PDA

Zobacz pełną wersję : BUDUJEMY IDALIE



PIFFKO
02-10-2004, 18:14
Zaczelismy 21 wrzesnia.
Budujemy Dom IDALIA, 150 m w parterze z uzytkowym poddaszem.
Fundamenty sa szersze, bo budujemy sciany 3-warstwowe.
Ekipa za wykonanie fundamentow do momentu wylania betonu chudego bierze 8.000 zl. Platne po wykonaniu pracy.
Fundamenty generalnie juz prawie sa. Trzeba jeszcze zasypac je piaskiem.
Co do tej pory ile nas kosztowalo.
Beton 22 m3 z gruszki - 4000 zl.
2400 bloczkow po 2,40 zl/szt.
Steropian 10 cm (2 razy 5) 10 m3 - 2000 zl.
Folia izolujaca szesc 20-metrowych rolek za 660 zl.
Beton chudy 3 gruszki za 2500 zl chyba.
Deski na szalunki - 1 m3 z transportem 460 zl.
Cement, gwozdzie, dysperbit...
Ufff. Od wtorku maja stawiac sciany.
Caly dom z dachem ma stanac do 20 listopada wg umowy. 2 miesiace. Strasznie szybko co? Ekipie za wszystko, lacznie z dachem, zdjeciem humusu i wyprowadzeniem hydrauliki mamy zaplacic 37.000. Platne ratami po kazdym skonczonym etapie.
Ekipa narazie bardzo profesjonalna. 5 facetow zasuwa jak male motorki :)
Pozdrawiam i do uslyszenia wkrotce pewnie.

Nati&Mari
08-10-2004, 10:43
Hej. My też chcemy zacząć Idalię. Działkę już mam - muszę tylko zakupić projekt i pozałatwiać papierki. Pewnie dopiero na wiosnę. ALE WŁAŚNIE! Kiedy wg Ciebie można jak najwcześniej zacząć budowę w 2005?
Z czego budujesz (3 warstwy to chyba ceramika, co)? Napisz wszystko, co uważasz, że przyda nam się w budowie Idalii.

Pozdro

N&M

PIFFKO
08-10-2004, 13:10
Sluchaj. z tego co nam mowili to budowe mozna zaczac po mrozach. Najwczesniej pod koniec marca, a podobno najlepiej pod koniec kwietnia zeby ziemia odmarzla czy cos...
3 warstwy to znaczy maks 25 cm, styropian 10 cm, półmaks 12 cm. i na to tynk.
obejrzyjcie dokladnie projekt. My sporo w nim zmienilismy. Podnieslismy wysokosc pomieszczen ze standardowego 2,65 na 3 m, wyrzucilismy stojacy po srodku kibelek, wydluzylismy cala prawa czesc do konca tarasu, zlikwidowalismy sciane miedzy kuchnia a salonem... Wiec kazdemu wg potrzeb :))
Pozdrawiam i powodzenia zycze.
U nas dom juz rosnie w oczach.
Fundamenty zasypalismy wlasnie 13 wywrotkami piasku. podobno to 225 to wiec ja nei wiem gdzie to weszlo... ;)
Kasia

PIFFKO
08-10-2004, 16:13
Koszty rosną. Fundamenty zasypaliśmy piaskiem za 3200 zł, bo weszło 225 ton!!! Gdzie to się zmieściło to ja nie mam pojęcia.
Aha. I od razu położyliśmy klinkier na fundamencie wystającym nad ziemię. Kosztowało nas to 3.000. Ale za to kupiliśmy mniej bloczków betonowych więce wiele nie przepłaciliśmy. Klinkier - cegła Wienerbergera w kolorze "ceglanym" - dobrana do miedzianej dachówki Roben :)
Od poniedziałku nowe informacje o rosnących ścianach.
Pozdrawiam.

sonal
27-02-2005, 19:12
hej, tak się składa ze jutro poniedziałek, może więc napiszesz cos w końcu :wink:

