PDA

Zobacz pełną wersję : Scianka dzialowa z Ytonga: mozna postawic ja na terakocie?



tomek_2
02-10-2004, 14:26
...czy tez powinna stac bezposrednio na betonowej posadzce? Glazurnik polozyl najpierw terakote, a teraz dopiero ma zamiar postawic scianke klejac spod dolnego bloczku do terakoty. Czy to zgodne ze szuka budowlana czy tez facetowi nie chcialo sie ciac plytek i poszedl na latwizne? Twierdzi, ze zawsze bedzie mozna scianke rozebrac majac nienaruszona (czy rzeczywiscie?) terakote. Wg mnie natomiast logiczniejsze wydaje sie posadowienie Ytonga bezposrednio na posadzce, z powodu lepszej przyczepnosci. Kto ma racje i czy moze tak zostac, czy tez glazurnik ma zdejmowac kilka plytek w miejscu scianki?

JacekS
02-10-2004, 17:44
pod wzgledem etetycznym to lepiej żeby była postawiona na cemencie nie na terakocie kwestia wyglądy styku sciany z podłogą i problem odspojenia się styku sciany chyba ,że bedzie cokół nad płtykami wtedy to beznaczenia
Ciekawi mnie tylko jedna kwestia czy nierównosci podłogi pyły równane powyzej 1 cm jakie było zuzyciwe kleju mam na mysli wylewkę
puknij w płytki i jak bedziesz miał nie równy dzwiek to lepiej na cemencie nie na terakocie

tomek_2
02-10-2004, 17:59
Nierownosci powierzchni niby sa rownane, chociaz po przekatnej w innym miejscu niz scianka poziomica pokazuje maly mostek. Tam, gdzie ma byc scianka jest rowno. A w kwestii estetyki, hmm... scianka Ytongowa od dolu do wys. ok. 1,5 m bedzie wylozona glazura. Czy wg ciebie ladniej wyglada wpuszczenie glazury w terakote? Pytam, bo estetyka jest dla mnie b. wazna kwestia :) Piszac o cokole nad plytkami masz na mysli listwe cokolowa wykanczajaca styk glazury z terakota?

JacekS
02-10-2004, 20:35
Pytam, bo estetyka jest dla mnie b. wazna kwestia :) Piszac o cokole nad plytkami masz na mysli listwe cokolowa wykanczajaca styk glazury z terakota?

myslałem ze to bedzie wysoka sciana do sufitu, ale jak ma byc to tzw przepierzenie 1,5 m wysokosci to juz lepiej ,pozostaje dalej dylemat połaczenia tego z płytkami dokładnie mam na mysli ten cokól bedziesz musiał robic spoine elatyczną z podłozem jak masz ogrzewnie podłogowe to juz bedzie koniecznosc zawsze bedzie ci sie oddzilelała terakota od scianki z cokołem wolnostojącej zrobilem ten bład i tez poszedłem na łatwizne w ferworze przestawiania scianek efekt dłubanie spoiny i wciskanie sylikonu zeby mi nie pekało