PDA

Zobacz pełną wersję : Vaillant + zasobnik - czy mozna podłaczyć z boku



Wełna
01-10-2004, 13:59
Witam,
Mam poblem ( czy powazny okaze się po odbiorze). Zakupiłem Vaillant VU Plus 240-5 i zasobnik VIHR 120 /5 co by mieć ciepło w domku. Zakup długo konsultowałem z instalatorami, sprzedawcami, serwisantami itp. Wszystko było dobrze do momentu instalacji kiedy to monterzy oznajmili że zasobnik "musi stać z boku bo się pod nie mieści". Montaż zasobnia obok pieca ( nie zaś jak to jest przewidziane standardowo pod) wiąze sie z urzyciem niestaandardowych łaczek może spowodowac utratę gwarancji. Krew mnie zalała bo piec i zasobnik kupiłem dość dawno i wymiana jest raczej niemożliwa. Piwnica w której zaplanowałem kotłownie ( komin ze stala ko, kafelki i tepe) już przygotowane więc o zmianie lokalizacji nie ma mowy.

Zatem pytanie właściwe
Czy podłoczenie "boczne" zasobnika który jest przewidziany jako umieszczny pod piecem może powodowac utratę gwarancji ?
Czy ktoś może montował w podobny sposób piec.

niezły
01-10-2004, 19:15
Możesz spać spokojnie podłączenie zasobnika z boku pieca nie ma wpływu na gwarancję pieca Takie cudo jeszcze mi się nie udało ale zdarza mi się podłączać zasobnik jednocześnie do pieca i kominka z płaszczem wodnym i wówczas o zastosowaniu złączek firmowych nie ma mowy a co w przypadku pieca jednofunkcyjnego i zasobnika innej firmy Przecież Vailant sprzedaje nawet czujnik temperatury do obcego zasobnika

VPS
01-10-2004, 21:18
Witam,
Wszystko było dobrze do momentu instalacji kiedy to monterzy oznajmili że zasobnik "musi stać z boku bo się pod nie mieści". Montaż zasobnia obok pieca ( nie zaś jak to jest przewidziane standardowo pod) wiąze sie z urzyciem niestaandardowych łaczek może spowodowac utratę gwarancji.
Bzdura nie tracisz żadnej gwarancji. Cały zestaw podłączeniowy kocioł-zasobnik można wykorzystać po małej przeróbce.
Zobacz na zdjęcie poniżej. Wczoraj jeszcze kotłownia była nie kompletna.
Właśnie wróciłem i dziś już jest kompetna i nawet grzeje :lol: :lol:

http://foto.onet.pl/upload/31/79/_342573_n.jpg

Pozostałe zdjęcia są TUTAJ (http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=28570&q=instalacje&k=3)

Wełna
Jaką masz wysokość pomieszczenia kotłowni?

INSTALATOR
04-10-2004, 06:13
VPS
Dzięki za pomysł. Super :D

Wełna
05-10-2004, 11:31
Witam,
Wszystko było dobrze do momentu instalacji kiedy to monterzy oznajmili że zasobnik "musi stać z boku bo się pod nie mieści". Montaż zasobnia obok pieca ( nie zaś jak to jest przewidziane standardowo pod) wiąze sie z urzyciem niestaandardowych łaczek może spowodowac utratę gwarancji.
Bzdura nie tracisz żadnej gwarancji. Cały zestaw podłączeniowy kocioł-zasobnik można wykorzystać po małej przeróbce.
Zobacz na zdjęcie poniżej. Wczoraj jeszcze kotłownia była nie kompletna.
Właśnie wróciłem i dziś już jest kompetna i nawet grzeje :lol: :lol:

http://foto.onet.pl/upload/31/79/_342573_n.jpg

Pozostałe zdjęcia są TUTAJ (http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=28570&r=0)

Wełna
Jaką masz wysokość pomieszczenia kotłowni?

Dziekuje za info. Zaraz mi lepiej. Wysokość kotłowni 190 cm. Ale jako ze jest to budynek wybudowany wczesniej dostałem pozwolenia od gazowni i kominiarzy na instalację.


Pozdrawiam

tom soyer
05-10-2004, 12:00
no wlasnie jak to jest z tymi pozwoleniami.
czy przy wymianie kotla tez nalezy robic odbiory i jakie?
czy wysokosc 180cm kotlowni umieszczonej w piwnicy jest problemem od strony formalnoprawnej?
co nalezy wykonac po wymianie kotla? zglaszac gdzies itp?

Wełna
05-10-2004, 12:15
no wlasnie jak to jest z tymi pozwoleniami.
czy przy wymianie kotla tez nalezy robic odbiory i jakie?
czy wysokosc 180cm kotlowni umieszczonej w piwnicy jest problemem od strony formalnoprawnej?
co nalezy wykonac po wymianie kotla? zglaszac gdzies itp?

W moim przypadku była to istalacja w istniejącym budynku więc dostłem pozwolenie. Wiem jednak że w nowobudowanych budynkach wysokość musi być bodajze 200 cm.
Po wymianie kotła musi nastapic odbiur kominiarski i uruchomienie przez serwis.

VPS
06-10-2004, 04:37
Wiem jednak że w nowobudowanych budynkach wysokość musi być bodajze 200 cm.
Po wymianie kotła musi nastapic odbiur kominiarski i uruchomienie przez serwis.
Nie 200 cm tylko min 220 cm

tom soyer
06-10-2004, 06:45
czy to wszystko VPS?
- odbior przez kominiarza
- odbior (czy tez instalacja) przez VPS
- u mnie kotlownia to jak pisalem 180cm ale kiedys juz tutaj kociol stal - nie powinno byc problemow z odbiorem?
- co z gazownia?

VPS
06-10-2004, 20:35
tom soyer
1. Opinia kominiarska odnośnie przewodu spalinowego, wentylacji, nawiewu jeśli jest wymagany.
2. Projekt instalacji gazowej.
3. Zatwierdzenie projektu w Urzędzie Miasta
4. Potrzebny jest kierownik robót gazowych i przejęcie przez niego obowiązków.
Potem dostajesz decyzję z Urzędu i można zaczynać prace. Po zakończeniu prac montażowych potrzeba jeszcze:
5. Końcowy odbiór kominiarski.
6. próba szczelności instalacji gazowej zakończona stosownym protokołem i wpisem do dziennika budowy ze strony wykonawcy.
7. Odpowiedni wpis kierownika do dziennika.
8. Jak już wszystko jest gotowe umawiasz się z serwisantem na pierwsze uruchomienie.
Chyba wszystko :D
Aha dodam jeszcze że wskazane jest otrzymać od wykonawcy protokół szczelności całej instalacji CO i WOD jak również protokół o zakończeniu prac instalacyjnych i przekazaniu instalacji inwestorowi.

tom soyer
07-10-2004, 08:01
:o to wszystko trzeba zalatwic tylko przy wymianie kotla? projekt instalacji? dziennik budowy? rozumiem ze przy nowym "obiekcie" procedura nie moze byc zbyt prosta ale ... hmmm