(sorry że w tym topiku ale chciałem go przypomnieć)

PIFFKO
28-02-2005, 05:10
:))) Może poniedziałek 6.00 rano to dobry moment żeby zacząć pisać. Skończyliśmy stan surowy w zeszłym roku po 2 miesiącach. Teraz zaczęliśmy wykańczać. W środku działa elektryk i hydraulik. Stan surowy zamknął się nam w 120.000 zł - ściany 3-warstwowe, papa na dachu.
Ekipa spisała się dobrze. Na tamtym etapie mieliśmy tylko 8 dni obsuwy. Jutro przyjeżdżają okna , drzwi wejściowe i brama garażowa. I tym samym zakładamy alarm.
Jutro też podobno wchodzi ekipa na dach, żeby zacząc kłaść dachówkę. Zimno mają, ale twierdzą, że im to nie przeszkadza.
Obiecali, że wykończenie skończą do końca lipca. No zobaczymy.
Jak wykańczamy?
Dach - karpiówka zielona angoba Wienerberger + okna dachowe Fakro (5 sztuk).
Okna - drewniane, antywłamaniowe Natura, drewno mahoniowe, kolor afromosia (jasna wiśnia).
Drzwi - antywłamaniowe Gerda, kolor jak okna.
Brama garażowa - Hormann, kolor biały do pomalowania w kolorze okien.
Podłoga - mozaika przemysłowa merbau.
Taras - deski tarasowe.
W końcowym efekcie zdecydowaliśmy się wyrzucić drugą łazienkę przy sypialni i zrobić jedną dużą.
To narazie tyle.
Pozdrawiamy.

Nati&Mari
07-03-2005, 17:27
Może jakieś zdjęcia, PIFFKO.
My czekamy właśnie na pozwolenie na budowę - zmienialiśmy strop na betonowy, bo wywaliliśmy jedną nośną ze środka, ale tym samym uużytkowiliśmy zupełnie poddasze :-). Ale co pracownia się zabierała do adaptacji to jak pies do jeża. Po awanturze 3 dni się wzięli, potem znów norma. W sumie zajęło im chyba z 2 miesiące. Ale moze uda się przyspieszyć wydanie pozwolenia, więc opóźnimy się może z planem jakieś 2 tygodnie. Aha i kredyt trzeba zacząć łatwić.
W ogóle architekt wnętrz zrobił w środku małą rewolucję, ale dzięki temu nasza Idalia nie wygląda już w środku jak wagon (to słowa innego architekta). Też połączyliśmy 2 łazienki w jedną dużą, ale straciliśmy część na garderobę. Wykonawca generalny wybrany, więc w kwietniu chyba zaczniemy :-)

tomekintau
11-03-2005, 20:39
Śledzę z wypiekami na twarzy wasze wpisy - szkoda tylko, że tak rzadko chwalicie sie swoimi domami.
Po przewertowaniu wraz z żoną niezliczonej ilości katalogów i projektów w internecie - Idalia jest na pierwszym miejscu - może wraz z Idyllą oraz Marsem z pracowni Domus (http://www.dobredomy.pl), ale to ten sam projekt - tylko z niewielkimi zmianami.
Mam w związku z tym mnóstwo pytań:
- jak oceniacie projekt z punktu widzenia nabytego już doswiadczenia,
- w jakiej technologii budowaliscie
- jaki zastosowaliscie strop
- jak poradziliście sobie z wentylacją, czy macie kanały grawitacyjne w kuchni i łazience, czy zastosowaliście wentylacje mechaniczną.
- czy drogi był dach (konstrukcja i pokrycie)
To narazie tyle, bardzo proszę o jakieś porady.
Jak byście mogli przesłać mi zdjęcia byłbym bardzo szczęśliwy.

