PDA

Zobacz pełną wersję : Klimatyzacja



Luśka
06-08-2002, 19:00
Po ostatnich upałach zaczęłam się zastanawiać nad klimatyzacją na poddaszu. Prognozy wieloletnie wskazują, że klimat nam się będzie ponoć ocieplał i nie wystarczy już "krzynka" zimnego piweńka.... Może już na etapie budowy pomyśleć o zainstalowaniu klimatyzacji przynajmniej tam, gdzie może to być najbardziej uciążliwe? Czy ktoś z Forumowiczów ma taki temat rozpoznany?

Maco
07-08-2002, 03:47
Ja myślałem o takim urządzeniu, które pobiera ciepło z powietrza i ogrzewa tym ciepłem wodę (pompa ciepła) c.w.u.
Jak się takie coś umieści na poddaszu to jest chłodzenie automatycznie...

Luśka
07-08-2002, 09:06
Ale czy to obniży temperaturę w pokoju?

baba
09-08-2002, 18:11
Właśnie robię przymiarki do klimy, widzę że warto to zrobić na etapie wykańczania ponieważ trzeba schować rury łączące jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, doprowadzić prąd a odprowadzić skropliny. Zwłaszcza o skroplinach w jednostce wewnętrznej mało kto wie i pamięta. baba

Maco
09-08-2002, 21:55
Luśka,
tak, urządzenie odbiera ciepło z powietrza (chłodząc je w pokoju) i podgrzewa tym wodę cwu...

03-09-2002, 23:46
a ja zrobiłem wentylacje nawiewno wywiewną z rekuperatorem i wymiennikiem gruntowym i co w lato chłodzi zimą grzeje a koszt okolo 10000,- na dom 140 m2 i to tak chłodzi ze całe lato było bardzo chłodno za darmo
Bartas

maciek_s
04-09-2002, 08:50
Nie całkiem za darmo, bo wyłożyłeś 10 tysiączków a podczas eksloatacji na pewno chodzi jakiś wentylator, który trochę prądu bierze. Jeśli masz nawiew, to pewnie są też tam filtry na zasysie świeżego powietrza (być może sam wymiennik krzyżowy składa się z filtrów)- lepiej o nie dbaj, tzn. wymieniaj, bo jak zapcha ci się wymiennik krzyżowy, to skończy się wentylacja. Maciek_s

KrzysiekS
04-09-2002, 09:19
Jak wykonales wymiennik gruntowy? Czy mozesz podac szczegoly rozwiązan?

12-09-2002, 15:34
do Maćka wentylator to 80 W ale ile bierze pradu klimatyzator który tez ma wentylator, co do filtrów to trzeba wymieniać ale jak się je wytrzepie to tez dlugo żyją za to w domu jest sto razy mniej brudu a rekuperator i cala instalacja to mnie wyszła za darmo i ile jeszcze plusów do krzyśka daj namiar to ci prześlę Bartas

KrzysiekS
14-09-2002, 15:51
bede Ci wdzieczny za info na

[email protected]

Dziekuje

Krzysiek