyjne
sorry ale pozostaje przy swoim zdaniu
pzdr