Pozdrowienia
Kolejny Idaliolub - Tomek
e-mail: [email protected]

PIFFKO
21-03-2005, 14:10
witaj

> jak oceniacie projekt z punktu widzenia nabytego już doswiadczenia,

jak na pierwszy dom (ten dla wroga ) jest calkiem ok. trzeba tylko troche przesunac sciany (polecamy obejrzec kazdy projekt z projektantem wnetrz przed zakupem!!! ) , a w przypadku idalii jest to nieco problematyczne, bo wszystkie sciany wzdluzne sa nosne. wiec usuwanie i modyfikacja ich jest mozliwa raczej w momencie kupowania zmodyfikowanego projektu a nie potem.
sprawdzcie, czy na pewno odpowiadaja wam takie lazienki jak sa w projekcie bo sa naprawde male (archipelag mistrzem malej lazienki), i moze warto cos przesunac, cos dodac, i zrobic sobie wiecej miejsca do mycia niz 4 m2.



> w jakiej technologii budowaliscie

3 warstwowo z ceramiki max 25 cm, steropian 10 cm, max 12 cm,

> jaki zastosowaliscie strop

drewniany, welna 20 cm, gk z dolu na stelazu, z gory osb + podloga korkowa dla wyciszenia

> jak poradziliście sobie z wentylacją, czy macie kanały grawitacyjne w kuchni i łazience, czy zastosowaliście wentylacje mechaniczną.

grawitacyjne w kuchni i lazience + okna z nawiewnikami + wloty powietrza w pomieszczeniach z kominkiem i piecem

- czy drogi był dach (konstrukcja i pokrycie)
to zalezy co znaczy drogi. konstrukcja nie bardzo. pokrycie zalezy jakie wybierzesz. my wzielismy dachowke ceramiczna na dodatek karpiowke, na dodatek zielona angobe wiec wyszlo sporo. ale podejrzewam ze przy blasze, papie albo cementowej wychodzi znacznie taniej


> To narazie tyle, bardzo proszę o jakieś porady.

od razu na poziomie projektu usun slup na srodku tarasu - wychodzenie na taras prosto na slup nie nalezy do najmilszych chwil poranka. po prostu zamiast 3 slupow na tarasie lepiej miec 2 i wzmocnic tylko poziome belke.

jezeli budujesz tak jak my - tarasem na poludniowy wschod, to pokoj ktory jest za lazienkami przy kotlowni wypada od polnocy i jest bardzo ciemny - lepiej nie umieszczac tam dziecka, bo wychowasz metalowca a w najlepszym przypadku melancholika :]

poza tym usunelismy kibelek obok kuchni bo "psul" nam przestrzen. i zwroc uwage ze jesli zachowac lazienke przy sypialni, to glowna lazienka jest naprawde bardzo mala. my zrobilismy z tych 2 lazienek jedna i dopiero wtedy to zaczyna fajnie wygladac bo ma cos kolo 8 m zamiast 5.

wydluzylismy tez caly prawy bok domu do konca tarasu zwiekszajac swoja sypialnie do 19 m.
wyrzucilismy tez sciane miedzy kucnia a salonem robiac tam wyspe po prostu zeby miec wiecej otwartej przestrzeni ale kto co lubi zalezy (

zdjecia na jaki mejl ci wyslac?
narazie dom mamy w stanie surowym zamknietym z elektryka i hydraulika w srodku, ale cos tam widac juz.
pozdrawiamy
kasia&dominik

Nati&Mari
28-04-2005, 20:56
My zaczęliśmy dziś, 28 kwietnia :-) Na razie już wiemy, że trzeba będzie kuupę piachu do zasypania fundamentów, bo je podnieśliśmy o 1 metr. Ile piasek za tonę chodzi?

darek-poznan
12-07-2005, 08:37
Witajcie,
po licznych poszukiwaniach projektu domków również wybrałem projekt Idalii.
w związku z tym mam pyanie czy nie moglibyście nam przesłać jakis zdjęć waszego domku-już wybudowanego...?
pozdrawiam

