PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie skosów poddasza



am00
01-10-2004, 17:25
Mam:
blachę,
łaty 4cm,
kontrłaty 2.5cm,
folię wysokoparoprzepuszczalna,
krokwie 16cm.
Dalej chcę dać:
15cm wełny między krokwie,
łaty pod krokwie 3cm,
styropian 3cm między te łaty
i na to bezpośrednio panele.
W łazience pod panele folię paraizolacyjną.
Styropian będzie pełnił rolę paroizolacji w pomieszczeniach suchych.

Czy coś przekombinowałem?
Czy ktoś tak ma i jest ogólnie zadowolony?

Michał_B.
01-10-2004, 17:28
Jeszcze tak nie mam ale jak dobrze pójdzie to tak będe miał.

JacekS
01-10-2004, 17:50
ja w swoim domu uzyłem takiej izolacji ze steropianu warunkiem była dachówka , żeby można było zastosowac ten typ izolacji .
Uniknołem łat kontrłat i foli koszt zakupu wysoki ale dach miałem pokryty i zaizolowany w jeden dzień , ciekawi mnie ile wychodzi metr ocieplenia wełną plus wszystkie łaty i folie zeby osiągnąć k=0,28
ma mozę ktos takie zestawienie?
przy budowie drugiego domu planuje taki sam sposób cena poktycia j m kw to ok 50 zł można ciekawe o ile by było taniej uwzględniając pracochłonność i materiał z wełną w temacie

Renia
01-10-2004, 19:04
ja w swoim domu uzyłem takiej izolacji ze steropianu warunkiem była dachówka , żeby można było zastosowac ten typ izolacji .
Uniknołem łat kontrłat i foli koszt zakupu wysoki ale dach miałem pokryty i zaizolowany w jeden dzień , ciekawi mnie ile wychodzi metr ocieplenia wełną plus wszystkie łaty i folie zeby osiągnąć k=0,28
ma mozę ktos takie zestawienie?


Czy ja dobrze zrozumiałam, że dałeś styropian między krokwie ? Napisz prosze więcej szcegółów. I dlaczego warunkiem była dachówka ?
Bo am00 tylko pod krokwiami dał styropian, między- wełnę.

Ciekawi mnie ten sposób ocieplenia, bo boje się, że po dłuższym okresie czasu (np. 10 lat) do wełny może dostawać sie wilgoć pomimo folii. Nie wiem ile lat wytrzymają folie.

Czy ktoś Ci liczył jaki współczynnik osiągnąłeś ? (lepszy czy gorszy od wełny?)

chemik
03-10-2004, 08:15
Witam!

Czy ja dobrze zrozumiałam, że dałeś styropian między krokwie ? Napisz prosze więcej szcegółów. I dlaczego warunkiem była dachówka ?
Bo am00 tylko pod krokwiami dał styropian, między- wełnę.

Ciekawi mnie ten sposób ocieplenia, bo boje się, że po dłuższym okresie czasu (np. 10 lat) do wełny może dostawać sie wilgoć pomimo folii. Nie wiem ile lat wytrzymają folie.

Czy ktoś Ci liczył jaki współczynnik osiągnąłeś ? (lepszy czy gorszy od wełny?)
Proszę zapoznać się z ofertą firmy Styropol http://www.styropol.pl/ - zakładka Zastosowania - poddasza- Ocieplenie styropianem. Znajdują się tam informacje o które prosiła Renia.

Pozdrawiam!

JacekS
03-10-2004, 14:13
Renia jak znajdę rusunek to Ci podam
krokwie na poddaszu mam jako element dekoracyjny nie zakryte są niczym na krokwie od zewnątrz kładłem odrazu płytę GK tak żeby połączenia płyt były na krokwiach potem na płytę kładłem płyty ze styropianu tzw TH7 są to płyty odpowiednio profilowane z połączeniem na zamek nie pamiętam dokładnych wymiarów produkuje je firma z Żor system termomur płyty przybijałem w paru miejscach długimi gwoździami zeby mi tego wiatr nie zduchnął potem kładłem łaty w specjalne wytłoczenia na tej płycie i dachówke cementową tzw rzymska bo pod nia właśnie jest dopasowany rozmiar tych płyt styropianowych
Drogie to było w całości metr kw samej płyty TH7 wyszedł mi ok 50 ale to było osiem lat temu teraz nie znam aktualnej ceny .
Jestem zadowolony z tego systemu i przymierzam sie w drugim domu zastosować to samo
PrzerAŻ MNIE OGROM PRACY W WYKAŃCZANIU PODDASZA
tradycyjnie wełną Ciekawi mnie koszt porównywalny tych dwuch systemów wykańczania poddasza narazie jestem na etapie fundamentów wiec nie biore się za porównania
http://www.basmac.com.pl/Termomur/Termomur.htm

JacekS
03-10-2004, 14:15
nie udało mi się weszła strona startowa w zakładce kalenica po prawej stronie jest rysunek

Renia
03-10-2004, 16:13
Chemik,
dziękuję za link, właśnie czytam.

JacekS,
zrozumiałam opis, zastanawiam sie gdzie dałeś folie (membrany), czyżbyś ich nie położył, ani paroprzepuszczalnej ani paroizolacyjnej ? Nie spotkałam sie z takim sposobem dotychczas.
Ja bardzo miałam ochotę zostawić odkryte krokwie na poddaszu, nie znalazłam taniego rozwiązania na takie poddasze. Dałam folię paroprzepuszczalną na krokwie i dachówkę cementową. Teraz mam wybrać sposób ocieplenia tego poddasza, wszyscy namawiają mnie na tradycyjny, czyli wełna między krokwie, potem ewentualnie druga cieńsza warstwa na mijankę, stelaż i płyty gips.-karton. Jakoś ciagle szukam czegoś innego, nie wiem dlaczego? Taka ze mnie niespokojna dusza. A mam dużo czasu na wybór, bo to na drugo rok może...
Pozdrawiam.

JacekS
03-10-2004, 20:00
renia nie dawałem zadnej foli płyty styropianowe maja rowki odwodniajace w razie nieszczelnosci dachówki załowałem ze nie połozylem płyty GK zielone ale moje obawy sie nie potwierdziły po 8 latach użytkowania jest ok
Jeden błąd jaki zrobiłem to więżba po położeniu płytyGK od zewnątrz miałem ją nie doczyszczona i nie pomalowaną zajeło mi to ponad tydzień ,żeby to dopracowac:)

Renia
03-10-2004, 22:11
Jacku,
muszę przyznać, że sprytnie to wymyśliłeś. Ja niestety już nie mogę cofnąć tego co zrobiłam, natomiast zastanawiam sie co dalej.
Jeśli masz czas, to napisz co zrobiłbyś na moim miejscu: między krokwie styropian czy wełnę ? Przeczytałam to co podane jest w linku Chemika www.styropol.pl w zakładce "zastosowania".
Mam ochotę na ten styropian, pokazują na rysunkach jak sie go montuje. Jest o tyle prościej, że nie pyli sie tak jak przy wełnie.
Napisz mi jeśli możesz, ile cm grubości mają te płyty styropianowe i czy masz ciepło na poddaszu ?
Z tą pracochłonnością przy wykańczaniu poddasza masz rację, roboty ogrom, ja też sie boję tego: wełna, stelaże, folia, płyty...