PIFFKO
29-08-2005, 17:46
Moglibyśmy oczywiście, ale na jaki adres :)

dario_i_dorota
19-02-2006, 21:07
:))) Może poniedziałek 6.00 rano to dobry moment żeby zacząć pisać. Skończyliśmy stan surowy w zeszłym roku po 2 miesiącach. Teraz zaczęliśmy wykańczać. W środku działa elektryk i hydraulik. Stan surowy zamknął się nam w 120.000 zł - ściany 3-warstwowe, papa na dachu.
Ekipa spisała się dobrze. Na tamtym etapie mieliśmy tylko 8 dni obsuwy. Jutro przyjeżdżają okna , drzwi wejściowe i brama garażowa. I tym samym zakładamy alarm.
Jutro też podobno wchodzi ekipa na dach, żeby zacząc kłaść dachówkę. Zimno mają, ale twierdzą, że im to nie przeszkadza.
Obiecali, że wykończenie skończą do końca lipca. No zobaczymy.
Jak wykańczamy?
Dach - karpiówka zielona angoba Wienerberger + okna dachowe Fakro (5 sztuk).
Okna - drewniane, antywłamaniowe Natura, drewno mahoniowe, kolor afromosia (jasna wiśnia).
Drzwi - antywłamaniowe Gerda, kolor jak okna.
Brama garażowa - Hormann, kolor biały do pomalowania w kolorze okien.
Podłoga - mozaika przemysłowa merbau.
Taras - deski tarasowe.
W końcowym efekcie zdecydowaliśmy się wyrzucić drugą łazienkę przy sypialni i zrobić jedną dużą.
To narazie tyle.
Pozdrawiamy.

W zasadzie tylko kolor dachówki na naszej Idalii(czerwona) i kolor okien bo Natura daglezja różni (będzie różnić-wykańczamy) nasz dom od Państwa. Poza tym wszystko tak samo brama, podłoga(merbau przem na dziko), taras-egzotyk, połaczyliśmy łazienkę k. sypialni w jedną i wyrzuciliśmy koło salonu. Prosimy jeśli to możliwe o fotki na [email protected]. Ciekawi jesteśmy efektu. Coprawda zatrudniliśmy dekoratora - macie Państwo zatem dobry gust. Pozdrawiamy. Z W-wy?

PIFFKO
20-02-2006, 06:42
Odpisałam na private. Tym nie mniej jakby co - wprowadziliśmy się we wrześniu. Finansowo przekroczyliśmy nasze najśmieszle marzenia na ten temat :))) Na tarasie nie mamy desek bo juz wymiękliśmy kasowo - jest terakota brązowa, ale też fajnie wygląda. Ogólnie w domu mieszka się bosko.
Pozdrawiamy

ambroma
24-03-2006, 10:38
Witam serdecznie wszystkich zwolennikow tego projektu. Stalam sie jego posiadaczką przez przypadek, tzn. kupilam dzialke z projektem i pozwoleniem na budowę Idalii oraz zaczętym fundamentem. Dlugo zastanawialismy sie zostac przy tym projekcie czy szukac nowego, ale zwyciężyła Idalia. Faktycznie trzeba wprowadzic troche zmian (od poczatku nie podobal mi sie ten kibelek na srodku), ale tak w ogole jest OK. Mam nadzieję że uda nam się zrobić w tym roku stan surowy dlatego czytam wasze posty i chłonę wiedzę na ten temat.
To co najbardziej mnie interesuje to koszt całkowity. Oczywiscie wiem ze zalezy od standardu wykonczenia, ale moje pytanie brzmi czy przy uzyciu materialow z tzw. sredniej półki da sie zamknąc w kwocie 350.000?
Czy ktos z Was mieszka w Idalii w okolicach W-wy?
Bardzo chcialabym zobaczyc ten dom w naturze. Chętnie obejrze tez zdjęcia.
Z góry dziękuje wszystkim którzy zechcą cos podeslac lub nawiązac kontakt na priva. Pozdrawiam.